6 Zrób to sam, jak przymocować zawiesie do krętlika

Zawiesie do broni to urządzenie, które mocuje się z przodu karabinu i zapewnia dodatkowe wsparcie podczas strzelania. Pomaga również zmniejszyć ciężar, jaki muszą unosić twoje ramiona, rozkładając ciężar na oba ramiona. W tym wpisie na blogu nauczymy Cię, jak przymocować pas do broni do krętlika.

Krok po przymocowaniu zawiesia do krętlika

Krok 1. Zdobądź krętlik pasujący do nosidła. Szerokość krętlika powinna odpowiadać szerokości pasa nośnego do użycia i potrzebujesz jednego na każdy koniec karabinu.

6 Zrób to sam

Krok 2. Załóż zawiesie tak, jakby było już przymocowane do krętlików. Wsuń obie pętle przez głowę i umieść je wysoko na klatce piersiowej.

Krok 3. Następnie owiń chuście wokół obu ramion, lewą stroną zapętloną najpierw na prawym ramieniu, a następnie powtórz dla drugiej strony. Kiedy skończysz owijać go na ramionach w następującej kolejności: prawa ręka pod lewą ręką, skrzyżowanie pistoletu z lewą ręką lub odwrotnie, w zależności od tego, jak jesteś ułożony, i pociągnij za temblak, aby go zacisnąć.

Krok 4. Jeśli potrzebujesz większej stabilności lub naprężenia nosidła, odkręć obie pętle na obu końcach krętlika (obie są skręcone), a następnie owiń je wokół tylnej strony każdej pętli, która jest teraz z przodu i przekręć ponownie, aby uzyskać podwójne węzeł. Węzły powinny być wystarczająco ciasne, aby zapewnić większą stabilność podczas strzelania.

Krok 5. Chusta powinna być dość bezpieczna i wygodna, ale jeśli jest zbyt luźna lub nie jest zaciśnięta we właściwym miejscu. Możesz również użyć wybrzuszenia pod kolbą pistoletu, tak jak czasami mają kolbę karabinu, która jest przeznaczona do zaczepienia na szlufce lub na ramieniu.

Krok 6. Kolejną modyfikacją jest użycie „uchwytu procy”, który mocuje się z przodu pistoletu, zaczepia pod procą po obu stronach, a następnie zaciska lub luzuje za pomocą sznurka do ściągania w zależności od tego, jak bardzo chcesz.

Zalety mocowania zawiesia do krętlika

Posiadanie temblaka zmniejszy ciężar broni z ramienia i ręki podczas strzelania przez dłuższy czas

Zapewnia lepszą kontrolę, zarządzanie odrzutem i stabilność, co może decydować o trafieniu lub spudłowaniu zwierzęcia. Pomaga również zapobiegać zmęczeniu mięśni w wyniku utrzymywania tak ciężkiego sprzętu przez cały dzień.

Co to jest pas do broni?

Lekki kawałek materiału, który przyczepia się na ramieniu i pod pachą, naprzeciwko ręki strzelającej. Drugi koniec zaczepia się o przednią część lub kolbę (lub w niektórych przypadkach obie) twojego karabinu.

Zawiesie służy dwojakiemu celowi: pomaga utrzymać ciężar pistoletu stabilniej i na miejscu, a także daje ulgę, przenosząc ciężar na jedno ramię zamiast na dwa.

Jak strzelać z pozycji leżącej z karabinem przewieszonym przez ramię

Strzelanie z pozycji leżącej to sposób, w jaki opierasz swój karabin na powierzchni, z której możesz strzelać. Powinieneś znaleźć się w tej pozycji przed strzelaniem i najlepiej, aby celność pozostała tam tak długo, jak to możliwe.

Pomóc może w tym pas do noszenia broni, ponieważ będzie on trzymał broń na jednym ramieniu (na przeciwnej ręce, która ją trzyma), zamiast na dwóch, których używałbyś, gdybyś trzymał karabin na miejscu obiema rękami.

Jak strzelasz w tej pozycji? Jest bardzo prosty i łatwy do wyregulowania w celu uzyskania dokładniejszego strzału: po prostu pozwól zawiesiu zwisać, aby nie przeszkadzało w uchwycie strzeleckim, a następnie odciągnij karabin i przytrzymaj spust.

Jeśli chcesz strzelać z pozycji stojącej, jak zakładasz procę? Proste: po prostu użyj tego ramienia (tego, które nie strzela), aby podciągnąć je nad głowę, jednocześnie trzymając pistolet drugą ręką.

Następnie przełóż przez nie ramię, które nie strzela, tak aby zwisało po drugiej stronie głowy, a teraz możesz również przełożyć tę rękę.

Jak zdjąć pas do broni z krętlika

Jeśli chcesz zdjąć pas z krętlika, zrób to tak, jak w przypadku karabinu, który nie ma krętlika: dwiema rękami. Po prostu podciągnij oba końce nosidła, aż poluzują się po obu stronach krętlika.

Możesz również zdjąć zamontowane pasy do broni, naciskając ręką klamrę do środka, aż poluzuje się z obu stron krętlika.

W ten sposób mocuje się zawiesie do krętlika, a także je zdejmuje.

Jak zapobiegać uszkodzeniom krętlika

Aby zapobiec uszkodzeniu krętlika, po prostu zrób to samo, co w przypadku zawiesia do broni, które go nie ma: załóż go dwiema rękami. Po prostu podciągnij oba końce nosidła, aż poluzują się po obu stronach krętlika.

Możesz również zdjąć zamontowane pasy do broni, naciskając ręką klamrę do środka, aż poluzuje się z obu stron krętlika.

W ten sposób mocuje się zawiesie do krętlika, a także je zdejmuje.