8 prostych kroków, jak ponownie obić fotel

Z tego artykułu dowiesz się, jak ponownie obić fotel skrzydłowy, wykonując najłatwiejsze kroki. Może to potrwać dłużej, ale efekt będzie trwał dłużej i będzie wyglądał jak nowy zakup fotela!

Potrzebne materiały

Zanim przejdziesz do kolejnych kroków, zbierz następujące materiały. Kiedy wszystko jest gotowe, możesz iść!

8 prostych kroków
 • 9-10 jardów materiału
 • Maszyna do szycia
 • Elastyczny uchwyt (łatwość łuku)
 • Osłona przeciwpyłowa
 • ⅜ Zszywki
 • Nożyczki
 • Płótno
 • Waty poliestrowe dakronowe
 • Mrugnięcie bawełniane
 • Bawełna
 • Usuwacz zszywek
 • Szczypce
 • Pistolet na zszywki

Kroki ponownego tapicerowania fotela

Krok 1. Zdejmij osłonę przeciwpyłową

Zdejmij osłonę przeciwkurzową z krzesła, która zakrywa dolną część krzesła, aby nie dopuścić do kurzu.

Krok 2. Usuń dolny przewód

Gdy usuniesz osłonę, musisz usunąć dolny kord za pomocą szczypiec. Pomogłoby, gdybyś oderwał go swoim narzędziem, aby usunąć każdy pojedynczy drut zszywki.

Krok 3. Zdejmij tył

Musisz łatwo usunąć tkaninę z łuku. Jeśli nie wiesz, co to jest łatwość krzywizny, jest to metalowy element, który zapewnia ładną krzywiznę szwu dla twojego krzesła. Pracując z tyłu, musisz usunąć krzywiznę z tyłu, i tak, ponownie będziesz potrzebować szczypiec i chwyć je, aby wyrwać metalowy kawałek.

Uwaga: Po usunięciu metalowego elementu możesz oderwać nadmiar sznurka na całym krześle.

Krok 4. Usuń zewnętrzną tkaninę z dolnej strony

Pamiętaj, że sposób, w jaki usuniesz tkaninę, zależy od tego, jak jest ułożona. Musisz dowiedzieć się, która była ostatnią rzeczą, która została ułożona warstwami i usunąć ją. Gdy to usuniesz, zauważysz, jaką tkaninę usuniesz w następnej kolejności.

Zrób tę samą metodę po drugiej stronie. Nie zapomnij usunąć całej podszewki z zewnętrznej strony, aby usunąć dolną stronę.

Zobaczysz, że zewnętrzne boki również mają łatwość krzywej. Śmiało i usuń go wraz z dodatkowymi linkami.

Krok 5. Usuń górne zewnętrzne boki

Usuń całą podszewkę, mrugnięcie, łatwość krzywizny i kord z górnych zewnętrznych stron.

Krok 6. Usuń zszywki z oparcia krzesła

Gdy skończysz usuwać wszystko, musisz usunąć zszywki, które zobaczysz z tyłu krzesła. Następnie wyciągnij tkaninę z przodu.

Po wyciągnięciu zobaczysz piankę przyczepioną do siedziska. Jeśli te pianki mają na sobie guziki, można odciąć spód bez watowania. Następnie użyj bawełny do wypełnienia dziur z przodu. (Zobaczysz ogromne kawałki związane z tyłu guzików.)

Uwaga: Po zdemontowaniu krzesła przykryj je mrugnięciem.

Krok 7. Uszyj tkaninę

Przed ponownym przymocowaniem wszystkiego należy wybrać nowy kawałek materiału z odpowiednim wzorem na krzesło. Możesz go uszyć za pomocą maszyny do szycia lub typowego zestawu do szycia, ale zajmie ci to dłużej, jeśli wykonasz szycie ręczne.

Krok 8. Ponowne dołączanie wszystkiego

Przeczytaj pierwszą i drugą wskazówkę i postępuj zgodnie z przepływem podczas demontażu, ale skręt polega na tym, że powinno być „ostatnia część jest najważniejsza podczas ponownego montażu”. Podczas mocowania materiału użyj zszywacza, aby zabezpieczyć wszystko z fotela.

Wskazówki, o których należy pamiętać podczas ponownego tapicerowania fotela

Rób zdjęcia

Musisz użyć smartfona lub aparatu, a najlepiej byłoby udokumentować każdy krok, który wykonujesz, aby ułatwić ponowny montaż części podczas procesu.

Ponumeruj każdy panel

Ta metoda ułatwi ponowne przymocowanie wszystkich części podczas wykonywania tego procesu tapicerowania fotela. Możesz ponumerować każdy panel podczas jego usuwania i zapisywania, dzięki czemu wiesz, który kawałek jest który.

Zawsze pamiętaj, że musisz zachować stare panele, aby używać ich jako szablonów. Nie wyrzucaj ich.

Miej przy sobie odpowiednie narzędzia

Potrzebne materiały są podane powyżej procedury krok po kroku. Jeśli masz odpowiednie narzędzia, tapicerka będzie miała płynniejszy i szybszy przepływ.

Dodatkowo uzyskasz niesamowite i ponadczasowe rezultaty! Jeśli są jakieś narzędzia, takie jak zszywacz, których nie masz w domu, najlepiej rozważyć inwestycję poprzez wynajem lub pożyczenie, ponieważ te narzędzia pomogą w tym procesie.

Cierpliwość

W tego rodzaju autoprojektowaniu własnego domu będziesz potrzebować ogromnej ilości cierpliwości i zapału, aby wykonać to zadanie. Ten proces zajmie Ci godziny, dni, tydzień lub dwa, aby ponownie obić fotel. Więc jeśli jesteś porywczy, możesz rozważyć pójście do sklepu tapicerskiego, aby naprawić swój fotel, ale zajmie to więcej dni lub tygodni, niż się spodziewasz.

Wniosek

Dotarłeś do ostatniej części tego artykułu o tapicerowaniu fotela. Kroki mogą być przytłaczające, ale wyniki są ponadczasowe i w końcu są tego warte. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i ciesz się swoim siedzeniem!