Robienie zasłon kieszonkowych z podszewką? 3 proste kroki

Zasłony kieszeniowe na pręty są powszechnie używane w większości domów. Są łatwe do wykonania. Kieszeń na drążek sprawia, że ​​przesuwanie zasłon jest bardzo łatwe. Udekorowanie domu pięknie wyłożoną zasłoną, która ma osłonę z pręta, może sprawić, że będzie on bardziej atrakcyjny lub praktyczny w Twojej przestrzeni. Możesz zawiesić się na pręcie upiększającym lub użyć wagi. W tym artykule dowiesz się, jak wykonać zasłony kieszeniowe z podszewką.

To sprawi, że widok na zewnątrz będzie bardziej skupiony i sprawi, że twoje okno będzie wyglądało na większe. Jeśli skrócisz go, a następnie powiesisz na wahadłowej drodze, może stać się początkowym projektem użytkowym. Jest to niedrogi wystrój przestrzeni życiowej i DIY.

Robienie zasłon kieszonkowych z podszewką? 3 proste kroki

Proste kroki przy wykonywaniu zasłon Rod Pocket z podszewką

Aby rozpocząć tworzenie zasłon kieszeniowych z podszewką, wykonaj następujące czynności.

Krok 1: Pomiar i cięcie

Zmierzysz obwód karnisza za pomocą dowolnego przyrządu pomiarowego, takiego jak taśma lub suwmiarka. Umieść karnisz w wybranym miejscu na ścianie lub oknie. Następnie zmierz pręt, aby skrócić długość zasłony.

Zmierz materiał tak, aby miał podwójną szerokość pręta, a następnie wytnij materiał. Długość cięcia tkaniny musi być taka sama jak długość zasłony z dodatkowymi 6 cali. Ma to na celu obniżenie rąbka, a następnie dodanie kolejnego 1 cala do połowy obwodu pręta.

Wytnij podszewkę tak, aby była taka sama jak szerokość tkaniny o tej samej długości minus 3 cale.

Krok 2: Szycie

Przyszyj rąbek na powierzchni materiału do podwójnego 3 cali. Również w przypadku podszewki obróć na dwa cale, aby przyszyć. Złóż prawą stronę podszewki i tkaniny razem, wyrównując górną krawędź. Przyszyj to na miejscu z półcalowym naddatkiem. Z obu stron szew z calowym naddatkiem.

Otwórz boczny szew i przyszyj tkaninę ręką na pół naddatku szwu. Odwróć prawą część zasłony i spłaszcz szwy. Z każdej strony w górnej części zasłony narysuj linię, która jest taka sama jak obwód pręta, w tym pół cala. Naszycie na żyłce utworzy osłonę pręta.

Krok 3: Mocowanie pręta do ściany

Przełóż karnisz przez utworzoną obudowę. Zwróć finał. Odłóż wędkę i gotowe!

9 łatwych sposobów szycia zasłon z podszewką!

Krok #1: Wytnij tkaninę zasłonową, dodając 10 cali do długości panelu zasłonowego. Przytnij wybraną podszewkę, dodając dwa i pół cala do długości paneli. Przytnij szerokość, aby była mniejsza niż tkanina zasłony o 6 cali.

Krok #2: Teraz wykonaj obszycie w dolnej części tkaniny zasłonowej. Następnie wykonaj szybki ścieg od ćwierć cala w górnej części do rąbka na dole panelu zasłonowego.

Krok 3: Od górnej krawędzi obszyj dół podszewki. Dołącz do podszewki tkaniny zasłonowej. Odwróć prawą stronę, upewnij się, że po obu stronach podszewki masz taką samą ilość materiału. Możesz prasować, aby uzyskać blisko krawędzi.

Krok 4: Wsuń tkaninę zasłonową i przyszyj ją na miejscu.

Krok 5: Zszyj dodatkową górną tkaninę na górnej krawędzi na swoim miejscu.

Krok #6: Wybierz przelotki, tylne zakładki lub kołki z prostymi pierścieniami do przesuwania zasłony i drążka.

Czy możesz używać haczyków na zasłonach kieszeniowych?

Odpowiedź brzmi tak; możesz. Możesz użyć haczyków lub klipsów do zasłon. Oba będą dobrze pasować do zasłon kieszeni na wędki.

Używając specjalnie wykonanych haczyków do zasłon z dodatkowymi klipsami, możesz z łatwością zawiesić lekką lub cięższą zasłonę na karniszu.

Jak mierzysz tkaniny na zasłony kieszeniowe?

Najpierw zaczynasz od zmierzenia całej szerokości karnisza. Wraz z długością dodaj jeszcze półtora cala do całkowitej długości, której użyjesz.

W przypadku wszystkich standardowych karniszy mają szerokość około jednego cala. W związku z tym musisz upewnić się, że dodasz dodatkowe dwa i pół cala do długości zasłony. To będzie wystarczająco dużo miejsca, aby przymocować kieszenie na wędki.

Możesz również zacząć od pomiaru od dolnej krawędzi karnisza. Następnie przechodzisz do wymaganej długości zasłony, aby uzyskać długość ciała zasłony. Dodaj kolejny dodatek 6 cali na rąbek na długości.

Dodaj 2 cale więcej na górny dodatek marszczenia. I podwój głębokość kieszeni na wędkę innym calem. Całkowita długość będzie długością materiału, który wycinasz na swoją zasłonę. Twoje haczyki na zasłony kieszeniowe powinny wyglądać tak.

Wniosek

Udekoruj okna i ściany swojego salonu ładnie wyglądającymi zasłonami w marzeniu każdego właściciela domu. Do wyboru są różne rodzaje materiałów na zasłony, takie jak koronka, przezroczysta, len i ich wygląd.

Chociaż zasłony kieszeniowe są również określane jako zasłony na słupki lub zasłony na zamówienie, są one również najbardziej powszechnym i regularnym stylem zasłon.

Pojawiają się z wszytą kieszenią na pręt, która jest umieszczona na górze wszystkich paneli zasłonowych. Możesz powiesić je bezpośrednio za pomocą ozdobnego drążka lub dodać klipsy, aby nadać mu bardziej zmodernizowany wygląd. Pozwala również na łatwe poruszanie się po oknie. Możesz również użyć zwykłych prętów do zasłon, są one wykonane z metalu i nie muszą być widoczne w oknie.

Mam nadzieję, że przeczytanie tego artykułu poszerzy Twoją wiedzę na temat tworzenia zasłon kieszeniowych z podszewką. Jeśli nadal masz wątpliwości, jak zrobić zasłony kieszeniowe z podszewką? Usuń komentarz.