3 samodzielne kroki, jak zrównoważyć krzesło obrotowe

Wiele osób ma problemy z balansowaniem krzesłem obrotowym. Jeśli jesteś jedną z tych osób, nie martw się! Ten wpis na blogu pomoże Ci dowiedzieć się, jak zrównoważyć krzesło obrotowe i jak ochronić plecy przed niepotrzebnym bólem.

Kroki wyważania krzesła obrotowego

Krok 1. Upewnij się, że prawidłowo siedzisz na krześle. Zawsze powinieneś mieć stabilne, mocne siedzenie, a stopy powinny być ustawione płasko na ziemi.

3 samodzielne kroki

Krok 2. Jeśli używasz podłokietników, upewnij się, że są wystarczająco niskie, aby wygodnie oprzeć łokcie pod kątem około 90 stopni od ramion, gdy ręce zwisają swobodnie po bokach ciała.

Krok 3. Trzymaj górną część ciała rozluźnioną i z boku. Utrzymuj proste plecy z wyprostowaną głową, nie pochylaj się do przodu ani do tyłu.

Jeśli możesz wykonać te kroki, to gratulacje! Wiesz już, jak prawidłowo zrównoważyć krzesło obrotowe, aby przyniosło to korzyści, a także zapobiegło występowaniu bólu pleców.

Jak powstrzymać obracanie się krzesła obrotowego?

Najlepszym sposobem na powstrzymanie obracania się krzesła obrotowego jest zablokowanie kół. Zapobiegnie to przesuwaniu się krzeseł w jednym lub drugim kierunku, co może być wielką zaletą, jeśli używasz go jako krzesła biurowego i potrzebujesz stabilności przez wiele godzin.

Krok 1. W takiej sytuacji należy zablokować oba tylne koła, aby nie mogły poruszać się w żadnym kierunku.

Krok 2. Jeśli używasz krzesła w innym celu i musisz mieć możliwość swobodnego obracania się w pewnym momencie podczas użytkowania, zablokuj tylko jedno koło z każdej strony krzesła zamiast obu tylnych kół, ponieważ umożliwi to ruch w tym kierunku, ale nie całkowicie swobodny ruch.

Jak dokręcić krzesło obrotowe

Aby zrównoważyć krzesło obrotowe lub krzesło biurowe, będziesz potrzebować następujących przedmiotów:

Śrubokręt, który z jednej strony ma główkę Phillipsa, a drugą płaską. Tego typu narzędzie zwykle znajduje się w większości domowych szuflad i może być używane do wielu celów w domu, jeśli krzesło wymaga dokręcenia.

Potrzebny będzie również stołek, pudełko lub inny przedmiot, na którym można umieścić krzesło obrotowe, aby móc wejść pod koło i dokręcić je bez ryzyka obrażeń wynikających z próby pracy z tym narzędziem podczas stania.

Sposób na utrzymywanie dolnej części siedziska krzesła obrotowego, dzięki czemu możesz pracować nad dokręcaniem go obiema rękami.

Na koniec prosty śrubokręt pozwoli poluzować i dokręcić śruby w zespole kółka pod biurkiem lub jakimkolwiek meblem wyposażonym w tę funkcję.

Instrukcje:

Krok 1. Umieść pudełko lub stołek na ziemi pod spodem, gdzie musisz dokręcić śruby.

Krok 2. Podnieś jedną stronę krzesła obrotowego i umieść je na górze tego przedmiotu, aby móc pracować obiema rękami, a także trzymać je w miejscu, dokręcając znajdujące się pod nim śruby.

Krok 3. Jedną ręką powstrzymasz obracanie się krzesła, a drugą dokręcisz śruby.

Krok 4. Po zakończeniu tego rodzaju pracy opuść krzesło obrotowe z powrotem na cztery kółka, a następnie odsuń je, abyś mógł w podobny sposób pracować nad czymś w pobliżu.

Jak wyregulować kąt siedziska krzesła biurowego

Możesz regulować kąt nachylenia siedziska za pomocą dźwigni, która zwykle znajduje się z przodu krzesła.

Powinieneś mieć dwie dźwignie, po jednej z każdej strony oparcia krzesła. Krzesła są zaprojektowane w taki sposób, abyś mógł zmienić stopień pochylenia się do przodu lub do tyłu.

Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy siedzą w tej samej pozycji przez cały dzień lub jeśli nie jesteś zbyt wysoki i nie musisz na przykład opierać stóp na podnóżku.

Możesz również zmienić stopień pochylenia siedziska za pomocą dźwigni, która zwykle znajduje się z tyłu krzesła.

Są dwie dźwignie, po jednej z każdej strony i musisz je pociągnąć w górę lub w dół, aby zmienić stopień odchylenia.

Dźwignia jest zwykle przymocowana do korka, dzięki czemu podczas odchylania się do tyłu stopy automatycznie przestaną opierać się o podnóżek.

W ten sposób możesz zmienić stopień pochylenia siedziska, ale ma to również wpływ na to, jak wysoko lub nisko będą Twoje stopy w stosunku do podłogi i jak duży prześwit będziesz miał pod stołami, które są wyższe niż przeciętne.

Możesz spróbować tego, jeśli nie jesteś zbyt wysoki, ponieważ posiadanie krzesła, które odchyla się do tyłu, może być dla ciebie zbyt trudne.

Niektórzy ludzie mają problemy z wysokością stóp i muszą korzystać z tej funkcji, aby uzyskać więcej miejsca pod stołami lub łóżkami podczas siedzenia.