10 sposobów na powstrzymanie skrzypienia krzesła obrotowego

Krzesło obrotowe, co za wspaniały wynalazek, prawda? Możesz siedzieć i kręcić się w tym wygodnym siedzeniu, a także sprawiać, że skrzypiesz jak szalony! Nikt nigdy nie dowie się, jak często to robisz, ponieważ nie słyszy dźwięku w Twojej muzyce… a przynajmniej tak myślałeś.

Prawda jest taka, że ​​jeśli Twoje krzesło obrotowe wydaje różne dźwięki, nikt nie będzie chciał się do niego zbliżyć. Na szczęście mamy dla Ciebie 10 wskazówek, jak zapobiec skrzypieniu krzesła obrotowego.

10 sposobów na powstrzymanie skrzypienia krzesła obrotowego

Dlaczego moje krzesło tak skrzypi?

Twoje krzesło obrotowe może hałasować, ponieważ siedzisko jest zbyt głębokie, a gdy się na nim poruszasz, stopy naciskają na podłogę. Jeśli w ten sposób dochodzi do skrzypienia, wystarczy upewnić się, że stopa nie uderza tak mocno o ziemię, po prostu rozkładając nieco bardziej na siedzeniu lub usuwając trochę materiału spod stóp, aby nie nie sięgaj w dół, jeśli to możliwe.

Jak mogę powstrzymać piszczenie mojego krzesła obrotowego?

Najczęstszą przyczyną tego konkretnego problemu jest uszkodzone kółko samonastawne po jednej stronie biurka, ale mogą się zdarzyć inne rzeczy, takie jak zużyte łożyska kulkowe po obu stronach lub nawet nadużycie!

Wiemy, jak frustrujące może to być i jak może się wydawać, że złamiesz krzesło kołysząc się w przód i w tył.

Na szczęście jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby powstrzymać te irytujące dźwięki! Poniżej zebraliśmy kilka naszych ulubionych wskazówek, jak sprawić, by krzesła obrotowe nie skrzypiały:

Krok 1. Jeśli kółko samonastawne po jednej stronie jest uszkodzone lub zużyte, wymień je

Krok 2. Sprawdź łożyska kulkowe po obu stronach, jeśli wydają się luźne lub zwilżone za pomocą WD40, który pomoże je nasmarować o Użyj sprayu silikonowego pod każdym podnóżkiem, aby stopy nie ciągnęły się po podłodze podczas obracania.

Dlaczego mój fotel do gier pochyla się do przodu?

Niektóre z najlepszych foteli do gier mogą być bardzo drogie i szkoda, że ​​się psują lub nie działają prawidłowo ze względu na sposób ich użytkowania. Niektórzy ludzie zaoszczędzą pieniądze, kupując tańsze modele, które nie wytrzymują tak długo, co może również powodować problemy, takie jak pochylanie się krzesła do przodu.

Jeśli zauważysz, że to się często zdarza, spróbuj ponownie dokręcić wszystkie śruby na tylnym panelu. Jeśli niektóre są naprawdę poluzowane, rozważ ich wymianę na nowe. te zadania dokręcania/wymiany Po zakończeniu sprawdź, czy nastąpiła jakaś zmiana w sposobie poziomowania krzesła podczas obracania się!

Dobrym sposobem sprawdzenia, czy coś wymaga dokręcenia, jest to, jak bardzo się porusza, gdy opierasz się o bok krzesła. Jeśli zauważysz, że jest dużo ruchu, dokręć odpowiednio śruby.

Kroki, jak zatrzymać krzesło obrotowe przed skrzypieniem

Krok 1. Sprawdź, czy co kilka tygodni dokręcasz śruby na krześle, aby nie poruszało się tak bardzo.

Krok 2. Zabierz ze sobą wilgotną ściereczkę i przetrzyj podłokietniki po każdym użyciu, aby upewnić się, że nie sklejają się ze sobą, gdy nie są używane. Zainwestowanie w matę antypoślizgową pod krzesło jest również zalecane, jeśli jeszcze tego nie robisz.

Krok 3. Usiądź prosto podczas korzystania z krzesła obrotowego, odchylanie się do tyłu może powodować więcej skrzypienia ze względu na to, jak różne części ocierają się o siebie.

Krok 4. Unikaj umieszczania na krześle czegokolwiek ciężkiego, w tym stóp.

Krok 5. Upewnij się, że używasz wysokiej jakości krzesła obrotowego z mniejszą liczbą części, ponieważ zmniejszy to, jak bardzo ocierają się o siebie i jak długo będziesz musiał radzić sobie z odgłosami skrzypienia!

Krok 6. Zainwestuj w wygodną poduszkę pod siedzeniem i upewnij się, że pod spodem nie ma poluzowanych śrub ani śrub z powodu ciągłego ocierania. Szybkim rozwiązaniem jest używanie od czasu do czasu pasty do mebli, która może wchłonąć również część wilgoci z siedzenia.

Krok 7. Użyj smarów, to prosty sposób na to, jak sprawić, by krzesło obrotowe nie skrzypiało.

Krok 8. Użyj metalowej podkładki lub gumowej uszczelki: te materiały będą działać jak izolator między dwiema powierzchniami, które ocierają się o siebie, gdy używasz ich pod dowolną częścią krzesła, w której występuje ruch.

Zmniejsza to częstotliwość, z jaką te powierzchnie stykają się ze sobą i jak długo będą w stanie wydawać ostre dźwięki przed zużyciem.

Jak powstrzymać stare drewniane krzesła przed skrzypieniem?

Krok 1. Użyj smaru

Krok 2. Ogranicz zakres przenoszenia i używaj co jakiś czas pasty do mebli lub wosku. Pomoże to w ruchu, a także w szybkości zużywania się powierzchni, zmniejszając częstotliwość słyszenia ostrych dźwięków, które brzmią jak skrzypienie z powodu pocierania. Chcesz, aby Twoje krzesło służyło przez lata bez ponownego występowania tych samych problemów!

Jak smarować krzesło Steelcase?

Typowym sposobem jest spryskanie krzesła WD-40. Pamiętaj, aby nie używać zbyt dużo ani nie przenikać do metalowych części ramy i nie wpływać na ich współpracę.