10 kreatywnych sposobów na zawiązanie szarfy krzesła

W celebrowaniu różnych okazji pomocna jest umiejętność zawiązania szarfy od krzesła. Po co przyklejać się do zwykłego krzesła, skoro można dodać do niego trochę przypraw? Cóż, czas wydobyć z ciebie kreatywność!

Kontynuuj czytanie tego artykułu, ponieważ poprowadzimy Cię do dziesięciu sposobów na ulepszenie swojego krzesła w coś niezwykłego.

10 kreatywnych sposobów na zawiązanie szarfy krzesła

Łatwe sposoby zawiązania szarfy krzesła

Metoda nr 1. Tradycyjny łuk

Pierwszą metodą wiązania szarfy od krzesła jest tradycyjna kokardka. Spośród wszystkich metod ta jest najłatwiejsza.

Na początek chwyć końce skrzydła obiema rękami. Następnie owiń szarfę wokół oparcia krzesła.

Następnie możesz teraz skrzyżować końce i obręczyć jedną stronę na drugiej. Możesz również wyregulować kokardę, jeśli trzeba ją naciągnąć lub poluzować.

Metoda nr 2. Boczny łuk

Wykonywanie ukłonu bocznego nie różni się zbytnio od ukłonu tradycyjnego. Aby z powodzeniem to zrobić, postępuj zgodnie z tymi samymi metodami, co przy zawiązywaniu tradycyjnej kokardki. Jedyna różnica w łuku bocznym polega na tym, że musisz przesunąć łuk na bok krzesła.

Metoda nr 3. Węzeł

Wiązanie węzła w szarfie krzesła jest tak proste, jak tradycyjna kokardka. Najpierw zaciśnij obiema rękami oba końce skrzydła i owiń je na oparciu krzesła. Następnie skrzyżuj oba końce ze sobą, jeden nad drugim.

Możesz go już mocno zawiązać i pozwolić, aby końce zwisały. Jeśli chcesz zrobić podwójne węzły, możesz to zrobić. Poza tym możesz zdecydować, czy regulować długość skrzydła.

Metoda nr 4. Boczny węzeł

Wykonanie węzła bocznego jest jak zawiązanie kokardy bocznej metodą tradycyjną. W tej metodzie wystarczy wykonać tę samą procedurę przy wiązaniu węzła w szarfie krzesła. Po wykonaniu poprzedniej instrukcji, przesuń węzeł na lewą lub prawą stronę krzesła.

Metoda nr 5. Podwójny węzeł

Wykonując węzeł z podwójnym zawinięciem, zacznij od przytrzymania końców skrzydła i owinięcia ich na środku krzesła, od tyłu do przodu. Następnie cofnij szarfę od przodu do tyłu i na koniec zawiąż węzeł lub kokardę, aby ją wykończyć.

Metoda nr 6. Podwójnie zawinięty węzeł boczny

W przypadku podwójnego węzła bocznego niezbędne jest kontrolowanie odpowiedniego naprężenia. Aby wykonać tę metodę, przytrzymaj końce skrzydła i owiń je wokół krzesła.

Po owinięciu go dwukrotnie z drugiej strony, obręcz końce jeden nad drugim. Na koniec odpowiednio zawiąż końce skrzydła, używając kokardy lub węzła.

Metoda nr 7. Obi

Owiń szarfę wokół krzesła, jak robienie łuku. Odwróć jeden koniec nad drugim.

Zamiast robić ukłon, weź jeden koniec w lewą rękę. Trzymając drugi koniec, owiń go wokół drugiego końca zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Następnie podciągnij go pod siebie i mocno zwiąż, aby go zakończyć.

Metoda nr 8. Rozeta 

Nawijanie końca skrzydła krzesła tak, jakbyś tworzył klasyczny łuk, jest sposobem na wykonanie rozety. Aby zabezpieczyć miejsce, przeciągnij jeden koniec skrzydła na drugi.

Rozpocznij nawijanie jednego końca skrzydła nad drugim, aż na końcach pozostanie tylko niewielka ilość skrzydła. Następnie utwórz szarfę w kształcie róży, owijając skręconą szarfę w kółko wokół środkowej części oparcia krzesła. Aby utrzymać go na miejscu, wsuń wiszące końce.

Metoda #9. Odwróć

Owiń środek skrzydła wokół środka krzesła. Weź końce skrzydła, które wiją się za krzesłem. Zawiąż go tak, jakbyś wiązał tylko sznurowadła.

Upewnij się, że mocno pociągasz węzeł. Następnie chwyć jeden z ogonów z tyłu i przełóż go przez środek. Zakończ, prostując i wygładzając skrzydło, aby uzyskać lepszy wygląd.

Metoda #10. Kwiat z podwójną pętelką

Postępuj zgodnie z metodami tworzenia klasycznej kokardki dla kwiatu z podwójną pętelką, upewniając się, że pętle są małe. Następnie, ze zwisającymi końcami, uformuj kolejny łuk.

Powinny być obecne cztery pętle i dwa małe wiszące końce. Załóż każdą pętlę na pętlę obok niej, aby je zburzyć. Następnie delikatnie wsuń każdy koniec nad lub pod, w zależności od tego, jak zwisają końce.

Wskazówki dotyczące wiązania szarfy od krzesła

  • Jeśli Twoja szarfa zsuwa się w dół, możesz spróbować użyć taśmy dwustronnie klejącej lub taśmy odzieżowej
  • Upewnij się, że kolory Twoich szarf dobrze do siebie pasują
  • Możesz użyć ozdób, broszek i sprzączek, aby dodać mu trochę smaku

Wniosek

Spraw, aby uroczystości były bardziej wyjątkowe, wiedząc, jak zawiązać szarfę od krzesła. Krzesła owinięte szarfą pięknie dodadzą kolorytu wydarzeniu.

Odkąd przeczytałeś ten artykuł, możesz zacząć wiązać szarfy od krzesła i świętować z najbliższymi!