Z czego wykonany jest materac tempurpedyczny? Co wiedzieć

Odpowiedź na to, z czego wykonany jest materac Tempurpedic, znajduje się w samej nazwie marki. Tempurpedic wyróżnia się spośród innych łóżek piankowych z pamięcią kształtu dzięki unikalnemu materiałowi Tempur. To sprawia, że ​​produkty Tempurpedic są wygodne, ale ich wymiana zajmie również dużo czasu.

Jeśli jesteś ciekawy, jak materiał Tempur wypada w porównaniu z innymi rodzajami pianek, omówimy je dalej w tym artykule. Więc na co czekasz? Dowiedz się, czy materac Tempurpedic jest wart bycia Twoim następnym łóżkiem!

Z czego wykonany jest materac tempurpedyczny? Co wiedzieć

Z czego wykonany jest materac tempurpedyczny i dlaczego jest inny?

Szybka odpowiedź na to, co składa się na materac Tempurpedic, to materiał marki Tempur. Zasadniczo ten materiał jest rodzajem pianki lepkosprężystej lub pianki z pamięcią kształtu. Ale jeśli chcesz porównać Tempur do tradycyjnej pianki z pamięcią kształtu, zajmiemy się tym bardziej szczegółowo podczas czytania tego artykułu.

Opracowany przez NASA

Materace Tempurpedic są wyjątkowe na rynku ze względu na materiał Tempur. NASA pierwotnie stworzyła tę piankę z pamięcią kształtu i żaden inny materiał nie może naśladować komfortu i wsparcia, jakie może zapewnić. Kiedy używasz materaca Tempurpedic, zauważysz, że ma on lepszą gęstość i lepkość dzięki temu, jak dopasowuje się do ciała.

Wspomagające, łagodzące ciśnienie i długotrwałe

Pamiętaj, że materac, który w unikalny sposób reaguje na Twoje ciało, zapewni doskonałe podparcie, niezależnie od pozycji, w której śpisz. Łóżka Tempurpedic szczycą się również łagodzeniem nacisku i zapewnianiem jego równomiernego rozłożenia. Jeśli się nad tym zastanowić, ta bardzo charakterystyczna cecha sprawia, że ​​ten rodzaj materaca jest bardzo wytrzymały w porównaniu z innymi materiałami.

Rodzaje materacy Tempurpedic

Obecnie możesz wybierać spośród szerokiej gamy modeli materacy firmy Tempurpedic. Obejmują one Tempur-Cloud, TEMPUR-Adapt, TEMPUR-ProAdapt, TEMPUR-LuxeAdapt i TEMPUR-breeze. Dwa pierwsze wykorzystują oryginalny materiał Tempur, podczas gdy TEMPUR-ProAdapt wykorzystuje tak zwany TEMPUR-APR, który marka chwali się jako materiał najbardziej zmniejszający nacisk.

Jeśli chodzi o TEMPUR-LuxeAdapt, jest bardzo podobny do TEMPUR-ProAdapt z bardziej dopasowaną charakterystyką. Wreszcie, TEMPUR-breeze ma wersje PRO i LUXE, które wykorzystują oddychający materiał marki TEMPUR-CM+. LUXE różni się tylko wbudowanymi kanałami do wentylacji.

Czy Tempurpedic Memory Foam czy Lateks?

Zepsuliśmy wcześniej, że materiał Tempur jest rodzajem pianki z pamięcią kształtu. Co więcej, powinno to potwierdzić, że każde łóżko, które używa Tempur, jest automatycznie z Tempurpedic. Tymczasem różne firmy używają pianki lateksowej do swoich produktów.

Kolejną różnicą między materiałem Tempur a pianką lateksową jest to, że ta ostatnia występuje w odmianach naturalnych, syntetycznych i mieszanych. Wiele osób śpiących docenia jędrność i wsparcie, jakie zapewnia pianka lateksowa, mimo że nie dopasowuje się do ciała, jak Tempur czy pianka z pamięcią kształtu. Więc jeśli nie lubisz opadania i ściskania pianki z pamięcią kształtu, materace lateksowe są warte rozważenia.

Jaka jest różnica między pianką zapamiętującą kształt a tempurpedicą?

Zakaz tonięcia

Podczas gdy materiał Tempur jest pianką z pamięcią kształtu, sam materiał ma przewagę nad tradycyjną pianką z pamięcią. Na przykład, nie musisz się martwić o tonięcie typowe dla pianki z pamięcią kształtu, gdy używasz materaca Tempurpedic. A ponieważ nie straci wsparcia, możesz również zagwarantować ciągłe zmniejszanie nacisku, nawet jeśli się przewrócisz.

Brak wrażliwości na temperaturę

Kolejną wadą pianki z pamięcią kształtu, którą utracił materiał Tempur, jest wrażliwość na temperaturę. Jeśli posiadałeś łóżko piankowe z pamięcią kształtu, prawdopodobnie wiesz, że czuje się ono mocniej, gdy jest zimno. Z drugiej strony, pianka tempurpedic wykorzystuje ciepło twojego ciała, aby odpowiednio się zmienić.

Brak gorących nocy

A co z uczuciem gorąca podczas snu na piance z pamięcią kształtu? Możesz sprawdzić kolekcję TEMPUR-breeze, która zapewnia przepływ powietrza i odprowadzanie ciepła. Co więcej, Tempurpedic wykorzystuje materiały z certyfikatem CertiPUR-US, więc nie musisz się martwić o szkodliwe dla Ciebie i środowiska chemikalia.

Dlaczego Tempurpedic jest zły

Uważamy, że oznaczanie konkretnego materaca jako złego jest niesprawiedliwe. Pamiętaj, że nawet jeśli dostaniesz coś, co zostanie uznane za najlepszy materac na świecie, nie uzyskasz idealnego podparcia i komfortu, jeśli jego właściwości nie będą pasować do Twojej pozycji i ciała do spania. Ze względu na przejrzystość dla naszych czytelników, dobrze porozmawiaj o niektórych potencjalnych wadach, o których niektórzy użytkownicy wspominają w materacach Tempurpedic.

Gorące i drogie?

Być może najczęstszym z nich jest gorące uczucie, gdy nie używasz czegoś z kolekcji breeze. Uważamy jednak, że możesz temu zaradzić, używając podkładki żelowej, aby się ochłodzić. Kolejnym potencjalnym oszustwem tego typu materaca jest cena.

Być może płacisz za jakość i reputację, co jest uzasadnione, zwłaszcza w zamian za dobry sen. Zachęcamy do zbadania konkretnego modelu materaca i uzyskania odpowiedniego rozmiaru lub twardości do własnych potrzeb i wymagań. Ogólnie rzecz biorąc, pianka z pamięcią kształtu jest lubianym materiałem z wielu powodów.

Wniosek

Przyglądasz się łóżku z kolekcji Tempurpedics? Ale z czego wykonany jest materac Tempurpedic? Marka wykorzystuje swój unikalny materiał Tempur, który początkowo opracował NASA.

Podsumowując nasz artykuł powyżej, możesz pomyśleć o tym jako o ulepszonej wersji pianki z pamięcią kształtu. Ten materiał nie ma już typowych problemów z pianką z pamięcią kształtu, takich jak zbyt szybkie tonięcie lub twardnienie w niskich temperaturach. Zalecamy przejrzenie wszystkich kolekcji Tempurpedic, aby znaleźć odpowiedni materac dla Ciebie.