Z czego wykonana jest poduszka puchowa?

Jeśli jesteście ciekawi, z czego wykonana jest poduszka puchowa, możecie wywnioskować z samej nazwy, czyli puch ptaków. Można ją uznać za najbardziej luksusową poduszkę, ponieważ materiały są trudniejsze do znalezienia niż inne, a dzięki temu poduszka jest wyjątkowo miękka i lekka.

Możesz jednak zaoszczędzić na kosztach, samodzielnie wykonując poduszkę puchową. Możesz nawet eksperymentować z różnymi nadzieniami do poduszek. Poniżej dodatkowe informacje o tej luksusowej poduszce.

Z czego wykonana jest poduszka puchowa?

Z czego wykonane są poduszki puchowe?

Poduszki puchowe wykonane są z ptasiego puchu, który znajduje się na obszarze klatki piersiowej. Pomyśl o puchu jak o miękkich, puszystych i krótkich piórach, które zwykle widuje się u pisklęta. Można nawet uznać je za ptasi podszerstek, ponieważ są one wewnętrznym upierzeniem pod grubymi piórami klatki piersiowej.

Można zauważyć, że puch całkowicie zakrywa kaczątko i pisklę gęsie, zanim rozwiną pióra. Właśnie dlatego materiały te są wyjątkowo lekkie i miękkie jak na poduszki. Niektórzy producenci wykorzystują również właściwości izolacyjne puchu i produkują kurtki i rękawiczki na zimną pogodę.

Używając puchowej poduszki, zauważysz, jak luksusowo czuje się, gdy położysz głowę. W porównaniu z twardszą pianką lub kaszą gryczaną, poduszki puchowe głęboko zagłębią Twoją głowę, zapewniając przytulny i komfortowy sen. Jednak sprawia to, że jest mniej idealny do podtrzymywania obszarów ciała, więc niektóre marki mieszają go z piórami, aby uzyskać jędrniejszy wygląd.

Gęś kontra puch kaczy

Patrząc na poduszki puchowe, prawdopodobnie natknąłeś się na puch gęsi i puch kaczy. Krótkim podsumowaniem ich różnicy jest to, że puch gęsi jest bardziej miękki i bardziej izolujący niż puch kaczy. Kanadyjska firma Down And Feather Company wspomniała, że ​​puch gęsi jest droższy, ponieważ zwykle jest bezwonny, ponieważ zawiera mniej olejków niż materiały z kaczek.

Jednak zawsze można uzyskać wysokiej jakości puch kaczy, aby upewnić się, że jest dokładnie wyczyszczony. Ponadto posiadanie większej ilości naturalnych olejków zwiększa trwałość i miękkość puchu dla poduszki. Ogólnie rzecz biorąc, zawsze sprawdzaj, czy twoja poduszka puchowa pochodzi z renomowanych źródeł, które spełniają standardy humanitarności i czystości.

W dół vs w dół

Mówiąc o olejkach i zapachach, niektórzy ludzie są na nie wrażliwi i doświadczają reakcji alergicznych i oddechowych. Jednak nadal mogą cieszyć się miękkimi i lekkimi funkcjami poduszek puchowych, wybierając alternatywne poduszki puchowe. Już sama nazwa wskazuje, że poduszki te wykorzystują materiały, które naśladują puch, nie używając w rzeczywistości takiego materiału.

Alternatywne poduszki puchowe wykorzystują wysokiej jakości mikrowłókna poliestrowe. Są łatwiejsze do czyszczenia niż poduszki puchowe, a także mają niższą cenę. Jednak materiały te są syntetyczne i mają krótszą żywotność, co może zniechęcić osoby śpiące, które preferują coś naturalnego i trwałego.

Puch a pióra

Jednym z najczęstszych nieporozumień wśród kupujących jest różnica między puchem a pierzem. Poduszka z pierza jest tańsza niż poduszka puchowa, ale jest też mniej miękka ze względu na kołdry. Pamiętaj, że puch jest miękki i krótki, natomiast pióra są duże, mniej puszyste i mają pióra, które mogą przebić się przez poduszkę.

Pióra są również bardziej płaskie niż puch i znajdują się na plecach i skrzydłach zamiast na klatce piersiowej. Jednak ci, którzy potrzebują twardszej poduszki, mogą wybrać poduszkę puchową z domieszką piór, aby zmniejszyć jej miękkość. Połączenie tych dwóch materiałów również obniży cenę poduszki.

Jak wybrać najlepszą poduszkę puchową

Kształt i materiały

Wybierając spośród dostępnych na rynku poduszek puchowych, weź pod uwagę ich kształt i podatność na formowanie. Potrzebujesz czegoś, co ma odpowiedni rozmiar dla Twojej pozycji do spania i miejsca w łóżku. Większość poduszek puchowych jest prostokątna w rozmiarach od króla, królowej i standardu.

Poduszka powinna być również formowalna, ponieważ puch jest niesamowicie miękki. Możesz go zmienić zgodnie z tym, co jest wygodne i wspierające. Wreszcie, nie bój się inwestować w dobrej jakości, ale droższe materiały, takie jak wypełnienie i pokrycie, aby zapewnić długą żywotność poduszki.

Wsparcie i komfort

Rozmiar głowy i pozycja do spania będą decydować o tym, jakie wsparcie jest dla Ciebie odpowiednie. Pamiętaj, że musisz zachować wyrównany kręgosłup i wypełnić lukę w szyi, aby uniknąć bólu ciała. Możesz również wybrać poduszki puchowe z piórami, aby uzyskać mocniejsze podparcie.

Poduszki puchowe można formować, więc powinny dopasowywać się do głowy i szyi oraz zmniejszać nacisk. Jednak niektórzy śpiący mogą preferować inne materiały, takie jak pianka, aby zapobiec zapadaniu się szyi. Na koniec rozważ oddychającą osłonę, która zrekompensuje właściwości izolacyjne puchu.

Siła i loft

Ostateczna uwaga dotyczy poziomu jędrności lub współczynnika wypełnienia oraz mocy wypełnienia. Jak wspomniano wcześniej, wypełnienie poduszki będzie dyktować twardość i cenę poduszki. Według American Down And Feather Council miarą poddasza jest siła wypełnienia i możesz jej użyć, aby znaleźć najlepszą grubość dla swojej pozycji do spania.

Wniosek

Najbardziej luksusową poduszką na rynku jest poduszka puchowa. Z czego więc wykonana jest poduszka puchowa i dlaczego jest wyjątkowa? Puch odnosi się do ptasiego podszerstka, który jest miękki, miękki i krótki zamiast płaskich piór z piórami.

Ten materiał zapewnia miękką i przytulną poduszkę, która wytrzyma dłużej niż inne poduszki. Jednak zawsze poznaj różnice między gęsią a kaczym puchem.