6 kroków, jak naprawić podnóżek LazyBoy z fotelem

Wszystkie rozkładane fotele mają podnóżek, ale ile osób wie, jak to naprawić? Jeśli Twój fotel z leniwym chłopcem ma zepsuty podnóżek, za naprawę którego nie chcesz płacić komuś innemu, to jest ten wpis na blogu dla Ciebie.

Dowiemy się, jak naprawić podnóżek z rozkładanym fotelem lazyboy i jakie części są potrzebne. Jest to łatwy projekt, dzięki któremu możesz zaoszczędzić pieniądze na zatrudnieniu kogoś do pracy!

6 kroków

Kroki mocowania podnóżka Lazyboy z fotelem

Krok 1. Zdejmij osłonę z fotela. Możesz to zrobić, usuwając wszelkie inne pokrowce na meble, takie jak kanapa lub kanapa. Zwykle jest jakiś rodzaj klipsa, który mocuje go do dolnej części na sprężynach.

Krok 2. Następnie znajdź miejsce, w którym podnóżek styka się z krzesłem i powinny być dwie śruby mocujące go do ramy. Te dwie śruby należy usunąć, a następnie można po prostu zdjąć podnóżek

Krok 3. Następnie zmierz odległość między ramą fotela a podstawą, na której podtrzymuje sofę lub krzesło

Krok 4. Następnie wytnij trochę drewna za pomocą wszelkich dostępnych narzędzi (wyrzynarka, piła ręczna itp.), które ma ten sam rozmiar, co twoja szczelina.

Krok 5. Po wycięciu wystarczającej ilości drewna przykręć je starymi śrubami z poprzedniego okresu

Krok 6. Na koniec umieść go z powrotem na pokrowcu fotela!

Jak naprawić mechanizm rozkładania

Krok 1. Najpierw musisz zlokalizować zespół, w którym znajduje się mechanizm. Zwykle zawiera drewnianą deskę i można ją znaleźć z tyłu fotela pod krzesłem.

Po usunięciu tego, powinieneś zobaczyć, jak długie śruby lub śruby utrzymują drążek, który łączy się z obiema nogami, aby utrzymać ciężar podczas siedzenia w fotelu.

Krok 2. Usuń te śruby lub wkręty i spójrz, jak są przymocowane do pręta, który właśnie wyjąłeś spod krzesła, a także jak jest połączony z samym podnóżkiem. Jeśli ten zespół został pierwotnie przykręcony, po prostu skręć je ponownie za pomocą nowych wkrętów do drewna, które będą dostarczane w większości zestawów.

Krok 3. Jeśli były oryginalnie przykręcone, będziesz musiał użyć narzędzia do wykręcania śrub, aby wyjąć je z drewnianej deski i ponownie przymocować za pomocą oryginalnego sprzętu, który jest dołączony do większości zestawów naprawczych.

Gdy to zrobisz, po prostu umieść drążek w pozycji pod lub za fotelem rozkładanym, aby był przymocowany do nogi krzesła.

Krok 4. Jeśli masz podnóżek z tkaniny lub skóry, najlepiej jest całkowicie wymienić te elementy, zamiast ponownie je przyszyć, ponieważ przedłuży to tylko zużycie, które może ostatecznie doprowadzić do przecieków w sposobie ich mocowania.

Jak działają rozkładane fotele Lazy Boy?

Mechanizm rozkładania to sposób, w jaki krzesło przechodzi z pozycji siedzącej do pozycji leżącej. Krzesła Lazy Boy zazwyczaj wykorzystują siłę hydrauliczną lub siłę ręczną, aby zabezpieczyć stopy na miejscu podczas leżenia, ale jeśli coś się stanie z tą częścią krzesła i wymaga naprawy, zadzwoń do nas! Możemy wyjść i naprawić dla Ciebie fotel.

Co powoduje uszkodzenie podnóżka Lazyboy z fotelem?

Podnóżek na fotelu lazyboy często ulega uszkodzeniu z powodu sposobu, w jaki jest przymocowany do krzesła. Mocuje się za pomocą klipsów lub śrub, a kiedy ludzie siedzą, mogą je poluzować, powodując, że się zatrzasną. Najczęstszym problemem, który to powoduje, jest jednak to, że z biegiem czasu nasze sprężyny zużywają się i tracą napięcie.

Jak zapobiegać uszkodzeniom podnóżka Lazyboy z fotelem

Chociaż istnieje kilka kroków, które można podjąć, aby zapobiec uszkodzeniu podnóżków z rozkładanymi fotelami lazyboy, jednym z najważniejszych jest zainwestowanie w wysokiej jakości sprężynę. Chociaż niektóre osoby mogą nie mieć możliwości zakupu nowych sprężyn za każdym razem, gdy ich obecne się zużyją, to dzięki ich częstej wymianie będą one służyć dłużej i nie będą wymagały żadnych napraw.

Jak smarować podnóżek Lazyboy z fotelem

Jak po wymianie sprężyn można nasmarować podnóżki typu lazyboy, aby zapobiec ich pękaniu. Jednak to, jak często to się dzieje, zależy od tego, jak dobrze działają i jak często używane jest twoje krzesło.

Jeśli jest niedosmarowany lub nadmiernie używany, może być konieczna naprawa; ale jeśli jest używany tak, jak powinny być podnóżki z rozkładanymi fotelami lazyboy, to smarowanie, jak długoterminowo, może pomóc zapobiec wszelkim potrzebom naprawy podnóżka z rozkładanym fotelem lazyboy.

Jak przymocować narzutę do fotela Lazyboy

Dodanie pokrowca na rozkładany fotel pomoże uchronić go przed zabrudzeniem lub zużyciem. Ale sposób mocowania narzuty może wpłynąć na trwałość tapicerki Twojego krzesła i czy w przyszłości będziesz potrzebować naprawy pokrowca na fotel dla leniwego chłopca.

Jak naprawić ciągi Lazyboy

Struny do rozkładania Lazyboy mogą być używane do wielu różnych rzeczy, w tym do naprawy sznurka Lazyboy. Nauczą Cię, jak zamocować ramię fotela lazyboy w miejscu, a także informują, ile czasu zajmie założenie, jak radzi sobie z fotelami lazyboy.