6 prostych kroków, jak zrobić poduszki na krzesła z krawatami

Nauka tworzenia poduszek na krzesła z krawatami to fantastyczny sposób na uporanie się z niewygodnym siedzeniem. Korzystając z kilku materiałów i prostych procesów pomiaru, cięcia i szycia, możesz wykonać poduszkę na krzesło, która w krótkim czasie bezpiecznie przymocuje się do krzesła.

Czy chcesz, aby krzesło było wygodniejsze do siedzenia, czy chcesz poddać recyklingowi materiały wiszące po domu? Czytaj dalej, aby zrobić obie te rzeczy i dowiedz się wszystkiego o robieniu poduszek na krzesła z krawatami!

6 prostych kroków

Jak stworzyć poduszkę na krzesło z krawatami

Ten projekt jest prosty. Wszystko czego potrzebujesz to farsz, tkaniny, agrafki, igły i nici, linijki, ołówki i nożyczki.

Możesz również użyć maszyny do szycia, jeśli nie chcesz szyć wszystkiego ręcznie. Nawet początkującemu cały proces tworzenia zajmie około godziny lub dwóch.

Jeśli chodzi o wybór tkaniny, weź pod uwagę materiały takie jak bawełna. Bawełna i inne podobne materiały są miękkie, ale trwałe, co zapewnia wygodne siedzenie przez długi czas.

Krok 1. Zmierz swoje siedzenie

Przede wszystkim musisz zmierzyć siedzisko swojego krzesła. Dzięki temu masz pewność, że poduszka na krzesło będzie wygodna i dopasowana.

Krok 2. Przygotuj farsz

Do poduszek na krzesła możesz użyć wielu różnych wypełnień, takich jak poliester, pióro lub pianka. Potrzebna ilość poliestru lub pierza będzie zależeć od rozmiaru siedzenia, ale na wszelki wypadek najlepiej jest mieć dodatkowy. W przypadku farszu piankowego upewnij się, że pianka pokrywa całe krzesło.

Przygotowując piankę, spryskaj ją klejem, a następnie przykryj szmatką np. muślinem. Owiń i dociśnij tkaninę całkowicie wokół pianki i odetnij nadmiar. W ten sposób zapobiega się rozpadaniu pianki z powodu tarcia.

Krok 3. Wytnij tkaniny

Tnij tkaniny w zależności od rozmiaru siedziska i wypełnienia, którego użyjesz. Jeśli chodzi o rozmiar tkanin, zawsze należy dodać pół cala naddatku na szew ze wszystkich stron.

Jeśli wybierzesz poliester lub pióro do wypełnienia, potrzebujesz dwóch kawałków materiału, które są o cal większe niż wymiar siedziska. Jeśli jednak użyjesz pianki, będziesz potrzebować sześciu kawałków materiału: po jednej na każdą stronę, jedną na górną część i jedną na dolną.

Jeśli chodzi o krawaty, możesz użyć wstążki lub wykończenia. Jeśli używasz przycinania, możesz przejść do następnego kroku. Możesz również użyć cienkich pasków materiału, ale to wymaga dodatkowych kroków.

Wytnij dwa kawałki tkaniny o wymiarach 20 na 2 cale. Złóż materiały wzdłuż i przeszyj wzdłuż boku.

Następnie odwróć krawaty na prawą stronę, aby ukryć szwy. Złóż trochę końcówek otwierających się do środka i zszyj, aby zamknąć końce.

Krok 4. Szycie poszewki na poduszkę

W przypadku poduszek z poliestru i innego luźnego wypełnienia ułóż tkaniny jedna na drugiej. Upewnij się, że ozdobione części materiału są ułożone tyłem do siebie. Używając agrafek, zepnij te kawałki materiału razem, pozostawiając pół cala naddatku na szew.

Zszyj trzy z czterech rogów. Odwróć poszewkę na poduszkę na lewą stronę, aby ukryć szwy.

Włóż farsz do poduszki. Umieść wypełnienie w poduszce, uważając, aby go nie przepełnić.

Przepełnienie poduszki sprawi, że będzie ona niewygodna i może spowodować zerwanie szwów szybciej niż powinny. Aby tego uniknąć, upewnij się, że wkładasz równomiernie wypełnienie do poduszki, tworząc na całej powierzchni lekkie, równe wybrzuszenie.

W przypadku poduszki z pianki, najpierw zszyj wszystkie części boczne, aby utworzyć jeden długi kawałek tkaniny zwany zespołem bocznym. Pamiętaj, aby zostawić pół cala naddatku na szew. Następnie przymocuj górną i dolną część tkaniny do bocznego zespołu, zszywając je ze sobą.

Zostaw otwór na jednym końcu poszewki na poduszkę, aby można było umieścić w niej piankę. Po umieszczeniu pianki przejdź do następnego kroku.

Krok 5. Mocowanie krawatów

Złóż pół cala naddatek na szew na otworze poszewki na poduszkę, a następnie przypnij je na miejscu. Złóż krawaty na pół i przypnij złożoną część w pobliżu krawędzi otworu. Teraz zaszyj otwór, mocując krawaty do samego pokrowca.

Krok 6. Kończenie

Teraz, gdy poduszka jest szczelnie uszczelniona, sprawdź rogi pod kątem ewentualnych niedoskonałości, aby można było je naprawić przez szycie. Spróbuj pociągnąć za krawaty, aby sprawdzić, czy są bezpieczne.

Gdy poduszka będzie gotowa, połóż ją na siedzeniu i zawiąż troczki na oparciu. Gratulacje! Właśnie wykonałeś własną poduszkę na krzesło.

Wniosek

Komfort jest istotną częścią naszego codziennego życia. Umiejętność wykonania poduszek na krzesła z krawatami nie tylko zwiększy komfort w naszych domach, ale także pomoże w recyklingu niewykorzystanych materiałów. Wykonując prosty, 6-stopniowy proces, możesz stworzyć poduszkę, która zapewni Ci komfort i będzie ozdobą Twojego domu.