3 szybkie i łatwe metody majsterkowania, jak zrobić krzesło z opon

W tym artykule poznasz różne metody tworzenia krzesełka do opon. Nie ma nic lepszego niż wiedza o tym, jak zrobić krzesło do opon, zwłaszcza gdy masz w domu stare opony.

Kreatywna zmiana przeznaczenia opon umożliwia tworzenie nowych mebli z czegoś, co uważa się za śmieci. To nie tylko oszczędność pieniędzy, ale także samodzielne projektowanie!

3 szybkie i łatwe metody majsterkowania

Jak zrobić krzesło ze starej opony

Przede wszystkim zadbaj o dokładne czyszczenie starych opon. Posiadanie czystych materiałów jest koniecznością; w przeciwnym razie możesz dostać bakterie lub infekcje z brudnych opon. W tym celu możesz użyć wody i różnych środków czyszczących.

Po wyczyszczeniu opony możesz przystąpić do wyboru preferowanej metody.

Metoda nr 1. Tkanie siedzenia

Krok 1. Wywierć otwory

Najpierw zaznacz i wywierć 16 otworów wokół opony. Otwory powinny być równoległe i proste, aby proces tkania był łatwy.

Krok 2. Maluj

Zdobądź trochę farby z kolorami w zależności od twoich preferencji. Zacznij malować podstawę i karoserię swojej opony. Malowanie opony na jasne kolory jest lepsze!

Krok 3. Splot

Chwyć linki bungee, włóż jeden z końców do pierwszego otworu i zawiąż linę. Przeciągnij drugi koniec na drugą stronę opony i wsuń go do otworu. Wciągnij go do sąsiedniego otworu pod górną częścią opony i włóż go do góry z otworu.

Powtarzaj proces, aż siedzenie zostanie pokryte. Skopiuj te same kroki dla procesu tkania poziomego.

Następnie załóż oponę na inną oponę. Wywierć cztery otwory w obu oponach i skręć je razem.

Metoda nr 2. Tworzenie poduszki na krzesło

Krok 1. Cięcie drewna

Najpierw wytnij koło na sklejce (o średnicy 17 cali lub 43 cm). Używając kleju o dużej wytrzymałości, przyklej drewno na wierzchu opony. Pozostaw do wyschnięcia na około 8 godzin.

Krok 2. Cięcie pianki

Z drugiej strony wytnij kolejne koło na sklejce (15 cali lub 38 cm średnicy). Śledź wymiary pianki i również ją wytnij. Ostrożnie sklej je razem.

Krok 3. Tkanina do owijania

Owiń piankę tkaniną. W tym kroku możesz użyć zszywaczy o dużej wytrzymałości. Odetnij nadmiar materiału z poduszki.

Dodawanie wzorów i ich malowanie jest opcjonalne, ale zapewniają lepszy wygląd Twojego fotela z oponami. Możesz umieścić kilka przycisków na siedzeniu jako wzór.

Metoda nr 3. Robienie z niego okrągłej sofy

Krok 1. Utwórz pokrywę

Na pokrywkę wytnij okrąg na sklejce. Rozmiar może się różnić w zależności od średnicy opony. Wywierć na nim cztery otwory, jeden na górze pośrodku, jeden na dole pośrodku, jeden po lewej pośrodku i wywierć jeden po prawej pośrodku.

Następnie owinąć pokrywkę pianką i tkaniną. Możesz użyć kleju o dużej wytrzymałości, kleju do tkanin lub zszywacza o dużej wytrzymałości.

Krok 2. Stwórz bazę

Wykonując bazę, owinąć oponę pianką i tkaniną. Możesz użyć tej samej metody w pierwszym kroku poprzez użycie wspomnianych materiałów.

Krok 3. Utwórz spód i nogi

Po wykonaniu pokrywki i podstawy możesz wykonać kolejne koło na sklejce na dole. Owiń drewno tkaniną.

Na stopy krzesła z oponami utwórz cztery drewniane klocki. Dołącz wszystkie części.

Krok 4. Zakończ oparciem

Na koniec wytnij pięć lub sześć kawałków drewna na oparcie. Przymocuj drewno do boku wózka z oponami. Upewnij się, że pomiędzy każdym drewnem są odstępy.

Aby je zamocować, wywierć spód drewna. Przewiercić również oponę i skręcić je razem.

Pamiętaj, że powinieneś sprawdzić, czy drewno się porusza, czy nie. Jeśli drewno się poruszy, możesz użyć mocnego kleju, aby je połączyć.

Następnie wytnij blok pianki, który może pokryć drewno i przyklej go na miejscu. Przykryj oparcie, przyszywając do niego tkaninę.

Dlaczego warto mieć krzesło z oponami?

Zrobienie krzesła z opon może dać każdemu różne dobre rzeczy. Posiadanie krzesła z oponami zapewnia wygodne siedzenie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Co więcej, krzesełka do opon nie są drogie, ponieważ recyklingujesz tylko stare opony!

Recykling opon nie tylko pozwala na zakup nowego fotelika za nieduże wydatki, ale także pomaga wszystkim dbać o środowisko. Zmniejsza zanieczyszczenie i objętość opon na składowiskach odpadów.

Krótko mówiąc, robienie krzeseł z opon jest najlepszym pomysłem, ponieważ pomaga wszystkim.

Wniosek

Kreatywność to wszystko, czego potrzebujesz, gdy chcesz wiedzieć, jak zrobić krzesło z opon. Masz różne możliwości wyboru wyglądu, jaki chcesz nadać swojej starej oponie. Możesz utkać siedzenie, stworzyć swoją poduszkę lub całkowicie zmienić oponę w wygodną okrągłą sofę!

Ponieważ przeczytałeś już ten przewodnik, możesz teraz rozpocząć recykling starych opon i cieszyć się nowym wózkiem do opon!