5 prostych kroków, jak bezpiecznie zawiesić fotel bujany

Dzięki kilku materiałom, takim jak wiertarka elektryczna, liny lub łańcuchy, łączniki do łańcuchów i kilka kroków do naśladowania, nauczysz się wieszać huśtawkę w domu bez obawy, że spadnie. Przed przeczytaniem kroków musisz najpierw zrozumieć, jakiego rodzaju wiszące krzesła chcesz i gdzie je umieścić.

Fotele bujane

Krzesła wiszące lub bujane są bardzo wygodne i większość dzieci je uwielbia. Możesz je często widywać w pokoju dziecka lub nastolatka, ale są one również bardzo popularne wśród dorosłych. Te krzesła często dają to relaksujące uczucie dzięki kołyszącemu ruchowi, który tworzą.

5 prostych kroków

1. Hamak brazylijski

Zainspirowany standardowym wzorem hamaka, to wiszące krzesło pasuje do prawie każdego kształtu ciała. W porównaniu z innymi rodzajami huśtawek, te są najtańsze i można je łatwo zdemontować, kiedy tylko chcesz. Wiszące krzesła tego typu są bardzo łatwe w przechowywaniu, ponieważ zajmują niewiele miejsca po umieszczeniu w szafie garderoby.

2. Krzesło sufitowe

Ten rodzaj bujanego krzesła może być najbardziej atrakcyjny ze względu na estetykę, jaką wnosi do pokoju. Są to wiszące krzesła zawieszone na linach lub łańcuchach przymocowanych do haków sufitowych. Krzesła tego rodzaju zapewniają szeroki zakres ruchu, dając nostalgiczne uczucie kołysania się na świeżym powietrzu.

Gdzie należy umieścić huśtawki?

Umieszczenie wiszącego krzesła jest trudne, zwłaszcza jeśli masz mały dom. Najpierw musisz sprawdzić, czy obszar, w którym chcesz ustawić krzesło, może pomieścić i zapewnić dodatkową przestrzeń do ruchu. Obszar obok krzesła musi znajdować się w odległości co najmniej 14 cali i co najmniej 3 stopy za nim.

Krzesła wiszące muszą znajdować się z dala od okien lub mebli, które mogą ulec uszkodzeniu podczas kołysania się w przód iw tył lub na boki, ani od wszelkich przedmiotów, które mogą zranić cię podczas skręcania. Chociaż wiszące krzesło ze stojakiem zajmuje tylko niewielką powierzchnię w Twoim domu, nadal lepiej jest umieścić je w bezpiecznej przestrzeni.

Czy krzesła bujane są tego warte?

Jeśli masz dzieci lub chcesz mieć własne bujane krzesło, warto je kupić. Wiszące krzesła zapewniają nie tylko przyjemny akcent vintage lub bohemy w estetyce Twojego pokoju, ale także zapewniają poczucie relaksu i komfortu.

Takie rodzaje krzeseł są ważnymi miejscami do czytania książki lub picia kawy. Możesz umieścić je na swoim patio, balkonie, salonie lub sypialni. Wiszące krzesła ze stojakami świetnie sprawdzają się również na dachach.

Materiały

Liny lub łańcuchy

Niektóre bujane krzesła są wyposażone w sznurki lub łańcuchy, ale możesz użyć ocynkowanych łańcuchów, które są bardzo wytrzymałe, jeśli tak nie jest. Kiedy przygotowujesz łańcuch lub linę do wstępnego pomiaru, upewnij się, że krzesło wisi 3 do 4 stóp nad ziemią i rozważ dodatkowy środek do wiązania węzłów.

Wiertarka elektryczna

Użyj wiertarki elektrycznej, która nie powinna pękać obszaru wokół wywierconego otworu.

Złącza łańcuchowe

Mogą to być szybkie linki, karabińczyki z blokadą lub haczyki S, w zależności od tego, jakiego typu chcesz użyć. Konieczne jest sprawdzenie, czy te haki mogą utrzymać ciężar co najmniej 300 funtów.

Sprzęt do zawieszania

Zapewnij śrubę oczkową o średnicy 3/8 cala. Podobnie jak łączniki łańcucha, musi on również wytrzymać co najmniej 300 funtów, w tym nici o długości co najmniej 4 cali.

Dowolne wiszące krzesło do wyboru

Upewnij się, że wybierzesz odpowiednie wiszące krzesło, aby na dłuższą metę nie pożałować.

Kroki zawieszenia bujanego fotela

Krok 1. Legar sufitowy o wymiarach co najmniej 2×6 cali zapewnia, że ​​sufit utrzyma ciężar zarówno osoby siedzącej, jak i krzesła. W przypadku zadaszonych stropów ganku można użyć lokalizatora kołków, aby zlokalizować legary.

Krok 2. Wywierć 3-calowy otwór pilotażowy w środku znaku legara. Musisz upewnić się, że wiertło jest mniejsze niż szerokość używanej śruby.

Krok 3. Ostrożnie wkręć wkręt w otwór prowadzący, aby uniknąć rozłupywania drewna. Przekręć śrubę, aż nie będzie już widać gwintów. Możesz użyć śrubokręta, aby zaklinować śrubę, dokręcając ją.

Krok 4. Możesz teraz przymocować karabińczyk blokujący lub haczyk w kształcie litery S do zainstalowanej śruby oczkowej.

Krok 5. Przytrzymując jeden koniec liny, przymocuj go do urządzenia do zawieszania krzesła, a drugi koniec do haczyka lub karabińczyka. Jeśli instrukcja nie zawiera instrukcji dotyczących wiązania węzła, który może zabezpieczyć twoje krzesło, możesz zrobić podstawowy węzeł z dwoma łukami.

Wniosek

Krzesła wiszące lub bujane to świetne dodatki do każdego stylu domu. Kiedy wiesz, jak samodzielnie zawiesić huśtawkę, będziesz mógł zaimponować swoim gościom nowoczesnym lub retro designem, który pokazują te krzesła. Krzesła bujane rzeczywiście dają relaks i są eleganckim dodatkiem do estetyki każdego domu.