3 proste sposoby na określenie, ile metrów tkaniny dla fotela ze stelażem i fotela dwuosobowego

Zdarza się, że jesteś w sklepie z tkaninami i natrafiasz na częściowy bełt tkaniny, który byłby idealny do ponownego obicia fotelika i krzesła przy stole magazynowym. Pomogłoby to w ustaleniu, czy zrezygnować z tej możliwości, czy kupić metraż i mieć nadzieję, że to wystarczy. W pewnym momencie możesz zapytać, ile metrów materiału na fotel i fotelik powinieneś wybrać.

Ten artykuł pomoże Ci odpowiedzieć na pytanie, ile metrów materiału na fotel i kanapę. Ale przedtem, czym jest fotel skrzydłowy? Co to jest fotelik miłosny?

3 proste sposoby na określenie

Co to jest fotel skrzydłowy?

Krzesło skrzydłowe (znane również jako krzesło skrzydłowe lub wingback) to fotel lub krzesło klubowe ze „skrzydłami” przymocowanymi do oparcia krzesła, które zwykle, ale nie zawsze, rozciąga się do podłokietnika. Projekty „skrzydeł” utrzymują ciepło siedzącego na krześle, zatrzymując ciepło z kominka w miejscu, w którym miałby siedzieć.

W związku z tym w przeszłości często używano ich w pobliżu kominka. Obecnie większość krzeseł skrzydłowych jest w całości tapicerowana odsłoniętymi drewnianymi nogami, ale kilka najwcześniejszych przykładów ma odsłoniętą ramę z wyściełanymi poduszkami na siedzeniu, podłokietnikach, oparciu, a czasem na skrzydłach.

Co to jest kanapa dwuosobowa?

Loveseat to dwumiejscowe krzesło, które może występować w jednym z dwóch rodzajów. Jeden styl, znany jako „brytyjskie dwumiejscowe kanapy”, jest prawie synonimem terminu „dwumiejscowa kanapa”. Typowe są dwa tapicerowane siedzenia. Tête-à-tête, znane również jako ławka do zalotów, ławka do całowania, krzesło plotkarza lub ławka do rozmów, to forma dwumiejscowego mebla, w którym rozmieszczenie dwóch siedzeń jest w kształcie litery S, umożliwiając dwóm osobom rozmawiać, patrząc na siebie i będąc w zasięgu ręki, zachowując skromną barierę między nimi.

Zanim przejdziesz do tematu, ile metrów materiału na fotel i kanapę, musisz mieć na uwadze te rzeczy.

Najlepiej być po bezpiecznej stronie i kupić więcej materiału, niż myślisz, że będziesz potrzebować. Nie tylko ryzykujesz, że nie będziesz w stanie kupić więcej, jeśli zabraknie ci tkaniny, ale tkanina jest wyczerpana, co może się znacznie różnić. Z drugiej strony doświadczony tapicer często znajdzie rozwiązania braków. Może odwrócić ścieżkę materiału lub uniknąć dopasowania wzoru w obszarze, który tego potrzebuje.

Włącz dodatkowy metraż, jeśli twoja tapicerka będzie miała ściągacze (obszyte tkaniną lamówki w szwach). Ponieważ ściągacze są ukośnie skrojone, fotelik miłosny zwykle potrzebuje dodatkowych dwóch metrów solidnego materiału lub trzech metrów paska lub kraty. Aby uzyskać całkowicie tapicerowane krzesło, odejmij połowę tej liczby.

Inne dodatki to jedna lub więcej poduszek lędźwiowych lub kwadratowych w niektórych modelach krzeseł lub siedzeń. Pojedynczy odcinek lędźwiowy powinien mieć co najmniej jeden metr długości. Para 18-calowych poduszek powinna mieć co najmniej trzy metry długości. aby wyśrodkować wzory, dopasowane między poduszkami lub dopasowane od przodu do tyłu, potrzebujesz więcej.

Możesz uzyskać nowy wygląd fotelika dwuosobowego i fotela skrzydłowego, ponownie je tapicerując. Zbierając sprzęt i materiały do ​​ponownego tapicerowania, zastanów się, ile materiału będziesz potrzebować, aby pokryć całe krzesło. Zapobiegnie to marnowaniu pieniędzy na kupowanie zbyt dużej ilości tkanin lub powrót do sklepu z tkaninami, aby kupić więcej. Możesz to osiągnąć za pomocą prostej oceny szerokości krzesła i tkaniny.

Ile jardów materiału na fotel i kanapę dwuosobową (mierząc)

Zacznij od wybrania tkaniny obiciowej i zmierzenia szerokości śruby. Większość tkanin obiciowych ma wysokość od 54 do 62 cali. Umieść swoje kawałki wzoru obok siebie na desce, nie szersze niż szerokość śruby tkaniny. Kiedy układasz kawałki wzoru w ten sposób, zmierz ich długość w calach. Aby przekonwertować cale na stopy, pomnóż liczbę przez 12 i pomnóż przez trzy, aby zamienić stopy na jardy. Aby uwzględnić materiał lamówki i dodatkowe wykończenia, dodaj do tej liczby dwa metry.

Najpierw wybierz tkaninę obiciową i zmierz szerokość tkaniny na śrubie, tak jak w kroku 1. W calach zmierz wysokość i szerokość każdej powierzchni krzesła w jej najwyższych i najszerszych punktach. Na przykład tył krzesła może być powierzchnią. Ramię krzesła może być podłogą. Boczna wola krzesła to podłoga. Łapiesz mój dryf. Znajdź największą liczbę w każdym pomiarze i dodaj je wszystkie razem. Na przykład, jeśli oparcie krzesła ma wymiary 40 cali na 30 cali, największa liczba to 40. Do największych liczb w pozostałych proporcjach dodaj 40. Twój metraż będzie całkowitą liczbą cali. Aby przekonwertować, dzielę liczbę przez 12.

Ile jardów materiału na rozkładany fotel i sofę

Stosując tę ​​praktyczną zasadę, jeśli gardzisz mierzeniem: fotel skrzydłowy potrzebuje około pięciu do siedmiu jardów materiału. Z drugiej strony, dwuosobowa kanapa kosztowałaby zwykle od jedenastu do piętnastu jardów materiału.

Wniosek 

Możesz nadać swojemu fotelowi i miłosnemu fotelowi nowy wygląd, wymieniając tkaninę. Wykonanie tego będzie wymagało od Ciebie wiedzy, ile materiału potrzebuje. Wcześniej należy pamiętać, aby w przypadku minimalnych błędów uwzględnić niewielką rezerwę. Jeśli chcesz być dokładny, możesz je zmierzyć. Ale zazwyczaj fotel potrzebuje siedmiu metrów materiału, jedenaście do piętnastu na dwuosobowe siedzisko.