Co to jest fotel skrzydłowy? 5 najlepszych miejsc do umieszczenia w domu

W tym artykule udzielimy Ci odpowiedzi na temat tego, czym jest skrzydło. Niektóre krzesła są stare i wyprodukowane sprzed lat, ale wciąż są na rynku. Fotel skrzydłowy lub oparcie to krzesło kominkowe, czasami nazywane fotelem, tapicerowane krzesło akcentujące ze „skrzydłami” na oparciu siedzenia.

Fotel z wysokim oparciem, grubo tapicerowany, z podłokietnikami i skrzydłami lub występami wystającymi między plecami a ramionami w celu ochrony przed przeciągami, jest znany jako fotel ze skrzydłami. Jest czasami nazywany krzesłem dziadka lub krzesłem do siodła.

Co to jest fotel skrzydłowy? 5 najlepszych miejsc do umieszczenia w domu

Po raz pierwszy pojawiły się pod koniec XVII wieku, kiedy skrzydła były zwykle określane jako „policzki” i od tego czasu zyskały popularność dzięki kilku wynalazkom. Drewniane nogi i w pełni tapicerowany korpus to standardowe wyposażenie, a niektóre typy zawierają drewniane panele boczne i oparcia, a także zwijane drewniane ramy wzdłuż krawędzi krzesła.

Jeśli jesteś ciekawy i chcesz dowiedzieć się więcej o fotelach skrzydłowych, czytaj dalej!

Jaki jest cel fotela Wingback? 

Fotele skrzydłowe są najczęściej spotykane przed kominkiem. Po ustawieniu przed rozpalonym kominkiem krzesła te zrobią to, do czego zostały zaprojektowane, kiedy po raz pierwszy zostały zbudowane w XVII wieku.

Dlatego często określa się je mianem krzeseł kominkowych, ponieważ kiedyś były popularnym wyborem do siedzenia przed kominkiem lub przy kominku. Ma chronić Cię zarówno przed bezpośrednim ciepłem ognia, jak i wszelkimi bryzami.

Przytulanie się przy kominku w fotelu z filiżanką kawy to prawdziwie przyjemne i domowe przeżycie, które pomoże zrelaksować się w spokoju i komforcie nawet najbardziej zestresowanym z nas. Nawet jeśli system ogrzewania doskonale utrzymuje ciepło, nadal możesz cieszyć się zwijaniem się w fotelu.

Gdzie można postawić fotel z fotelem?

W niektórych częściach domu możesz ustawić fotel skrzydłowy.

1. Salon

To ma sens, że wiele osób zatrzymuje krzesło w swoich salonach ze względu na jego słynne „skrzydła”. Jak wspomnieliśmy, ma za zadanie blokować podmuchy zimnego powietrza i oszczędzać ciepło z kominka. Jedną z najbardziej eleganckich aranżacji jest ustawienie dwóch foteli oskrzydlonych przed kominkiem oraz sofy po drugiej stronie pokoju.

Dodanie pary identycznych poduszek na wierzchu pomoże jeszcze bardziej zwiększyć atmosferę domu. Tworzę komfortowe warunki do zabawy lub relaksu.

2. Kącik do czytania 

Pojedyncze krzesło może nadać sens trudnej przestrzeni dzięki swojej wysokości i królewskiej prezencji. Kiedy połączysz skrzydło z lampą podłogową i małym stolikiem, rzadko używany narożnik pokoju staje się kącikiem do czytania.

3. Jadalnia

Wiele jadalni jest zaaranżowanych w taki sposób, że pozostają niewykorzystane powierzchnie i w rezultacie zmarnowana przestrzeń. Istnieje możliwość ustawienia jednego w rogu i wykorzystania go jako dodatkowego miejsca siedzącego podczas wizyty w firmie lub przeniesienia jednego do salonu, gdy potrzeba więcej miejsca.

W przeciwieństwie do szczuplejszych form bardziej tradycyjnych krzeseł do jadalni, ich zmysłowe krzywizny zapewniają zabawny kontrast, który przyciąga wzrok na zewnątrz i sprawia, że ​​pomieszczenie wydaje się szersze.

4. W twoich drzwiach lub przedpokoju

Skrzydłowy we foyer mówi odwiedzającym, że jest to ciepły, zachęcający dom, w którym mogą usiąść, zrelaksować się i zatrzymać się na chwilę. Wygodnie jest mieć miejsce do siedzenia, gdy na kogoś czekasz, a nawet gdy zawiązujesz koronkę.

5. Sypialnia

Wielu z nas ma niewykorzystane zakamarki, które nie są zajęte w naszych sypialniach, przez co ta przestrzeń może czasem zostać zmarnowana. Możliwe jest połączenie całego obszaru i sprawienie, że będzie wyglądał bardziej elegancko dzięki dodaniu jednego fotela z oparciem.

Jeśli masz szczęście mieć bardzo dużą szafę, umieść ją tam, a będziesz siedział wygodnie podczas zakładania butów. Ewentualnie wyznacz kanapę w rogu pokoju, która jest idealna do wieczornego czytania dobrej książki.

Czy fotele są nadal modne?

Tak, oni są. Fotele skrzydłowe lub fotele skrzydłowe są nadal używane. Nadal pasują do każdego domu, który chce stworzyć domową i komfortową atmosferę w każdym zakątku.

Fotele skrzydłowe mogą być stare, ale wciąż można je wymyślić na nowo i zaprojektować za pomocą kilku akcesoriów. Nadal mogą pasować nawet w unowocześnionym sposobie aranżacji salonu, sypialni czy jadalni. Wystarczy dobrać odpowiednią kolorystykę i wzór do własnych upodobań.

Wniosek

Dobrym pomysłem jest, aby najpierw wiedzieć, czym jest fotel, zanim zdecydujesz się na jego zakup. Gorąco polecamy go kupić, jeśli chcesz, aby Twój dom wyglądał elegancko.

Możesz również spróbować zrobić narzutę, aby była bardziej trwała. Istnieją sposoby na ponowne wymyślenie fotela, które możesz wypróbować w domu.