Co kulturyści jedzą przed snem? 5 najlepszych opcji jedzenia!

Jeśli od tak dawna trzymasz się kulturystyki, usłyszysz różne metody odchudzania, których używają, ale co kulturyści jedzą przed snem? W każdym razie istnieje wiele opcji jedzenia.

Niektórzy twierdzą, że jedzenie przed snem jest niezbędne do wzrostu mięśni, podczas gdy inni uważają, że może to prowadzić do przyrostu tkanki tłuszczowej.

Ale jeśli wcześniej znają właściwe jedzenie, niekoniecznie doprowadzi to do tego drugiego. Kulturyści potrzebują tylko zdrowych tłuszczów i niewielkiej porcji białka.

Cóż, jest więcej rzeczy, o których powinieneś wiedzieć. Czytaj dalej!

Pokarmy, które kulturyści jedzą przed snem

W tej sekcji poznasz kilka łatwych opcji białka do spożycia przed snem, które mają niską zawartość węglowodanów.

Dzięki poniższym kombinacjom żywności uzyskasz zapotrzebowanie na białko bez wzdęć.

Co więc kulturyści jedzą przed snem?

Jedzenie #1. Awokado i jajka

Jajka są standardowym źródłem białka. To dobra opcja do karmienia nocnego. Możesz je przygotować na wiele sposobów, ponieważ są bardzo wszechstronnym rodzajem jedzenia. Dzięki temu zaspokoisz nie tylko swoje zapotrzebowanie na białko, ale także podniebienie.

Żółtko jaja jest również doskonałym dodatkiem do każdego posiłku, ponieważ dostarcza różnych kwasów tłuszczowych, które są niezbędne dla organizmu. Jest nawet pomocny w regulowaniu poziomu hormonów. Nie tylko to, ale także zapewnia potrzebne uczucie sytości.

Następnie możesz połączyć swój wybór białka z awokado. Jest również wszechstronna, dzięki czemu są świetnym dodatkiem do różnych potraw. Na przykład możesz użyć tego zamiast majonezu w jajkach. Następnie dopraw trochę solą.

#2. Masło orzechowe i białko serwatkowe

Wśród najpopularniejszych opcji karmienia kulturystów przed snem znajduje się masło orzechowe i białko serwatkowe. Białko serwatkowe zawiera ogromną ilość aminokwasów, które są niezbędne dla organizmu, w tym walinę, izoleucynę i leucynę.

Jest to również doskonały suplement po treningu, ponieważ może być szybko trawiony.

Aby dodać smaku swojej tłustej diecie, możesz kupić trochę masła orzechowego. Równie dobrze możesz użyć dowolnej odmiany masła orzechowego, takiego jak między innymi orzechy nerkowca, orzechy laskowe, migdały.

Wystarczy wymieszać w blenderze masło orzechowe, lód i białko serwatkowe w proszku. Następnie dostosuj lód i wodę, aby uzyskać pożądaną grubość.

Jedzenie #3. Olej lniany i kazeina

Kazeina to kolejny doskonały wybór, jeśli chodzi o suplementację białka. Można go powoli trawić, więc stopniowo uwalnia aminokwasy. Oznacza to, że zapewni wystarczające pokrycie białka przez całą noc.

To utrzyma Twoje ciało w stanie regeneracji anabolicznej. Naprawia się również nieco dłużej w porównaniu z serwatką.

Możesz to połączyć ze zdrowym tłuszczem, który jest pełen różnych korzyści. Wspomaga to uczucie sytości, a także spowalnia trawienie wieczornego posiłku. Nie tylko to, ale jest również pomocne w obniżaniu poziomu cholesterolu i stanów zapalnych. Wystarczy dodać niewielką porcję oleju lnianego do kazeiny.

To nawet spowolni wchłanianie podczas snu. Oznacza to, że będziesz mieć stały strumień białka, który pomoże Ci zregenerować się po treningach.

Jedzenie #4. Migdały i twarożek

Twarożek to kolejna świetna opcja. Zawiera zarówno białko serwatkowe, jak i kazeinę. Innymi słowy, skorzystasz zarówno z jego powolnego, jak i szybkiego działania.

Dzięki temu dostaniesz przyzwoitą ilość aminokwasów. Aby uzyskać zdrowe zapotrzebowanie na tłuszcz, możesz połączyć go z migdałami. Spowalnia to proces trawienia, a tym samym wspomaga regulację poziomu cukru we krwi.

Oprócz tego, że są doskonałym przyswajaniem mikroelementów, migdały można również łatwo dodawać do różnych produktów spożywczych, takich jak na przykład twarożek. Możesz je wymieszać lub po prostu zrzucić garść migdałów i cieszyć się zdrową przekąską.

Jedzenie #5. Nasiona chia i jogurt grecki

Fitnessowy styl życia zawsze będzie obejmował grecki jogurt. Jest wypełniony aktywnymi i żywymi kulturami, które pomagają w lepszym zdrowiu jelit, w szczególności trawieniu i ruchliwości.

Podobno grecki jogurt zawiera więcej białka w porównaniu ze zwykłymi. Dodatkowo jest dobrym dodatkiem do każdego planu posiłków.

Następnie połącz jogurt z nasionami Chia. Jest to część głównego nurtu diety wśród Amerykanów, ponieważ ma wiele zalet.

Jest bogaty w białko i błonnik. Nie tylko to, ale zawiera także przeciwutleniacze i kwasy tłuszczowe.

Tak jak możesz również dodać nasiona chia do każdego posiłku. Dodaj go do jogurtu lub posyp niewielką porcją do dowolnego ulubionego posiłku. Wystarczy jedna lub dwie łyżki stołowe.

Żywność, której kulturyści unikają

Ogólnie rzecz biorąc, kulturyści unikają pokarmów bogatych w tłuszcze, takich jak kremy, sosy, produkty maślane i mięso. Unikają również pokarmów bogatych w błonnik, takich jak fasola, kalafior, brokuły i inne warzywa kapustne. Napoje gazowane, takie jak napoje gazowane i woda gazowana, również nie są dla nich dobre.

To okładka!

Większość regeneracji i naprawy organizmu ma miejsce podczas snu. Dlatego używanie zarówno węglowodanów, jak i białka będzie dobrym źródłem energii w naprawie mięśni.

Spożywanie węglowodanów przed snem zablokuje produkcję kortyzolu, a także zapewni organizmowi niezbędne zasoby do budowy mięśni i spalania tłuszczu. Ale oczywiście już wiesz, co kulturyści jedzą przed snem.