Szycie podstawowe 101: Ile wełny merynosów na koc

Ile wełny merynosów potrzebujesz na koc? Ogólna zasada jest taka, że ​​im większy obszar koca, tym więcej wełny będziesz potrzebować do projektu dziania ramion. Twoje dziecko może mieć koc z wełny merynosów za marne cztery funty, ale dorośli mogą potrzebować nawet osiemnastu funtów tego rodzaju materiału.

Ile wełny merynosów powinienem użyć na koc?

Wełna merynosów może być cieńsza niż typowa wełna, ale jest też dużo bardziej miękka. Oznacza to, że wełna merynosów doskonale nadaje się do użytku na zewnątrz, zwłaszcza dla entuzjastów wędrówek. Jednak jeszcze lepiej jest się przytulić, gdy jest używany jako koc, a najlepiej, jeśli sam zrobiłeś ten koc na drutach.

Szycie podstawowe 101: Ile wełny merynosów na koc

Zawsze bezpieczniej jest zamówić więcej materiału, niż myślisz, że będziesz potrzebować, jeśli chodzi o robienie na drutach. W zależności od wzoru możesz zrobić na ramieniu niestandardowy koc z wełny merynosowej z prawie siedmioma funtami przędzy.

Waga materiału będzie zależeć od twojego projektu, ale możesz zrobić koc dla dorosłych za około sześć do ośmiu funtów wełny merynosów. To może wystarczyć na obciążony koc, który możesz zrobić na rękach w mniej niż godzinę. Oto kilka szacunków na początek.

  • Koc do łóżeczkaKoc o wymiarach 28 na 52 cali będzie wymagał czterech funtów przędzy.
  • Koc do podwójnego łóżkaKoc o rozmiarze 39 na 75 cali zużyje do ośmiu funtów wełny.
  • Koc na łóżko typu queen-size Koc o wymiarach 60 na 80 cali potrzebuje 14 funtów przędzy.
  • Koc typu king-size Koc o wymiarach 76 na 80 cali zużyje do 18 funtów przędzy z wełny merynosów.

Sklepy mogą czasami sprzedawać przędzę według objętości, aby pomóc Ci oszacować wagę i długość materiałów, których potrzebujesz do swojego projektu. Niektóre sklepy mogą również doradzić w zakresie grubości przędzy, której możesz potrzebować do swojego projektu, oraz objętości niezbędnej dla niestandardowych rozmiarów i zastosowań.

Jakie są zalety posiadania koca z wełny merynosów?

Wełna merynosów jest pozyskiwana z owiec merynosów w Australii. Chociaż jest to bardzo popularny materiał na koce, może być również stosowany do innych rodzajów odzieży i artykułów gospodarstwa domowego. Oto kilka korzyści płynących z używania wełny Merino.

  • Regulator temperatury

Wełna Merino pomaga utrzymać stabilną temperaturę ciała. Gdy jest zimno, włókna zatrzymują powietrze, które może pomóc w odizolowaniu organizmu. Gdy jest ciepło, zapewnia suchość i nie poci się, dzięki czemu pozostajesz chłodny w upale.

  • Bez zapachów

Wełna merynosowa pochłania zapachy wywoływane przez bakterie. Materiał zatrzymuje zapachy i zapobiega ich gromadzeniu się. Oznacza to, że możesz dłużej używać swoich kocyków z wełny merynosowej, nie martwiąc się o zapach potu, gdy robi się ciepło.

  • Hipoalergiczny

Wełna Merino jest bardzo cienka, dzięki czemu jest miękka i wygodna w noszeniu. Ze względu na swoją delikatność i długość włókna wełny merynosowej łatwiej się wyginają i są bardziej elastyczne, dzięki czemu nie powodują swędzenia.

  • Ognioodporne

Wełna merynosowa jest niepalna, a większość producentów nie dodaje do przędzy z wełny merynosowej środków chemicznych zmniejszających palność. W porównaniu z innymi produktami syntetycznymi sprawia to, że wełna Merino jest o wiele bezpieczniejsza. Na przykład nylon zaczyna się topić w temperaturze około 320 stopni Fahrenheita, podczas gdy poliester topi się w temperaturze około 452 stopni.

  • Ekologiczny

Wełna merynosów jest biodegradowalna i może zniknąć w ziemi po około dwunastu miesiącach. Dotyczy to jednak tylko produktów wykonanych z włókien naturalnych. Jeśli popierasz zrównoważone praktyki, upewnij się, że masz wysokiej jakości wełnę Merino, która spełnia standardy i certyfikaty dotyczące uczciwego traktowania zwierząt i poszanowania środowiska.

Czy możesz zrobić na rękach wełniany koc w mniej niż godzinę?

Jeśli masz już zapas włóczki z wełny merynosowej, możesz pracować nad kocem na rękawach w niecałą godzinę. Grubsze włókna wełny są fantastyczne do robienia na drutach, ponieważ mogą tworzyć luźne, przytulne sploty.

Na początek zawiąż węzeł na końcu włóczki. Zabezpiecz go mocno i odetnij nadmiar materiału, jeśli taki istnieje. Zacznij od prostego węzła i użyj długiego ogona przędzy, aby rozpocząć rzucanie koca. Pamiętaj, aby zachować spójność z ciasnością lub luźnością ściegów przędzy, aby gotowy produkt wyglądał schludnie i spójnie.

Pamiętaj, że włóczka prawdopodobnie będzie ciągnęła się i rozciągała, więc możesz pozwolić jej zwisać, aby lepiej wyczuć, jak wykonujesz swoją pracę. Rzucanie pierwszego rzędu ściegów jest najtrudniejszą częścią, ale kiedy już wiesz, jak będziesz pracować z kocem, będziesz wygodniej przesuwać ściegi z ramienia na ramię.

Koc w końcu przyjmie swój kształt.

Wniosek

Wełna merynosowa to naturalne i odnawialne włókno pochodzące z owiec. Z biegiem lat ewoluował, aby zapewnić owcom wygodę, a ludzie nauczyli się ich używać również dla siebie.

Wełna merynosowa ma również wiele zalet, takich jak regulacja temperatury i właściwości hipoalergiczne. Te zalety sprawiają, że wełna merynosów jest popularna w produkcji odzieży i artykułów gospodarstwa domowego, takich jak koce.

Kupowanie produktów z wełny merynosów może być kosztowne, ponieważ materiały te są zbierane przez australijskich rolników, którzy biorą pod uwagę względy etyczne. Taniej będzie zrobić własny koc z wełny merynosów, który możesz zrobić ręcznie w mniej niż godzinę.

Dzięki powyższym informacjom dowiesz się, ile wełny merynosów na koc jest niezbędne dla rozmiaru, który chcesz stworzyć.