10 pomysłów na zmianę przeznaczenia starego obrotowego krzesła biurowego

Kiedy jesteś gotowy na pozbycie się swojego starego obrotowego krzesła biurowego, co z nim zrobisz? Większość ludzi wyrzuci krzesło. Istnieje jednak wiele sposobów, dzięki którym stare obrotowe krzesło biurowe może zostać ponownie wykorzystane i dobrze wykorzystane. W tym poście na blogu omówimy 10 pomysłów na to, co możesz zrobić ze swoim starym krzesłem biurowym!

Pomysły na to, co zrobić ze starym obrotowym krzesłem biurowym

Wskazówka 1. Zamień go w krzesło biurowe lub obrotowy stołek barowy. Zdejmij siedzisko i odetnij wszelkie ramiona, które podtrzymują to, co zostało z tyłu, aby pozostało tylko to, co jest na górze, które będzie Twoim nowym biurkiem / stołkiem barowym!

10 pomysłów na zmianę przeznaczenia starego obrotowego krzesła biurowego

Możesz również pomalować dowolny kolor (y), zanim przymocujesz to, co zostało z tyłu, do tego, co jest teraz Twoim nowym biurkiem/stołkiem barowym.

Wskazówka 2. Użyj go jako stołu rzemieślniczego lub placu zabaw dla dzieci, odcinając wszelkie ramiona podtrzymujące to, co zostało z tyłu, i przymocowując to, co zostało z tyłu, do kawałka sklejki. Następnie możesz pomalować to, co jest na wierzchu dowolnego koloru, przed dołączeniem tego, co pozostało z tyłu, do tego, co jest teraz twoim nowym stołem do rzemiosła / gry.

Wskazówka 3. Możesz również użyć go jako półki na książki, odcinając wszelkie ramiona, które podtrzymują to, co zostało z tyłu i przymocowując to, co zostało z tyłu do kilku drewnianych desek lub kawałków, używając ich do utworzenia tego, co jest teraz twoją nową półką na książki , a następnie dodaj górę do tego, co zostało z tyłu.

Wskazówka 4. Jeśli ma wszystkie cztery nogi, możesz odkręcić koła i zamienić to, co zostało z tyłu, w jakiś wieszak na płaszcze lub inne miejsce do przechowywania czegoś podobnego do tego, co zostało z tablicy

Wskazówka 5. Jeśli ma dwie nogi, możesz odkręcić to, co zostało z ramion, które podtrzymują twój nowy stół do rękodzieła / zabawy, a następnie przymocować to, co zostało z krzeseł, do tego, co jest teraz twoją nową półką na książki. Byłyby one na niższym wzroście dla dzieci, ale nadal zawierają to, czego szukają.

Jak mogę chronić moje krzesło biurowe?

Będziesz chciał zainwestować w matę ochronną, którą możesz umieścić pod tym, co jest teraz twoją nową półką na książki.

Możesz również zastanowić się nad rodzajem podłogi, na której będzie spoczywać twoje biurko i upewnić się, że nie jest porowata i jest w stanie wytrzymać codzienne użytkowanie, a także rozlania, takie jak z tego, co jest teraz twoim stołem do rękodzieła/gry, ponieważ każdy wyciek może następnie wniknąć w to, co zostało z poduszki lub tapicerki, jeśli to, co zostało z tablicy, nie jest uszczelnione czymś wodoodpornym.

Co jeszcze mogę zrobić?

Jeśli wszystkie cztery nogi są przymocowane, ale są luźne, dokręć je tak, aby nie było już chybotania; powinno to zapobiec poluzowaniu się kawałków z upływem czasu.

Ile materiału potrzebuję, aby odzyskać krzesło?

W zależności od rodzaju krzesła, które odzyskujesz, ilość potrzebnej tkaniny może się różnić. Aby pokryć standardowe tapicerowane krzesło do kuchni lub jadalni bez podłokietników i średniej wielkości siedziska:

Wskazówka 1. Jeśli usunięcie starego materiału z krzeseł jest dość proste bez rozdzierania tego, co pozostaje zbyt mocno (lub jeśli używasz czegoś takiego jak sofy Simplicity), będziesz potrzebować około trzech metrów materiału.

Wskazówka 2. Jeśli krzesło ma podłokietniki, zmierz to, co zostało z tego, co kiedyś tam było i dodaj dodatkowy metr, aby uwzględnić szerokość (pamiętając, że będzie się nieco rozciągał, gdy jest mocno naciągnięty).

Wskazówka 3. W przypadku większych krzeseł z większym wypełnieniem siedzeń lub jeśli stary materiał jest zbyt uszkodzony, aby można go było ponownie użyć bez łat na wierzchu: zaplanuj co najmniej cztery metry.

Typowe tapicerowane krzesło kuchenne potrzebuje tylko około dwóch metrów, podczas gdy krzesło do jadalni może wymagać około pięciu metrów, w zależności od rodzaju używanej tkaniny. Upewnij się, że to, co pozostaje po usunięciu wszelkich istniejących pokryć/tkanin, można dokładnie zmierzyć, aby nie kupić więcej niż potrzebujesz.

Jak mogę przykryć krzesło biurowe bez szycia?

Krok 1. Przed rozpoczęciem zmontuj to, czego potrzebujesz, w tym śrubokręt i wszelkie niezbędne małe śruby z łbem krzyżakowym.

Połóż tkaninę na płaskiej powierzchni roboczej tak, aby jej spód był skierowany do góry.

Krok 2. Umieść siedzisko krzesła do góry nogami na tym, co stanie się przednią częścią nowego pokrowca, tak aby zakrywało to, co jest teraz jego tyłem (pamiętaj, aby zostawić cal lub dwie zakładki, aby je zabezpieczyć).

Krok 3. Zaczynając od miejsca, w którym jedna strona styka się z dolną krawędzią starego pokrycia, zmierz, ile masz zwisu materiału, mierząc po obu stronach i dodając te pomiary razem dla każdej nogi (wykonanie tego dwa razy na stronę powinno dać ci wszystko cztery długości); następnie odetnij nadmiar długości na obu końcach, pozostawiając nowy przód okładki na tym, co kiedyś było jego tyłem.

Krok 4. Następnie odwróć to, co jest teraz kurtką, na to, co stanie się jej wnętrzem (lub to, co kiedyś było siedzeniem).

Krok 5. Zszyj wszystkie cztery boki z calowym zachodzeniem na siebie, aby zabezpieczyć; następnie odwróć go na właściwą stronę i ciesz się!