5 podstawowych kroków, jak łatwo ponownie obić skórzane krzesło

Chociaż skórzane krzesła są zbudowane tak, aby służyły przez długi czas, z czasem pokażą pewne problemy. Wiedza o tym, jak ponownie tapicerować skórzane krzesło, może być pomocną umiejętnością, gdy tak się stanie. Najpierw musisz rozebrać skórzane krzesło przed założeniem nowej tkaniny i wzmocnieniem niektórych słabych części fotela.

Po co kupować zupełnie nowe krzesło i wydawać fortunę, skoro możesz ponownie obić stare! Może to być czasochłonne zadanie. Jednak obiecujemy, że proces jest tego wart, gdy zobaczysz wynik.

5 podstawowych kroków

Nie tylko zrobiłeś lepsze skórzane krzesło, ale jednocześnie nauczyłeś się cennej umiejętności. Przejdźmy przez ten artykuł o tym, jak zmodernizować swoje skórzane krzesło i jak je konserwować!

Co należy wiedzieć przed zakupem skórzanej tkaniny

Jeden krok podczas ponownego tapicerowania skórzanego fotela obejmuje wymianę tkaniny. Skąd jednak wiesz, co sprawia, że ​​skóra jest dobra? Na początek musisz zapoznać się z różnymi rodzajami tkanin skórzanych na rynku.

Skóra licowa ma bardzo gęste ziarno, co czyni ją najtrwalszą i najbardziej polecaną przez nas. Inną dobrą tkaniną, której możesz użyć, jest skóra licowa, która pod względem jakości jest drugą po pełnoziarnistej. Materiał jest cieńszy, co ułatwia pracę.

Musisz również wziąć pod uwagę, jak dobrze tkanina reaguje na wilgoć. Pozostawiony w wilgotnym środowisku przez dłuższy czas, na skórze mogą rozwijać się bakterie i pleśń, które mogą powodować uszkodzenia i gnicie. Następną rzeczą, o której musisz pamiętać, jest koszt samej skóry bez uszczerbku dla jakości.

5 kroków do przerobienia skórzanego krzesła

Krok 1. Usuń starą tapicerkę

Przed rozpoczęciem wymiany tapicerki usuń starą skórę. Następnie ostrożnie połóż krzesło na dywanie lub czymś, co nie będzie się łatwo poruszać.

Zdejmij krzesło, wyjmując stare zszywki płaskim śrubokrętem. Następnie rozerwij części, w których tkanina została zszyta, za pomocą rozpruwacza do szwów.

Krok 2. Zrób wzór dla nowej skóry

Podczas wycinania nowej tkaniny, jedna profesjonalna wskazówka polega na tym, aby wziąć starą i wykorzystać ją jako wskazówkę do prawidłowego pomiaru. Następnie nałóż starą skórę na nową. Możesz prześledzić kontury, wyciąć je lub wyciąć tkaninę, gdy stary jest nadal przypięty do nowego materiału.

Krok 3. Oznacz siedzisko i ramy

Ważne jest, aby oznaczyć wszystko na krześle kredą lub sharpie. Ponowna tapicerka może być przytłaczająca i możesz zapomnieć o niektórych rzeczach, zwłaszcza jeśli robisz to po raz pierwszy.

Upewnij się, że niczego nie pominiesz, zaznaczając ważne części krzesła, takie jak tył i przód siedziska oraz miejsce, w którym odłożysz zszywki.

Krok 4. Przymocuj materiał do krzesła

Najpierw przymocuj nową tkaninę z tyłu krzesła. Mocno wsuń skórę w ramę. Zwróć uwagę, że nie powinno być zbyt ciasne, aby nie było wygodnie siedzieć w nim lub zbyt luźne, aby wszystko było pomarszczone.

Następnie umieść go na przedniej części fotela i wepchnij wszystkie boki materiału pod siedzenie. Następnie przymocuj skórę do krzesła.

Krok 5. Załóż obwolutę

Obwoluta na krzesła może być świetnym dodatkiem do ukrycia niezbyt atrakcyjnych pod częściami tapicerowanego fotela. Chroni również wnętrze Twojego krzesła przed brudem i kurzem. Możesz to zrobić, mocując go pod siedziskiem i zszywając wzdłuż boków krzesła.

Jak dbać o skórzane krzesło?

Po pierwsze, skóra jest łatwa do czyszczenia. Możesz jednak przedłużyć jego żywotność i sprawić, że będzie wyglądała jak nowa każdego dnia za pomocą odpowiednich narzędzi i rutyny pielęgnacyjnej. Według Forbesa czyszczenie skóry zależy od tego, czy tkanina jest niechroniona, czy chroniona.

Zachowaj ostrożność podczas obchodzenia się z tkaninami bez historii powłoki ochronnej, ponieważ są one bardziej podatne na plamy i zarysowania. Wystarczy zwykła woda destylowana ze środkiem do czyszczenia skóry. Jeśli jednak go nie masz, możesz odkurzać fotel dołączony miękką szczoteczką do delikatnego czyszczenia.

Z drugiej strony czyszczenie chronionej skóry może być dość trudne. Musisz trzymać się z dala od produktów zawierających kwasowe składniki i amoniak, ponieważ mogą one zniszczyć twoją skórę. Zamiast tego wyczyść go ściereczką z mikrofibry i łagodnym detergentem.

Wniosek

Ponowna tapicerka może być korzystna na wiele sposobów. Po pierwsze, daje możliwość personalizacji mebli, która odróżnia je od innych na rynku. Robienie tego samemu daje również poczucie satysfakcji, której nie da się łatwo uzyskać z innych zajęć.

Nauczenie się, jak ponownie obić skórzane krzesło, może pomóc w uzyskaniu tych korzyści i nie tylko! Dopóki frameworki są nadal nienaruszone i nie są nadmiernie uszkodzone, możesz to zrobić. Po prostu zwróć szczególną uwagę na powyższe kroki i bądź bezpieczny podczas robienia tego!