4 proste wskazówki, jak sprawić, by krzesło biurowe było wygodniejsze?

Znajomość kilku prostych sztuczek, jak sprawić, by krzesło biurowe było wygodniejsze, takie jak ponowne ustawienie wysokości krzesła lub używanie poduszek do podtrzymywania ciała, ma kluczowe znaczenie dla zdrowia i optymalnej produktywności.

Na początek ergonomia krzesła biurkowego, którego używasz, musi być dobrze dopasowana do Twojego ciała. Podczas gdy większość masowo produkowanych krzeseł biurkowych dostępnych na rynku jest reklamowana jako jeden rozmiar dla wszystkich, nadal istnieją różne czynniki, które należy wziąć pod uwagę, zanim je kupisz.

4 proste wskazówki

Kontynuuj czytanie poniższego artykułu, aby dowiedzieć się, jaki rodzaj biurka lub krzesła biurowego jest najbardziej odpowiedni dla Twojej przestrzeni roboczej i potrzeb ciała. Jeśli masz już pod ręką krzesło biurowe, czytaj dalej do końca, aby sprawdzić, czy jest jakiś sposób na poprawienie jego dopasowania, aby zaspokoić Twoje potrzeby.

Rodzaje krzeseł biurowych

Istnieją różne rodzaje krzeseł biurkowych. Poniżej znajdują się niektóre typy, które możesz rozważyć, jeśli jesteś osobą, której praca wymaga siedzenia przez cały dzień.

Duże i wysokie krzesła

Jak sama nazwa wskazuje, duże i wysokie krzesła są zaprojektowane specjalnie dla osób siedzących o większym spektrum ciała. Krzesła te wykonane są z solidną ramą, szerszym i głębszym siedziskiem, dłuższym i szerszym oparciem i podłokietnikiem. Ten typ krzesła często ma nośność od 300 funtów do 1000 funtów.

Krzesła kreślarskie

Krzesła kreślarskie są specjalnie stworzone dla osób, które muszą być w stanie na przemian stać i siedzieć bez większych przerw w pracy. Krzesła kreślarskie naturalnie pasują do stołów kreślarskich i stołów kreślarskich. Są lekkie, mają regulowaną wysokość i często są wyposażone w pierścień na stopę.

Krzesła ergonomiczne

Krzesła ergonomiczne są idealnym wyborem, jeśli Twoim priorytetem jest uniknięcie bólu szyi, ramion i pleców z powodu długich godzin siedzenia. Ten rodzaj krzesła zapewnia neutralną postawę, w której ramiona są rozluźnione, ramiona są blisko ciała, a stopy opadają płasko na podłogę. Ponieważ ma tak pozytywną funkcję, krzesła ergonomiczne są zwykle droższe niż inne typy.

Krzesła biurowe

Krzesła gabinetowe to krzesła najczęściej preferowane przez osoby zajmujące wyższe stanowiska w firmie. Jednak ten typ krzesła może być również dobrze przemyślany przez tych, którzy szukają krzeseł z wbudowanymi skórzanymi poduszkami lub grubo wyściełaną głową, oparciem i podłokietnikami. Niektóre modele posiadają również funkcję leżenia i masażu.

Krzesła do intensywnego użytku

Krzesła do intensywnego użytkowania nazywane są również krzesłami biurowymi całodobowymi. To krzesło biurowe jest idealne i niezbędne dla osób, których praca nie kończy się nawet po zachodzie słońca. Krzesła te przeszły różne środki kontroli jakości i w rezultacie obiecywały lepsze ergonomiczne korzyści zdrowotne.

Krzesła biurowe z siatki

Krzesła biurowe z siatki są przeznaczone dla osób pracujących w cieplejszym klimacie lub po prostu mają tendencję do odczuwania gorąca i obfitego pocenia się. Jego siateczkowe oparcie z tkaniny umożliwia swobodny przepływ powietrza, dzięki czemu jest oddychające i na pewno nie jest duszne. Oczywiście ma również dobre ergonomiczne kształty, aby zminimalizować ból pleców, zwłaszcza w dolnych partiach.

Małe i małe krzesła

Krzesła małe i małe, odpowiedniki krzeseł dużych i wysokich, przeznaczone są dla osób o drobnej i mniejszej budowie. Mają mniejszą ramę i mniejszą wysokość, dzięki czemu osoba siedząca jest wygodna w pozycji siedzącej, a stopy leżą płasko na podłodze.

Wskazówki, aby krzesła biurowe były wygodniejsze

W tej sekcji podamy kilka wskazówek, jak sprawić, by krzesła biurowe, które już posiadasz, były wygodniejsze. Jeśli jeszcze nie kupiłeś krzesła biurowego, oto kilka rzeczy, które należy rozważyć przed zakupem.

1. Dostosuj wysokość krzesła

Dopasowanie formy krzesła biurkowego jest na tyle prostym rozwiązaniem, aby znów stało się wygodne. Dotyczy to zarówno zupełnie nowych krzeseł biurowych, jak i tych, z których korzystasz od tak dawna.

Z biegiem czasu wysokość i kąt pochylenia używanego krzesła mogą się zmieniać. Pamiętaj, aby stale dostosowywać, zwłaszcza jeśli krzesło, które kiedyś było wygodne, już nie jest.

Obniż lub podnieś siedzisko, siadając na nim, aby stopy wygodnie opadały płasko na podłogę. Idealnie, twoje kolana powinny być wypoziomowane lub lekko skierowane niżej niż biodra.

2. Wstaw wsparcie dla dolnej części pleców

Krzesło, które posiadasz, musi być w stanie prawidłowo i ciasno podtrzymywać krzywiznę lub plecy. Krzesło o zbyt dużej głębokości prawdopodobnie zmusi Cię do siedzenia na krawędzi, co nie sprzyja dłuższym okresom siedzenia.

Aby zadowolić się takim krzesłem, rozważ zakup poduszek, a dokładniej poduszek podparcia lędźwiowego, aby zminimalizować przypadki bólu dolnego odcinka kręgosłupa. Wsuń go między krzesło a dolną część oparcia i dopasuj dokładnie do krzesła biurkowego.

3. Dodaj poduszkę do siedzenia

Jeśli podczas siedzenia na krześle biurkowym Twoje kolana znajdują się powyżej poziomu bioder, rozważ dodanie poduszki do siedzenia, która może zrekompensować niedobór wysokości siedzenia. Poduszki do siedzenia pomagają przyzwyczaić się do właściwej pozycji siedzącej, równomiernie rozkładając ciężar ciała na dolne partie ciała.

Poduszki do siedzenia są również świetne, jeśli czujesz, że to, na czym siedzisz, jest zbyt sztywne i niewygodne. Zapewniają dodatkową miękkość i wygodę, dzięki czemu wygodniej jest siedzieć przez dłuższy czas.

4. Rozważ użycie podnóżka

Powtarzano to w kółko: twoje stopy powinny spoczywać płasko na podłodze i nie zwisać. Jeśli najkrótsza wysokość Twojego krzesła nadal nie może zapobiec zwisaniu stóp, być może nadszedł czas, aby uzyskać podnóżek, zanim pojawi się napięcie i dyskomfort.

Tak, karton może służyć jako podnóżek. Mimo to najlepiej jest zainwestować w prawdziwy podnóżek, który jest miękki, ale stabilny. Upewnij się, że podnóżek nie pozwoli kolanom unieść się wyżej niż biodra.

Wniosek

Omówiliśmy wskazówki, jak sprawić, by krzesło biurowe było wygodniejsze. Załóżmy, że zrobiłeś wszystko i nadal czujesz się niekomfortowo, siedząc na krześle. W takim przypadku kolejnym najlepszym rozwiązaniem może być rozważenie zakupu nowego.