Wskazówki dotyczące przechowywania roweru na balkonie

Jeśli jesteś dumnym posiadaczem roweru, który mieszka w malutkim mieszkaniu w dużym mieście, prawdopodobnie myślisz o przechowywaniu roweru na balkonie. Wiele osób może powiedzieć, że bezpieczne przechowywanie roweru górskiego na 6-metrowym balkonie byłoby niemożliwe. Jednak przy odrobinie starannego planowania i kreatywności możesz trzymać swoje cenne rzeczy z dala od dzieci lub zwierząt, jednocześnie maksymalizując swoją ograniczoną przestrzeń.

Wskazówki dotyczące przechowywania roweru na balkonie

Przechowywanie rowerów może być bólem karku, jeśli mieszkasz w miejscu, w którym nie masz odpowiedniej przestrzeni do przechowywania. Na szczęście nie będziesz musiał zostawiać go na ulicy, jeśli masz balkon. Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że możesz rozwiązać problemy z przechowywaniem rowerów dzięki tym inteligentnym pomysłom na przechowywanie rowerów.

Wskazówki dotyczące przechowywania roweru na balkonie

Zabierz wszystkie rzeczy z balkonu.

Czy masz balkon, który jest pełen wszelkiego rodzaju rzeczy? Jeśli zdecydowałeś się wykorzystać go jako miejsce do przechowywania rowerów, musisz go najpierw wyczyścić. Nie martw się; nadal będziesz mógł się w nim zrelaksować i odprężyć, ponieważ Twój rower nie będzie musiał zajmować tak dużo miejsca, jak początkowo myślałeś.

Wybierz odpowiedni typ mocowania.

Jeśli nie wiesz, masz trzy opcje mocowania roweru – na podłodze, ścianie lub suficie.

  • Piętro

Montaż roweru na podłodze jest idealny, jeśli potrzebujesz przechowywać do dwóch rowerów, ponieważ zapewnia większą wygodę niż inne alternatywy. Nie będziesz musiał się spocić za każdym razem, gdy zdejmiesz rower z bagażnika.

Inną opcją, którą warto rozważyć, jest stojak na rowery. Chociaż jego funkcja jest bardzo podobna do stojaka rowerowego, to, co wyróżnia stojak rowerowy, to fakt, że można go przenosić w dowolne miejsce.

  • Ściana

Jeśli chcesz wykorzystać podłogę balkonu do innych celów, najlepszym wyborem będzie wieszak na rowery naścienny. To, co sprawia, że ​​to rozwiązanie do przechowywania rowerów jest wygodną opcją dla posiadaczy więcej niż jednego roweru, to przechowywanie ich na „podłogach” lub „poziomach”. Oznacza to, że rowery, z których zwykle korzystasz, możesz przechowywać na dole, a te, których używasz rzadko, można umieścić nad nimi.

Zaoszczędzisz więcej miejsca, jeśli zamontujesz bagażnik rowerowy wyżej. Upewnij się jednak, że nie będziesz mieć problemów z dotarciem do roweru za każdym razem, gdy będziesz go potrzebować. Tylko upewnij się, że kupiłeś wysokiej jakości bagażnik rowerowy, aby mieć pewność, że Twój rower zostanie bezpiecznie zamontowany na ścianie.

Przy okazji sprawdź, czy Twój potencjalny bagażnik rowerowy ma wszystkie odpowiednie elementy mocujące, których możesz potrzebować. Przed zawieszeniem stojaka na ścianie nie zapomnij o dokładnym sprawdzeniu powierzchni.

Inni właściciele rowerów również używają tych ściennych stojaków rowerowych do wieszania dużych części, takich jak opony, felgi i widelce. Jeśli chcesz, możesz również użyć tego stojaka rowerowego do wieszania mniejszych przedmiotów, w tym kluczy, rękawiczek itp.

  • Sufit

Jeśli chcesz uzyskać maksymalną oszczędność miejsca, wybierz pomysł na przechowywanie rowerów pod sufitem. Ta opcja sprawdza się dobrze dla tych, którzy nie mają wystarczająco dużo miejsca na podłodze. Jeśli jednak nie masz nic przeciwko uderzaniu głową w opony rowerowe, upewnij się, że wysokość sufitu jest powyżej średniej.

To także świetny sposób na przechowywanie roweru w sezonie zimowym. Możesz znaleźć dwa rodzaje sufitowych schowków na rowery – jeden wyposażony w system kół pasowych, który umożliwia podnoszenie i opuszczanie roweru bez użycia drabiny.

Co więcej, inny rodzaj przechowywania rowerów pod sufitem polega na użyciu prostego uchwytu z haczykami pod sufitem. Jeśli jednak Twój rower waży więcej niż 22 kg, eksperci zalecają wybór innej opcji.

Czynniki, które należy wziąć pod uwagę podczas przechowywania roweru na zewnątrz?

O wiele lepiej jest przechowywać swój ukochany rower w pomieszczeniu, aby mieć pewność, że będzie on przechowywany w kontrolowanych warunkach klimatycznych. Jeśli jednak nie jest to możliwe, nie musisz się bić. Musisz tylko pamiętać o kilku kwestiach.

Wiek i jakość Twojego roweru

Najpierw musisz wziąć pod uwagę wiek i jakość roweru. Jeśli posiadasz wysokiej klasy rower, który ma mniej niż dziesięć lat, możesz oczekiwać, że jego części zablokują korozję znacznie lepiej niż części starszego roweru. Na przykład łańcuchy z wyższej półki nie rdzewieją tak szybko jak łańcuchy z niższej półki, ponieważ jest w nich więcej części ze stali nierdzewnej.

Twoja lokalizacja

Jeśli mieszkasz w miejscu, gdzie pogoda jest przeważnie deszczowa i wilgotna, przechowywanie roweru na zewnątrz sprawi, że będzie on bardziej podatny na korozję. Można zostawić rower na deszczu na około 4 do 5 dni. Jeśli jednak zostawisz go w ten sposób przez około tydzień, nie zdziw się, gdy łańcuch zacznie rdzewieć i inne widoczne oznaki uszkodzenia.

Z drugiej strony, zbyt wysoka temperatura i wilgotność spowoduje szybką degradację części. Na przykład części gumowe i plastikowe zaczną się psuć znacznie wcześniej niż oczekiwano, a kolory wyblakną.

Jak zmniejszyć ryzyko rosnącej rdzy w rowerze

Korozja lub rdzewienie odnosi się do procesu chemicznego związanego z rozpadem metalu pod wpływem tlenu i innych elementów korozyjnych znajdujących się w wodzie deszczowej lub soli na drogach. Aby powstrzymać drobną rdzę przed wyżeraniem metalowych elementów roweru, musisz wykonać następujące czynności:

Użyj kawałka papieru ściernego lub podkładki z wełny stalowej do przetarcia dotkniętych obszarów.

Gdy rdza zacznie się rozwijać, nie przestanie rosnąć. Jeśli zauważysz go wcześnie, gdy jest jeszcze mały, będziesz w stanie ochronić swój rower przed rosnącą korozją.

Nałóż lakier do paznokci lub zaprawkę na dotknięte obszary

Pamiętaj, aby nałożyć kilka warstw lakieru do paznokci lub farby zaprawkowej na miejsca, w których farba została odpryskana. Pomaga to uniknąć utleniania przez wystawienie na działanie powietrza.

Nałóż WD-40 lub zabezpieczony smar na odsłonięte części metalowe

Linki hamulcowe, łańcuchy i koła zębate są bardziej podatne na rdzewienie z powodu ciągłego kontaktu z powietrzem. Zastosowanie WD40 lub zabezpieczonego smaru pomaga blokować korozję i kontrolować utlenianie.

Ostateczne myśli

Możesz wreszcie odhaczyć „Przechowywanie roweru na balkonie” na swojej liście rzeczy do zrobienia, jeśli zastosujesz się do tych wskazówek dotyczących przechowywania rowerów do T. Jeśli szukasz specjalnie zaprojektowanych, najwyższej jakości stojaków rowerowych i bezpiecznych namiotów do przechowywania rowerów , sprawdź produkty Krostrade już dziś.