5 wskazówek, jak sprawić, by krzesła obrotowe były łatwiejsze do przenoszenia

Krzesła obrotowe są powszechnym meblem w domach wielu ludzi. Oferują wygodę i można je łatwo odwrócić w stronę telewizora lub innych czynności. Jednak mają też własne wady.

Jedną z takich wad jest to, jak trudne może być przenoszenie ich po domu, zwłaszcza jeśli masz wykładzinę na podłodze. W tym poście na blogu omówimy, jak ułatwić przenoszenie krzeseł obrotowych, stosując się do tych pięciu wskazówek!

5 wskazówek

Sposoby, jak sprawić, by krzesła obrotowe były łatwiejsze do przenoszenia:

Krok 1. Upewnij się, że krzesło nie jest skierowane w stronę ściany, zanim spróbujesz je przesunąć.

Krok 2. Krzesła obrotowe mają kółka i nie będą mogły się toczyć, jeśli przed nimi znajdują się przedmioty, takie jak meble lub inne przedmioty, które utknęły między tylnymi nogami krzesła obrotowego.

Krok 3. Jeśli masz wykładzinę na podłodze, możesz użyć kawałka tektury, aby chronić dywany przed zarysowaniem przez koła.

Krok 4. Jeśli przed lub za krzesłem obrotowym znajdują się przeszkody, które uniemożliwiają mu poruszanie się do przodu, spróbuj pchnąć i pociągnąć, aby zobaczyć, o ile cali przesunie się, zanim natknie się na przeszkodę. Rób to, dopóki nie dowiesz się, ile miejsca potrzebujesz.

Krok 5. Jeśli to możliwe, załóż gumowe rękawiczki, ponieważ zapewnią one przyczepność dłoniom podczas próby pchania i ciągnięcia mebli, które mogą znajdować się przed lub za miejscem, w którym musisz umieścić krzesło obrotowe, gdy nie używasz kół.

Jak smarować krzesło obrotowe?

Krok 1. W przypadku fotela ręcznego nałóż kilka kropli oleju na śruby kół.

Krok 2. W przypadku elektrycznego krzesła obrotowego nie jest konieczne smarowanie kół, ponieważ są one zasilane energią elektryczną i będą działać dobrze przy nacisku stóp wystarczającym do poruszania się.

Jeśli na hamulcach kół występuje jakakolwiek rdza lub korozja, spryskaj je obficie WD40 przed ponownym przestawieniem mebli.

Jak upewnić się, że krzesła obrotowe nie porysują podłogi?

Krok 1. Jeśli to możliwe, użyj kartonu pod przednimi nogami, aby nie uszkodzić dywanów podczas poruszania się w ciasnych przestrzeniach. Załóż gumowe rękawice, aby zapewnić lepszą przyczepność podczas pchania i wyciągania mebli z drogi. Spryskaj metalowe części WD-40, aby zapobiec rdzewieniu.

Jeśli nie masz tektury, użyj dywanika lub maty do kąpieli jako alternatywnej warstwy ochronnej z podłogi.

Staraj się unikać ocierania się o nogi mebli podczas poruszania się w ciasnych przestrzeniach, używając dwóch osób do poruszania go przez cały czas, obracając je na boki, próbując zsunąć się z drogi lub przekładając jedno krzesło na drugie, a następnie zdejmując oba krzesła razem.

Krok 2. Zachowaj ostrożność przy wywieraniu nacisku – „nie opieraj się” na krzesłach obrotowych, ponieważ spowoduje to większe zużycie kół i hamulców.

Zawsze sprawdzaj, czy nie ma śladów uszkodzeń przed ponowną przeprowadzką, aby w razie potrzeby można je było natychmiast naprawić.”

Czy WD 40 jest toksyczny?

Ludzie pytali, czy WD-40 jest toksyczny. Odpowiedź brzmi: nie, ale dane dotyczące bezpieczeństwa dotyczące bezpieczeństwa dla różnych osób różnią się w zależności od szczegółów ich narażenia.

Jeśli zamierzasz używać tego produktu w domu lub miejscu pracy, przeczytaj i postępuj zgodnie ze wszystkimi wskazówkami, w tym tymi, które wskazują, ile czasu powinno upłynąć między aplikacjami, a także jak często należy ponownie aplikować.

Jeśli ktoś dotknie wykończonej powierzchni pokrytej WD-40″ lub jeśli dotknie jej po dotknięciu czegoś innego, na przykład metalu”, może potrzebować mydła i wody, ponieważ wszelkie pozostałości oleju mogą działać jako środek drażniący.

Uważaj jednak, aby nie wdychać oparów z rozpylania produktów zawierających destylaty ropy naftowej, ponieważ tego rodzaju chemikalia mogą łatwo przytłoczyć czyjeś drogi oddechowe.

Jak wyregulować stare krzesło obrotowe?

Niektóre krzesła obrotowe można regulować za pomocą śrubokręta. Aby to zrobić, zlokalizuj, jak daleko chcesz wyregulować krzesło i obróć je zgodnie z ruchem wskazówek zegara lub przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, aż będzie mocno.

Ciśnienie nie powinno powodować żadnego ruchu w siedzeniu podczas regulacji. Jeśli jest zbyt dużo luzu dla wygody, dokręcaj mocniej, aż znajdziesz to idealne miejsce, które sprawi, że siedzenie na krześle będzie dla ciebie najbardziej komfortowe.

W przypadku trudnych regulacji wymagających dodatkowej siły, rozważ użycie dwóch osób – jednej z każdej strony, aby przytrzymać tylną część podczas obracania śrub.

Techniki te są szczególnie przydatne dla mniejszych dzieci, które nie mogą obracać własnych siedzeń.

Jeśli mechanizm obrotowy nie działa płynnie po zastosowaniu tych końcówek, jak najszybciej wezwij eksperta.

Jak naprawić chwiejne krzesło obrotowe?

Aby naprawić chwiejne krzesło obrotowe, zacznij od podniesienia przodu krzesła i odchylenia go do tyłu. Jeśli to nie rozwiąże problemu, powtórz z obiema stronami.

Można to zrobić jednym szybkim ruchem lub na zmianę, zaczynając od dołu i wchodząc na górę.

Jeśli po dokonaniu tych regulacji nadal masz problemy z płynnym obracaniem, spróbuj wyłączyć hamulce po obu stronach stołka (jeśli działały).

Smar! Jedną rzeczą, która może nie przychodzić do głowy wielu osobom, jest to, jak często należy prawidłowo smarować swoje meble.