10 prostych kroków do samodzielnego wykonania w domu, jak wymienić zawiesia krzesła ogrodowego

Ci, którzy chcą wiedzieć, jak wymienić zawiesia do krzeseł na patio, powinni zapoznać się z tym szybkim i łatwym przewodnikiem. Pod koniec tego artykułu wymienimy również kilka wskazówek, które powinieneś zrobić podczas wymiany nosidła krzesła ogrodowego, więc upewnij się, że czytasz ten artykuł do końca.

Jakie są potrzebne materiały?

Zanim przystąpisz do wymiany zawiesia na patio, musisz zebrać te materiały. Następnie, jeśli masz kompletne materiały, możesz iść!

10 prostych kroków do samodzielnego wykonania w domu
  • Olej penetrujący
  • Wkrętak płaski
  • Rozwodnione mydło do naczyń w sprayu
  • Przecinaki do drutu
  • Nóż użytkowy
  • Szczypce
  • Młotek

Wymiana zawiesi krzesła ogrodowego

Krok 1. Usuń stare plastikowe zaślepki z szyny nośnej patio

Za pomocą płaskiego śrubokręta lub szczypiec zdejmij plastikowe zaślepki na obu końcach szyn nośnych. Na tym etapie należy zachować ostrożność podczas zdejmowania starych zaślepek, które zwykle łatwo pękają, gdy są suche.

Uwaga: Pamiętaj, że musisz zdemontować krzesło, aby zamontować nową tkaninę.

Krok 2. Usuń stare materiały do ​​zawiesi z ramy krzesła patio

Aby łatwo zdjąć stare zawiesie tarasowe, musisz przeciąć je do środka za pomocą noża uniwersalnego lub ciężkich nożyczek. Jeśli jednak nie chcesz zniszczyć tkaniny przecinając ją na pół, przed dalszą jazdą będziesz musiał odkręcić szyny zawiesia.

Uwaga: Gdy stara tkanina nosideł tarasowych jest nieco uparta i nie chce się odczepić od szyny, użyj płaskiego śrubokręta, aby poluzować materiał.

Krok 3. Wykręć śruby z szyn zawiesi

Użyj odpowiednich narzędzi, aby usunąć śruby z ramy krzesła. Jeśli zdarzają się sytuacje, w których śruby są trudne do usunięcia, spryskaj je olejem penetrującym. Olej pomoże poluzować śrubę; moczyć przez godzinę.

Uwaga: Nie wypychaj śruby na siłę z ramy. Jeśli to zrobisz, pęknie.

Krok 4. Włóż zawiesie lub plastikowy pręt zawiesia

Włóż splajn procy z każdej strony procy. Jeśli masz problem z włożeniem wielowypustu procy, możesz naostrzyć końcówkę za pomocą temperówki. Następnie musisz docisnąć ołówek do końca.

Krok 5. Włóż nową wymienną tkaninę zawiesia i wypust do szyn zawiesia

Upewnij się, że szyny Twojego krzesła są w tej samej pozycji przed ich wyjęciem, gdy masz zamiar wsunąć nosidło do szyny. Następnie wsuń tkaninę na balustrady. Trzymaj zawieszkę na krześle, aby poznać różnicę między górną i dolną częścią chusty.

Krok 6. Przełóż śruby przez szynę zawiesia

Umieść szyny nosideł z nowym nosidłem zainstalowanym na ramie krzesła.

Uwaga: Nie dokręcaj jeszcze drugiej strony szyny nośnej. Nigdy nie rozciągniesz procy na drugą stronę.

Rozpocznij 7. Dokręć śruby

Pomogłoby, gdybyś wyciągnął temblak od spodu krzesła, aż będzie równy z obiema szynami nośnymi. Następnie można dokręcać śruby, gdy sznurek jest spłukiwany na obu szynach. Pomoże ci to mocno trzymać spód nosidła.

Krok 8. Rozciągnij materiały zawiesia od góry i od dołu

Użyj szczypiec, aby rozciągnąć i przeciągnąć tkaninę przez szyny. Należy uważać, aby tkanina chusty nie rozdarła się.

Najlepiej byłoby użyć zacisku do trzymania materiału, ponieważ zwykle ma on tendencję do ślizgania się na szynie zawiesia. Jeśli nie masz żadnych zacisków, najlepiej byłoby, gdybyś podczas tego procesu mógł zadzwonić do znajomego.

Krok 9. Zainstaluj wieszak

Gdy krzesło jest wyposażone w drążek, należy go ponownie włożyć. Następnie odwróć krzesło do góry nogami, aby uniknąć zarysowania podłokietników. Na koniec spróbuj zgiąć drążek nad kolanem, aby drążek znalazł się na swoim miejscu.

Krok 10. Wytnij nadmiar splajnu i ponownie zainstaluj zaślepki

Musisz odciąć cały nadmiar zawiesia nożyczkami lub szczypcami, aby ponownie zamontować zaślepki na szynach zawiesia. Ostrożnie uderz w wielowypust procy gumowym młotkiem.

Wniosek

Dotarłeś do końca artykułu o tym, jak wymienić zawiesia krzesła ogrodowego. Podczas tej wymiany należy pamiętać.

Musisz całkowicie zdemontować nosidło ogrodowe, aby zainstalować nowe nosidło, które umieściłeś, aby ustawić krzesło. Gdy szyny krzesła odpadną, instalacja może być znacznie łatwiejsza.

Jeśli trochę się martwisz, że zapomnisz, jak go zmontować, możesz skorzystać z pomocy z przewodnikiem, a przed demontażem krzesła radzimy zrobić zdjęcie swojego starego fotela ogrodowego na telefonie. Uprzejmie postaraj się go zainstalować, zanim zadzwonisz po pomoc. Po prostu zapoznaj się z podanymi wskazówkami i postępuj zgodnie z instrukcjami, a będziesz mógł usiąść i zrelaksować się!