5 szybkich i łatwych kroków, jak usunąć podstawę krzesła biurowego

Krzesła biurowe spędzały dużo czasu na swoich miejscach, co prowadziło do zużywania się ich bazy. Czy wiesz, jak zdjąć podstawę krzesła biurowego?

Od czasu do czasu wymiana podstawy krzesła biurowego jest niezbędna, aby praca biurowa była łatwiejsza w zarządzaniu. Praca z uszkodzoną podstawą krzesła biurowego jest irytująca.

5 szybkich i łatwych kroków

Patrząc z konkretnej perspektywy, można by się zastanawiać, że usunięcie podstawy krzesła biurowego będzie nie lada wyzwaniem. Dobra wiadomość dla Ciebie! Zadanie jest właściwie proste.

W tym artykule omówiono konkretne kroki, w jaki sposób można z powodzeniem usunąć podstawę krzesła biurowego. Nie musisz się martwić, że go złamiesz!

Kroki oddzielania podstawy krzesła biurowego

Demontaż krzesła biurowego wynika z różnych powodów. Może to być zmiana lokalizacji biura lub po prostu wymiana starego.

Bez względu na przyczynę, zapewnimy Ci ochronę. Oto kroki, które możesz wykonać, aby zdjąć podstawę krzesła biurowego:

Krok 1. Chroń swój obszar roboczy

Przed przystąpieniem do zabiegu musisz przygotować swoje miejsce pracy. Zrób to, wybierając miejsce, w którym czujesz się wystarczająco komfortowo. Umieść pod krzesłem szmatkę lub gazetę.

Butle gazowe wewnątrz krzeseł biurowych mogą uwalniać oleje w wyniku smarowania. Umieszczenie tych przedmiotów zapobiega przedostawaniu się tłuszczu do podłogi.

Krok 2. Odwróć go do góry nogami

Połóż krzesło na podłodze lub usiądź w dowolnym miejscu. Odwróć krzesło i stań twarzą do podstawy krzesła. Upewnij się, że dobrze widzisz i masz dostęp do środka podstawy krzesła.

Krok 3. Znajdź klips do trzymania

Poszukaj klipsa mocującego na środku podstawy. Do jej usunięcia użyj śrubokręta lub szczypiec. Następnie lekko zgiąć zacisk, aby otworzyć i pozwolić mu wypaść z tłoka.

Krok 4. Usuń podkładkę

Podkładka wygląda jak maleńka opona samochodowa. Usuń to, po prostu pozwalając mu zsunąć się z tłoka.

Krok 5. Zdemontuj podstawę

Teraz, gdy odkręcisz śruby mocujące, możesz swobodnie zdjąć podstawę. Pociągnij go jednocześnie w naprzemiennym ruchu przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Podstawa powinna odejść wraz z butlą z gazem w środku.

W tym momencie pomyślnie usunąłeś bazę. Zainstaluj nowy, odwracając procedurę.

Jak usunąć zablokowaną podstawę z krzesła?

Zablokowana podstawa krzesła biurowego to rzeczywiście problem. Najbardziej prawdopodobną przyczyną jest zardzewiała butla z gazem.

Rozwiązanie tego problemu wymaga zdobycia smaru, młotka i kawałka czystej szmatki. Najlepiej nie używać białej szmatki, ponieważ plamy byłyby tu trudne do usunięcia.

Ustaw krzesło pionowo i umieść pod nim gazety, aby chronić podłogę. Rozpyl lub posmaruj osłony butli gazowych.

Upewnij się, że smar dotarł do wnętrza cylindrów i ich dna. Połóż szmatkę na boku, aby uniknąć bałaganu.

Teraz przygotuj się do uderzania młotkiem w boki krzesła. Możesz do tego użyć gumowego młotka.

Ciągle uderzaj krzesłem lub dodawaj smar do cylindra. Zablokowana podstawa na pewno odpadnie za kilka sekund.

Czy wszystkie podstawy krzeseł są uniwersalne?

Znając zasadę zastępowania podstaw krzeseł, możesz się zastanawiać, czy istnieją różnice między ich rodzajami. Czy możesz bez problemu zabrać coś ze sklepu i położyć na krześle biurowym?

Szybka odpowiedź brzmi: tak. Podstawy krzeseł biurowych nie różnią się wielkością mocowania. Te podstawy krzeseł różnią się jedynie materiałami, z których są wykonane, procesami wykańczania i Twoimi preferencjami.

Podstawy krzeseł biurowych mogą być wykonane z drewna, plastiku, aluminium lub metalu. Niektóre mogą mieć koła, a niektóre nie.

Ciężar, jaki mogą utrzymać podstawy krzeseł, zależy od materiału, z którego są wykonane. Plastikowe nie są wskazane do przenoszenia dużej masy, podczas gdy puszka stalowa.

Prawdopodobnie podstawy krzeseł, które nie mają kółek, mogą zwiększyć produktywność, podczas gdy te z kółkami mogą zwiększyć mobilność. Dogłębny wgląd w różne rodzaje podstaw krzeseł może pomóc w podjęciu decyzji, co do priorytetów.

Jak bierzesz gaz z krzesła biurowego?

Podobnie jak podstawa, butla gazowa krzesła biurowego również wymaga wymiany. Najpierw przetestuj swoją butlę gazową, aby sprawdzić jej jakość, zanim ją zniszczysz. Nie będziesz chciał usunąć działającego!

Butla z gazem, która opada na dno, ostatecznie wymaga regulacji dźwigni. Spróbuj poluzować dźwignię, ponieważ może być trochę ciasna dla butli z gazem.

Możesz również spróbować dokręcić śruby swojej butli z gazem. Gaz ucieka z poluzowanych śrub!

W niektórych przypadkach cylinder nie tonie podczas sterowania dźwignią. Ten problem czasami wskazuje na dźwignię. Sprawdź, czy nadal działa dobrze.

Możesz też spojrzeć na zamek bębenkowy, jeśli nadal jest dobry. Po wykonaniu tej kontroli nadal masz problemy z butlą z gazem, przystąp do jej wymiany. Chwyć młotek, klucz i śrubokręty i wyjmij butlę z gazem.

Wniosek

Teraz, kiedy nauczyłeś się zdejmować podstawę krzesła biurowego, możesz to zrobić w dowolnym momencie. Zbierz odpowiednie narzędzia i wybierz odpowiednie miejsce, aby wymienić podstawę krzesła biurowego i gotowe!

Nie zapomnij od czasu do czasu wymieniać podstawy krzesła biurowego. Spraw, aby Twoje godziny pracy były wygodne i bardziej produktywne dzięki temu artykułowi.