3 proste kroki, jak makrama dno krzesła

Większość ludzi chce się nauczyć, jak ułożyć dno krzesła, ale jest tylko kilka poradników, jak to zrobić. Na szczęście jesteśmy tutaj, aby zwięźle i kreatywnie wyjaśnić ten proces.

Więc nie martw się więcej! Mamy cię przykryte. Usiądź ciasno, zrelaksuj się i pozwól swojej wyobraźni działać, gdy będziemy kontynuować ten artykuł.

3 proste kroki

Praca na dole krzesła

Makrama to rosnący nawyk wielu artystów i rzemieślników. Sprytni ludzie spędzają czas na wiązaniu węzłów i łączeniu włóczek, które ostatecznie tworzą niepowtarzalny i piękny wzór.

Jednak ta aktywność to nie tylko rozrywka i relaks. Jest również używany przez wiele firm rozpoczynających działalność i dekoracji domów. Produkty z makramy mogą być używane jako dekoracja domu, stojaki na rośliny i podstawa krzeseł.

Jednak jak to zrobić? Oto, co powinieneś zrobić:

Krok 1. Przygotowanie

Przed utkaniem makramy musisz upewnić się, że masz wszystkie materiały potrzebne do wykonania dna krzesła z makramy. Nie chcesz mieć niedokończonego produktu tylko dlatego, że nie masz kompletnych materiałów.

Aby uzyskać dno krzesła z makramy, potrzebujesz sznurków z makramy. Długość liny będzie zależeć od tego, jak duże jest twoje krzesło. Możesz również zdecydować, jaki kolor mają mieć włóczki.

Dodatkowo ważne jest, aby mieć szydełka, ramy krzeseł, nożyczki, zapalniczki i wzory makramy. Po uzyskaniu tych materiałów możesz przejść do następnego kroku.

Krok 2. Usuń starą pokrywę

Zanim będzie można mieć samo krzesło szkieletowe, na dole nie musi być pokryta tkaniną. Zdejmij pokrowiec z tkaniny, wycinając go lub odrywając. Nie możesz włożyć włóczki z makramy, jeśli podstawa jest nadal zakryta.

Po zakończeniu wyczyść całą ramę i wyszlifuj, jeśli chcesz wygładzić krawędzie przed przejściem do ostatniego i ostatniego kroku.

Krok 3. Zacznij tkać

Przeczytanie tej wskazówki oznacza, że ​​masz już wiedzę na temat robienia makramy. Jedyna różnica polega na tym, że tym razem będziemy tkać spód krzesła.

Jeśli masz gotowe materiały i ramę, możesz zacząć robić makramowe dno krzesła. Utwórz podwójny kwadratowy węzeł w prostej części krzesła. Zostaw sześć cali nadmiaru na ogonie węzła.

Pamiętaj, że będziesz tkać tylko proste krawędzie i nie zakrywać zaokrąglonych rogów. Zrób swoją pierwszą pętlę pionową, łącząc ją po przeciwnej stronie. Upewnij się, że zacisnąłeś mocno przewód po przeciwnej stronie.

Kontynuuj wykonywanie pętli, aż pionowe sznurki całkowicie zakryją krzesło. Po zakończeniu zapętlania odetnij ostatnie pasmo liny i zablokuj je. Możesz to zrobić, roztapiając ostatnie pasmo płomieniem.

Po przykryciu krzesła w pionie, czas na utkanie go w poziomie. Proces jest taki sam w przypadku pętli pionowej. Możesz zdecydować się na użycie innych kolorów przędzy, aby dodać kreatywności i zabawy do nowego dna krzesła.

Ile czasu zajmuje splot dna krzesła?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, musisz zależeć od długości swojego sznurka. Dłuższy sznurek oczywiście oznacza dłuższy czas tkania.

Jednak, aby dać ci bezpośrednią odpowiedź, początkującym zajmuje to zwykle 8-12 godzin tkania. Jednak ta odpowiedź nie jest dla wszystkich, ponieważ możesz dzielić swój czas i tkać, kiedy tylko jest to wygodne. Niektórym może to zająć tygodnie i miesiące.

Najlepsze przędze do makramy

Nie chcesz tracić czasu na robienie makramy z niskiej jakości włóczek. Daj z siebie wszystko z najlepszymi materiałami, takimi jak:

Biały sznurek z makramy od Stillness Crafts

Ten rodzaj sznurka składa się w 80% z poliestru, a pozostałe części z bawełny. Ta włóczka jest miękka i gładka, dzięki czemu można ją wykorzystać do wielu małych lub dużych projektów.

Lina z makramy bawełnianej firmy Crafteza 

Ta włóczka jest najlepsza dla Twoich produktów o tematyce artystycznej. Ten sznurek jest niebarwiony, naturalny i w 100% bawełniany.

Organiczne konopie silne

Naturalne włókna tego sznurka sprawiają, że jest on trwały i wytrzymały do ​​przenoszenia ciężkich przedmiotów. Jednocześnie przędza ta nie zawiera substancji chemicznych i toksycznych związków.

Szpula przewodu konopnego

Ten rodzaj sznurka występuje w różnych kolorach i jest również uważany za solidny i wytrzymały.

Różne wzory makramy

Poznaj różne wzory makramy i rzuć wyzwanie swojej kreatywności, próbując wykonać następujące wzory tkackie.

Breloki do kluczy Macrame

Ta mała makrama może być Twoim nowym prezentem dla przyjaciela, ponieważ jest to łatwe do zrobienia. Jednocześnie będziesz potrzebować tylko krótkiej włóczki.

Łapacz snów

Nadaj swojej ścianie nowy wygląd, zawieszając łapacz snów z makramy, który może być dostępny w różnych rozmiarach i kolorach.

Kurtyna

Dodaj wyrafinowania do swoich okien lub użyj tych makramowych zasłon jako przegródek, aby zapewnić sobie i swojej firmie trochę prywatności.

Wniosek

Z włóczkami można zrobić wiele rzeczy, a jedną z nich jest nauczenie się makramy na dno krzesła. Wykonując te proste kroki, możesz dodać szyku i estetyki do dekoracji domu. Nie przegap i zacznij robić swoją makramę już teraz!