5 ważnych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie krzesła obrotowego

Większość ludzi spędza więcej czasu siedząc niż śpiąc. Jeśli jesteś jednym z nich, to jakiego rodzaju krzesła używasz w biurze lub domu, jest bardzo ważnym czynnikiem.

Krzesła obrotowe występują w wielu różnych kształtach i rozmiarach, ale na co zwracać uwagę podczas zakupów? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie pięć czynników, które uważamy za najważniejsze, należy wziąć pod uwagę przed zakupem krzesła obrotowego!

5 ważnych czynników

Co to jest krzesło obrotowe?

Krzesło obrotowe to krzesło, które się obraca.

W jaki sposób krzesła obrotowe są przydatne?

Krzesło obrotowe można pchać, ciągnąć lub obracać, aby osiągnąć to, czego potrzebujesz. Jest to również świetny sposób na zmianę pozycji ciała. Jest to pomocne, jeśli ktoś ma problemy z plecami i potrzebuje chwili odpoczynku. Kiedy osoba chce wstać, może odwrócić się i pchnąć krzesło z powrotem do tego, co było.

Jakie są różne typy krzeseł obrotowych?

Istnieją różne rodzaje krzeseł obrotowych o różnych kolorach, kształtach i rozmiarach. Należą do nich czarne metalowe obrotowe krzesła biurowe ze skórzanymi siedzeniami; drewniane krzesła obrotowe typu vintage; i komputerowe krętliki, które świetnie nadają się do tego, co sugeruje nazwa.

Niektóre z nich mają regulację wysokości siedziska, podłokietniki o regulowanej wysokości, a także kółka umożliwiające ślizganie się po każdym rodzaju podłogi. Ponadto wiele różnych odmian jest dostępnych w wersjach ergonomicznych lub nieergonomicznych. Najpopularniejszymi z nich są te z wysokim i niskim wsparciem.

Cechy krzesła obrotowego

Jakie są Twoje główne obawy przy zakupie krzesła obrotowego?

Jeżdżąc czy nie jeżdżąc? Regulacja wysokości, podłokietniki z tyłu siedziska i podłokietniki po obu stronach siedziska.

Ruch obrotowy jest tym, co sprawia, że ​​ten rodzaj krzesła jest tak popularny – pozwala z łatwością obracać się o 360 stopni! Jedyną wadą jest brak ruchu wzdłużnego w tego typu krześle.

Sprawdź, czy jest dobre podparcie dolnej części pleców – jeszcze lepiej, jeśli oferują również podparcie lędźwiowe i barkowe! Następną rzeczą do zrobienia jest upewnienie się, że twoje stopy mogą dotykać ziemi – jeśli nie, możesz być na to za wysoki. Trzecią rzeczą byłoby to, z jakiego materiału jest zrobiony?

Jakie są obecnie niektóre z najpopularniejszych marek i modeli na rynku?

Niektóre nazwiska to Steelcase, Humanscale, Herman Miller, Knoll. Wygoogluj je, aby zobaczyć, jak wyglądają osobiście!

Jaki jest najlepszy sposób kupowania krzeseł obrotowych?

Ogólnie rzecz biorąc, będziesz chciał wykonać pomiary przestrzeni, w której planujesz postawić krzesło i porównać je z tym, co jest dostępne. Warto również zastanowić się, jakie kolory oferują ci producenci, a także jaką gwarancję oferują – a co, jeśli twoje krzesło się zepsuje?

Jakie krzesło obrotowe jest najlepsze do siedzenia przez cały dzień?

Powiedziałbym, że krętlik z łożyskiem kulkowym powinien być tym, czego szukasz. To naprawdę pomoże twoim plecom, ponieważ ma ergonomiczny kształt i nie będzie wywierał nacisku w szczególności na jedno miejsce, co może prowadzić do późniejszego bólu.

Herman Miller Aeron:

Tutaj znajdziesz to, co wielu uważałoby za jedno z najwygodniejszych krzeseł. Został zaprojektowany przez Hermana Millera i również zdobył nagrody, więc powinien robić to, czego szukasz w krześle, które utrzymuje twoją wagę, nie powodując bólu ani uszkodzeń podczas wykonywania tej pracy.

Krzesła wykładowe: jakie są najlepsze do siedzenia przez cały dzień?

W przypadku krzesła wykładowego upewnij się, że jest ergonomiczne i ma regulowaną wysokość. Dzięki temu każdy, kto z tego korzysta, znajdzie to, czego potrzebuje, jeśli chodzi o pozycję siedzącą, tak aby nie miał żadnych problemów z plecami lub szyją.

Krzesło Sidi T80:

To krzesło ma tak zwany pasywny system oparcia. Ma również atrakcyjny, nowoczesny wygląd, który sprawi, że będzie to idealny wybór dla każdego, kto nie szuka czegoś, co wygląda zbyt biurowo w swoim domu lub miejscu pracy.

Nouhaus Ergo3D:

To krzesło jest tak zwane krzesłem o zerowej grawitacji, które pozwoli ci się kołysać i znaleźć idealną pozycję dla pośladków, abyś mógł poczuć, jak by to było, gdyby nie było na nim ciężaru.

Jedyną rzeczą z tymi krzesłami, w przeciwieństwie do tego, co widzieliśmy w zakresie tego, co oferują nasi konkurenci, jest to, że nie ma na nich podparcia lędźwiowego, a kiedy używamy tego krzesła jako zwykłego krzesła biurowego o tej samej postawie, to robisz zacznij odczuwać nacisk w dolnej części pleców.

Więc jeśli szukasz czegoś, co ma nie tylko odpowiednie funkcje, ale także faktycznie przynosi ulgę w bólu – ponieważ staramy się zrobić to, co każdy profesjonalista powiedziałby Ci, co sprawia, że ​​są najlepsze ergonomiczne krzesła – to tam są inne modele.

Jakie są niektóre zalety krzesła obrotowego?

Główną zaletą jest to, że umożliwiają poruszanie się po miejscu pracy bez wstawania i chodzenia. Mogą być również pomocne dla osób z problemami z plecami, ponieważ łatwiej jest im skręcać kręgosłup niż siedzieć w jednym miejscu przez cały dzień – to zachęca do ruchu, o co nam tutaj chodzi!

Jakie są wady krzesła obrotowego?

Główną wadą dla mnie osobiście jest to, że lubię mieć nogi po jednej stronie i ręce po drugiej. Nie jest to możliwe, ponieważ przed tobą jest za mało miejsca, gdy siedzisz twarzą do przodu.

Jakie są najważniejsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę, szukając krzesła obrotowego?

Po pierwsze, musi mieć dobre podparcie dolnej części pleców. Po drugie, upewnij się, że twoje stopy mogą dotykać ziemi – jeśli nie, możesz być za wysoki na krzesło. Po trzecie, z jakiego materiału jest zrobiony?