10 wskazówek, jak odzyskać nowoczesny obrotowy rocker z połowy wieku

Nowoczesne meble z połowy wieku znów zaczynają być popularne i nie bez powodu. Jego elegancki, minimalistyczny design może stworzyć wyrafinowaną przestrzeń życiową, która ma mnóstwo charakteru.

Jednym z problemów z tego typu meblami jest to, jak bardzo mogą być delikatne. Najmniejsze uderzenie lub zadrapanie może zrujnować doskonały element, na którego renowację spędziłeś godziny! Zebraliśmy 10 wskazówek, jak naprawić nowoczesny wahacz obrotowy z połowy wieku po wszelkich uszkodzeniach, jakie mógł doznać w ciągu ostatnich kilku lat.

10 wskazówek

Kroki odzyskiwania nowoczesnego rockera z połowy wieku

Krok 1. Najpierw usuń brud lub kurz za pomocą odkurzacza. Nigdy nie używaj miotły, ponieważ może to spowodować pęknięcia w drewnie i pozostawić włosie, które może później porysować wykończenie, więc jeśli masz zwierzęta, zawsze pamiętaj o zamiataniu kul włosowych!

Krok 2. Użyj ciepłej wody i mydła do naczyń (powinna wystarczyć ćwierć szklanki) wymieszanych z wiadrem wody.

Krok 3. Dokładnie wyszoruj powierzchnię, zwracając szczególną uwagę na wszelkie głębokie rysy, które mogły pojawić się od czasu ostatniej renowacji mebli za pomocą pasty polerskiej i wosku lub lakieru. Upewnij się, że nie wywierasz zbyt dużego nacisku na obszar, ponieważ może to spowodować więcej uszkodzeń w tym delikatnym procesie.

Krok 4. Odczekaj, aż meble wyschną.

Krok 5. Nałóż świeżą warstwę wosku lub lakieru, w zależności od sposobu przechowywania i liczby potrzebnych warstw (zwykle dwie warstwy). Upewnij się, że powierzchnia jest równomiernie pokryta i nie jest zbyt cienka w żadnym miejscu, aby zadrapania nie pojawiały się łatwiej niż w przypadku jednej warstwy ochrony.

Krok 6. Wypoleruj tę świeżą warstwę wosku lub lakieru miękką, suchą szmatką, aby usunąć nadmiar i odsłonić piękną powierzchnię.

Ciesz się nowo odrestaurowanym, nowoczesnym, obrotowym bujakiem z połowy wieku!

Ile kosztuje wymiana tapicerki nowoczesnego krzesła z połowy wieku?

Różni się w zależności od tego, ile chcesz zrobić. Początkowo zestaw pianki i tkaniny będzie kosztował około 100-150 USD (zakładając, że tkanina nie stanowi problemu). Są też narzędzia do tapicerki, które kosztują od około 80 dolarów za zszywacz do ponad 400 dolarów za kompletny zestaw ze wszystkimi dzwonkami i gwizdkami.

Czy taniej jest wymienić tapicerkę lub kupić nowy?

Taniej jest wymienić krzesło, niż kupić nowe.

Jaki rodzaj tkaniny jest najlepszy na tapicerkę?

Generalnie najodpowiedniejszą tkaniną na tapicerkę jest bawełna lub len (len jest trwalszy i nie plami).

Jaka jest najbardziej plamoodporna tkanina obiciowa?

Najbardziej plamoodporną tkaniną obiciową jest zazwyczaj mieszanka poliestru.

Jakie są wady ponownego tapicerowania?

Ogólnie rzecz biorąc, ponowne pokrycie starego krzesła nową tkaniną nie ma wielu wad, o ile uważasz, jak to robisz i dopóki oryginalna konstrukcja nie została zbytnio uszkodzona przez niewłaściwe czyszczenie itp.

Jedyną możliwą wadą byłoby to, jak to wygląda – na przykład, czy oryginalna tkanina i kolor były vintage lub w jakiś sposób specjalny, że nie można na razie znaleźć podobnego zamiennika (może to nie mieć znaczenia, gdy mówimy o masie- produkowane meble).

Jak czyścić tapicerkę?

Jeśli chodzi o sposób czyszczenia tapicerki, nie ma sztywnych i szybkich zasad. Ważne jest, aby jakikolwiek środek czyszczący lub detergent, którego używasz, nie uszkodził tkaniny Twojego krzesła (niektórzy wolą używać rozcieńczonego roztworu octu)

Jeśli Twoje meble są wykonane maszynowo, sprawdź w instrukcji obsługi prawidłowe instrukcje czyszczenia.

Co to jest tkanina klasy C?

Klasa C to gatunek tkaniny, która nie nadaje się na tapicerkę. Może mieć małe dziurki lub być zbyt cienkie, aby prawidłowo pokryć powierzchnię

Jaka jest najtrwalsza tkanina na sofę?

Najbardziej wytrzymałym materiałem na sofę jest poliester lub materiał wolny od zwierząt, taki jak mikrofibra. Jeśli nie możesz znaleźć żadnej z tych tkanin w kolorze pasującym do Twojego projektu mebli, rozważ użycie skóry syntetycznej, ponieważ jest ona zarówno przystępna cenowo, jak i łatwa do czyszczenia.

Co powinienem zrobić, jeśli moja tapicerka została zamoczona lub rozlana?

#1. Jeśli tapicerka została przesiąknięta jakimkolwiek płynem, wodę należy jak najszybciej usunąć. Usuń wszystkie poduszki i mokre materiały z ramy mebla, aby wysuszyć je w pomieszczeniu bez wykładziny, gdzie nie mogą się pleśnieć. Następnie wyjmij dmuchany materac (lub odłóż ręczniki), aby poduszki wyschły.

Jeśli woda została rozlana, ale nie wsiąkła w tapicerkę, wytrzyj ją czystą szmatką przed pozostawieniem do wyschnięcia.

#2. Jeśli masz więcej niż jeden mebel, który wymaga odzyskania lub ponownego obicia, rozłóż je wszystkie i wyjmij wszystko z ramy mebla, aby można je było przetwarzać partiami. Zaoszczędzi to czas i mniej przytłaczające jest umieszczenie wszystkich elementów jednej sofy lub krzesła na stole, zamiast rozkładania ich na cały pokój.

#3. Jeśli tkanina została poplamiona czymś innym niż woda (np. tuszem), przed przystąpieniem do jakiejkolwiek metody czyszczenia umieść pod plamą ręczniki papierowe, aby również się nie poplamiły.

#4. Aby usunąć resztki kleju pozostawione na starej tapecie, pokryj ją mieszanką benzyny lakowej i wody (w stosunku 50/50) na niestrzępiącej się szmatce. Być może będziesz musiał zrobić to kilka razy, zanim papier zostanie usunięty z tkaniny lub drewna.