Co to jest krzesło Broda? Pomocny przewodnik i szczegółowe fakty

Ponieważ ośrodki opieki i kliniki mają za zadanie żonglować wieloma obowiązkami, wiedza o tym, czym jest krzesło broda, z pewnością może ci pomóc. Krzesło Broda to wózek inwalidzki, który zapewnia pomoc w pozycjonowaniu fotela w pozycji odchylonej dla osób, które siedzą przez cały dzień.

Znamy zmagania związane z poszukiwaniem krzesła pasującego do długoterminowej opieki medycznej, zwłaszcza gdy lista możliwych do wyboru foteli wydaje się długa. Podjęcie decyzji może być trudne, jeśli nie masz wcześniejszej wiedzy na temat produktów, które widzisz.

Co to jest krzesło Broda? Pomocny przewodnik i szczegółowe fakty

Krzesła Broda uwalniają nacisk i przepływ powietrza dla większego komfortu siedzenia i podparcia. Oprócz zapewnienia doskonałego komfortu i ergonomicznej konstrukcji, krzesła Broda są również korzystne dla osób wymagających długoterminowej opieki.

Co więcej, krzesła te są zaprojektowane tak, aby zapewnić bezpieczne i pewne ustawienie bez użycia ograniczeń lub innych urządzeń. Dobrym rozwiązaniem jest rozważenie zakupu, ponieważ to krzesło działa w sposób, który może pomóc Tobie lub członkom rodziny, którzy tego potrzebują.

Czytaj dalej ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej o krzesłach Broda.

Komu potrzebne jest krzesło Broda?

Krzesło jest przydatne tylko wtedy, gdy spełnia potrzeby osoby, która na nim siedzi, więc weź pod uwagę, w jaki sposób krzesło może zaspokoić wszystkie te potrzeby. Aby ustalić, czy krzesło Broda jest odpowiednie dla rezydenta, wykwalifikowany opiekun, który zna wymagania dotyczące miejsc siedzących, musi ocenić sytuację. Są to również mieszkańcy, u których zdiagnozowano łagodny lub średni poziom opieki.

Stosując na przykład odpowiedni produkt, można złagodzić lęk osoby przed upadkiem, jednocześnie zwiększając jej tolerancję na siedzenie. Lepsze podparcie i komfort skutkują lepszą postawą, co pomaga zmniejszyć niepokój, potrzebę poruszania się w ciągu dnia i ryzyko kontuzji.

Osoby na wózkach inwalidzkich potrzebują stabilnego siedzenia, aby kierować swoim ciałem. Dzieje się tak, ponieważ siedzenia o niższej jakości nie są w stanie równomiernie rozłożyć nacisku zgodnie z potrzebami. Kilka celów, które powinien osiągnąć odpowiedni fotel, a także cechy, które zapewnią najwyższy komfort i bezpieczeństwo, są determinowane przez konkretny stan Twojej ukochanej osoby lub mieszkańca.

Jak korzystać z krzesła Broda?

Pozycja krzesła

Po przeniesieniu podopiecznego na krzesło, ustal stopień przechyłu, który jest konieczny. Zalecamy, aby siedzisko krzesła było umiarkowanie nachylone, aby zminimalizować ryzyko zsunięcia się lub spadnięcia z krzesła do przodu. Poziom nachylenia siedziska, który powinien być użyty, musi być mierzony przez opiekuna pacjenta, który jest odpowiedzialny za siedzenie.

Pozycja odchylenia siedziska

Przed uruchomieniem funkcji pochylania siedziska, zawsze sprawdź, czy pacjent jest prawidłowo ustawiony na krześle. Wystarczy położyć prawą rękę na drążku, aby wesprzeć ruch, a lewą rękę na uchwycie przechyłu, aby kontrolować przechylenie. Przechyl oparcie siedzenia w górę lub w dół, aż do uzyskania preferowanego kąta.

Lokalizacja krzesła

To krzesło powinno być używane wyłącznie w kontrolowanym środowisku, aby uniemożliwić nieprzeszkolonym mieszkańcom, opiekunom i osobom trzecim wykonywanie nieautoryzowanych operacji, przesuwanie krzesła lub podejmowanie potencjalnie niebezpiecznych zachowań, takich jak siedzenie lub opieranie się na odchylonych plecach, podniesionym podnóżku lub podłokietnikach. Konsekwencje tych działań, jeśli się im nie zapobiegną, obejmują przewrócenie się lub uszkodzenie krzesła.

Zablokuj hamulce kół

Krzesła Broda wyposażone są w hamulce typu total lock, które zapobiegają skręcaniu lub obracaniu się kół w dowolnym kierunku. Gdy krzesło nie jest używane lub gdy podopieczny jest wsuwany na krzesło lub z niego sprowadzany, hamulce powinny być zawsze stosowane na krześle.

Ile kosztuje krzesło Broda?

Tańsze na początku wózki inwalidzkie są tylko tańsze ze względu na ich niższą jakość. Tego typu podstawowe wyposażenie często wiąże się z dodaniem drogich dodatkowych wyściółek, poduszek i dodatków, zanim jeszcze zaczną zapewniać odpowiednią pomoc i trwałość użytkownikom.

Ceny krzeseł Broda zależą od rodzaju wózka, który kupisz. Zależy to również od potrzeb i konkretnego stanu podopiecznego lub pacjenta. W tych sprawach możesz zapytać pracownika służby zdrowia.

Możesz wydać co najmniej 600 USD na krzesło broda, jeśli potrzebujesz go natychmiast. Jednak, jak wspomnieliśmy, tanie krzesła nie wytrzymają, a nawet mogą stwarzać pewne problemy. Podczas biegu może stać się niewygodny, a funkcją fotela jest pomoc pacjentowi przez długi czas. Warto kupić wysokiej jakości krzesło broda.

Wniosek

Mamy nadzieję, że udało nam się poprowadzić Cię w rzeczach, które musisz wiedzieć na temat tego, czym jest krzesło broda. Jeśli chodzi o opiekę zdrowotną, wiedza o tym, co kupujesz, przynosi korzyści.

Wiedza o tym, jak to działa i podstawowe informacje na jego temat, mogą pomóc w podjęciu decyzji. Jeśli kupowane krzesło nie zapewnia komfortu i może narazić Ciebie lub członka Twojej rodziny na ryzyko, być może czas rozważyć zakup wysokiej jakości.