8 Zrób to sam, jak zrobić okrągły pokrowiec na krzesło obrotowe

Zawsze chciałem zrobić okrągły pokrowiec na krzesło obrotowe, ale nigdy nie byłem pewien, jak to zrobić. To drogi mebel, więc naprawdę nie chciałem go kupować – zwłaszcza, gdy jest tyle samouczków, jak go wykonać!

Ten artykuł zawiera wszystko, co musisz wiedzieć o tym, jak wykonać pokrowiec na okrągłe krzesło obrotowe.

8 Zrób to sam

Kroki tworzenia okrągłej narzuty na krzesło obrotowe

Krok 1. Zmierz długość krzesła

Krok 2. Wytnij i obszyj tkaninę zgodnie z pomiarami wykonanymi na siedzisku, podłokietnikach, plecach i wysokości

Krok 3. Zszyj wszystkie części z naddatkiem prostego szwu, aby utworzyć jeden duży kawałek, który pokryje całe okrągłe krzesło obrotowe od góry do dołu. ( pamiętaj o wszyciu podłokietników)

Krok 4. Zmierz, jak długo chcesz mieć tkaninę na każdym końcu krzesła

Krok 5. Wytnij te kawałki z naddatkiem na prosty szew w zależności od tego, jak długo ich potrzebujesz, dodając około sześciu cali z każdej strony na obszycie. Zszyj to razem na jednym końcu i pozostaw bez zszycia na drugim, aby można było go przełożyć na krzesło

Krok 6. Połóż ten długi kawałek tkaniny na płaskiej powierzchni i zwiń jedną stronę tak, aby drugi koniec leżał prosto. Będziesz chciał to zrobić z obydwoma częściami, obracając je w przeciwnych kierunkach, aby utworzyć rąbek.

Zszyj te obszycia razem za pomocą sergera lub ściegu zygzakowatego, a następnie połóż go na krześle prawymi stronami tkaniny razem

Krok 7. Umieść szpilki w odstępach wzdłuż rąbka, aby można było je przyszyć w jednym miejscu. Upewnij się, że szpilki są umieszczone wystarczająco blisko miejsca, w którym będą szyte, ale nie bliżej niż ćwierć cala od siebie, w przeciwnym razie materiał się zgniecie.

Chcesz mieć pewność, że tkanina porusza się gładko podczas zszywania, ale musisz również widzieć, jak szpilki są umieszczone, aby

Krok 8. Gdy wszystkie szpilki zostaną przyszyte i zabezpieczone małym ściegiem, zdejmij te szpilki i odepnij je po drodze.

Jak dbać o narzutę na krzesło

Pokrowiec można prać w pralce w zimnej wodzie w delikatnym cyklu

Rozłóż na płasko do wyschnięcia. Jeśli chcesz przyspieszyć proces suszenia, umieść go w pobliżu grzejnika lub użyj żelazka, aby uzyskać dodatkowe ciepło. Nie uszkodzi to Twojego krzesła i może pomóc zaoszczędzić czas, jeśli starasz się zrobić wszystko szybko.

Zimna woda jest ogólnie w porządku dla twoich poszewek, ale jeśli chcesz zmniejszyć kurczenie się tkaniny podczas prania, lepiej użyć ciepłej lub gorącej wody. Możesz również spróbować użyć odrobiny octu w cyklu prania (powinna wystarczyć jedna czwarta filiżanki), co pomoże zachować mocne kolory.

Suszenie maszynowe to sposób, w jaki należy suszyć pokrowce na krzesła, ale jeśli chcesz przyspieszyć proces, rozłóż je płasko na ręcznikach lub kocach i pozostaw do wyschnięcia na powietrzu przed grzejnikiem.

Używaj delikatnych detergentów podczas prania pokryć, aby nie zostały zniszczone przez to, jak szorstkie mogą być dla tkaniny.

Jak zapobiegać uszkodzeniom na nakładce

Jeśli masz pokrowiec na okrągłe krzesło obrotowe, ważne jest, aby upewnić się, że pokrycie pozostaje w dobrym stanie. Oznacza to, że są pewne rzeczy, o które należy zadbać podczas prania i pielęgnacji tkaniny, więc jak zapobiegać uszkodzeniom? Oto kilka porad:

Do prania pokrowca używaj ciepłej lub zimnej wody

Używaj delikatnych detergentów podczas prania pokryć, aby nie zostały zniszczone przez to, jak szorstkie mogą być dla tkaniny. Nie przeciążaj również pralki, ponieważ spowoduje to dodatkowe zużycie na tym, jak długo to trwa!

Pozwól pokryciu wyschnąć, ale jeśli chcesz się spieszyć, używaj suszarki na małym ogniu.

Jak zmierzyć i jak kupić do swojego okrągłego krzesła obrotowego

– najpierw musisz zmierzyć od góry miejsca, w którym siedzi poduszka, aż do dołu. Oto jak szeroki będzie musiał być, aby ładnie pasował.

Jak zmierzyć, jak długo to będzie potrzebne

Długość twojej narzuty powinna układać się w dół, gdzie masz poduszki.

Jak zakładasz narzutę na krzesło z beczką?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zmierzyć, jak duży będzie twój fotel z beczką. Zmierz od góry miejsca, w którym siedzi poduszka, aż do dołu. Ta szerokość powinna ładnie pasować i pozwalać na ładną drapowanie poniżej.

Następnie zdecyduj, jak długo chcesz powiesić – może to zależeć od osobistych preferencji, a także od wysokości krzesła nad ziemią. Upewnij się, że jest wystarczająco długi, aby się zasłonić i przykryć tam, gdzie masz poduszki

Ostatnią rzeczą do zrobienia przed założeniem narzuty jest wykonanie rąbka po obu stronach, aby po opuszczeniu nie zbijał się tak łatwo. Można to osiągnąć za pomocą maszyny do szycia ze stopką do zamków – od tego, jak dobrze zrobi się szycie na tym obszyciu, będzie zależeć od tego, jak bardzo się zbiera.