4 proste kroki DIY, jak ponownie obić fotel rozkładany

Czy chcesz wiedzieć, jak ponownie tapicerować fotel rozkładany w zaledwie czterech krokach? Czy twoje rozkładane krzesło osiągnęło punkt krytyczny, że jest po prostu zbyt niezręczne, aby nadal pozostawać w salonie i pokazywać gościom? Cóż, nie jesteś jedyny, więc aby pomóc Tobie i wszystkim innym, w tym artykule porozmawiamy o przymocowaniu nowej tapicerki do starego krzesła.

Fotel rozkładany jest podstawą niemal każdego domowego salonu na świecie. Są tak powszechne, że nie ma znaczenia, na który kontynent się wybierasz, bez względu na pogodę, najprawdopodobniej zauważysz je, gdy wejdziesz do domu. Niezależnie od tego, czy jest to dom rodzinny, mieszkanie, mieszkanie, a nawet wille, fotele rozkładane mogą zmieścić się prawie na każdym zestawie mebli o dowolnej konstrukcji.

4 proste kroki DIY

Krzesła rozkładane mają historię sięgającą XIX wieku. Od tego czasu do tej pory fotele rozkładane są wykonane tak, aby wytrzymać ogromną ilość czasu dzięki solidnym ramom, które utrzymują ich solidną konstrukcję. Jednak tapicerka, która jest najbardziej odsłoniętą częścią krzesła, może z czasem ulec uszkodzeniu.

Kroki ponownego tapicerowania fotela rozkładanego

Mocowanie nowych zestawów tapicerki do starszej ramy to zwykła taktyka dla właścicieli. To ci, którzy kupują produkty o wysokiej wartości i ci, którzy lubią zatrzymać to, co kupili, za ciężko zarobione pieniądze. Niezależnie od tego, czy jesteś jednym z nich, czy masz inny powód, oto kilka kroków, które możesz wykonać samodzielnie, aby ponownie obić fotel rozkładany

Krok 1: Złóż wizytę producentowi krzeseł

Chociaż istnieją klienci, którzy nie pamiętają, z którego sklepu dostali dany przedmiot, mamy nadzieję, że pamiętasz, skąd wziąłeś swój fotel z rozkładanym fotelem. Lepiej też, jeśli nadal masz paragon z momentu dokonania zakupu. Pierwszym krokiem do zmiany tapicerki jest wizyta w tym sklepie.

Być może zauważyłeś to już dawno temu, ale fotele rozkładane z tych samych, a szczególnie różnych marek, używają określonego nachylenia, rozmiaru i kształtu dla każdego przedmiotu, aby były wyjątkowe. Aby mieć najbardziej dopasowane pianki do swojego krzesła, równie dobrze możesz je kupić w tym samym miejscu.

Jeśli chcesz pójść o krok dalej niż tylko wymienić tapicerkę na nowy, ale ten sam wzór, możesz również poprosić sklep o wycięcie spersonalizowanych pianek do danego wymiaru fotela rozkładanego. Może to kosztować Cię dodatkowe pieniądze, ale Twoje krzesło na pewno będzie wyglądać o wiele lepiej niż wcześniej.

Jeśli masz pewność, możesz zrezygnować z zamówienia oryginalnego producenta, aby wykonał dla Ciebie pianki i wykonał je samodzielnie. Możesz także wybrać swój wzór, kolor i fakturę tkaniny, aby później pokryć krzesło. Tylko upewnij się, że przed zakupami bierzesz dokładne wymiary krzesła i nadal dodaj trochę tolerancji do pomiarów.

Krok 2: Zdejmij poprzednią tapicerkę z fotela rozkładanego

Ten krok będzie nieco trudny, jeśli to Twój pierwszy raz, ale zapewniamy, że nigdzie nie jest to niemożliwe. Najpierw należy sprawdzić, czy producent wszył piankę i tkaninę w ramkę, czy też użył zszywek. Dla każdego z tych załączników będzie to inny proces.

Szycie tapicerki zajmie Ci dużo cierpliwości. Będziesz musiał ciąć i rozplątywać każdą pętlę i sekcje jeden po drugim, aż cała tkanina i pianka odpadną. W przypadku zszywek będziesz potrzebować młotka lub szczypiec do wyrywania każdego elementu z ramy.

Krok 3: Dopasuj nową piankę do fotela rozkładanego

Po zdjęciu wszystkich poprzednich części tapicerki z fotela rozkładanego, upewnij się, że je odpowiednio wypolerowałeś. Możesz użyć rozpuszczalnika odpowiedniego do kleju użytego do jego mocowania, o czym dowiesz się od producenta. Zalecamy również wygładzenie ramy papierem ściernym.

Następnie weź nowy zestaw pianek, które uzyskałeś i umieść je odpowiednio na ramie. Pianka tapicerki jest zwykle mocowana za pomocą kleju, więc można zrobić to samo, tym samym klejem używanym początkowo przez producenta. Upewnij się, że nie nakładasz go zbyt dużo, aby pianka nie pognieciła się i nie zdeformowała.

Niech klej wyschnie na ramie. W tym procesie upewnij się, że krzesło się nie poruszy, aby pianki się nie przekrzywiły.

Krok 4: Zaciśnij materiał na rogach i odpowiednio złóż

Najpierw przytnij tkaninę, aby zbliżyć się do kształtu i formy ramy fotela rozkładanego. Zaczynając od rogów, zszywaj materiał na miejscu. Zakończ składanie górnej części i oparcia krzesła, dodając po drodze swoje ulubione wzory.

Na rozkładanych lub składanych częściach najpierw połóż tkaninę na piance, a następnie złóż krzesło, a następnie zamocuj je na miejscu. Ma to na celu upewnienie się, że nie lekceważysz długości tkaniny i dobrze zakryjesz ruchome części. Złóż dodatkową tkaninę i wykonaj tę samą procedurę na wszystkich częściach krzesła.

Wniosek

Wiedza o tym, jak ponownie obić fotel rozkładany, to znacznie więcej niż tylko sklejenie części. Musisz właściwie nauczyć się, jak ruchome części poruszają również inne. W końcu wymieniasz tapicerkę, aby krzesło wyglądało na nowe i lepiej się czuło.