Poduszka Top Materac zbyt miękki Co robić na 4 proste sposoby!

Czy twój materac wierzchni jest zbyt miękki, co z nim zrobić? Nie martw się; możesz sobie z tym poradzić w mgnieniu oka. Bez wysiłku poczujesz maksymalny komfort, na jaki zasługujesz!

Zaczekaj! Pamiętasz historię o Złotowłosej? Oczywiście, że tak. I kto mógłby zapomnieć o części, kiedy wybrała to, które jest „w sam raz” z trzech łóżek; pozostałe dwa są „zbyt miękkie” i „zbyt twarde”.

Poduszka Top Materac zbyt miękki Co robić na 4 proste sposoby!

Myślę, że zgodzisz się ze mną, gdy powiem, że ja też zrobiłbym to samo, gdybym był na jej miejscu. Chcę tego, co jest „w sam raz”.

W materacu typu pillowtop jest standard twardości. To subiektywne, gdy mówimy o tym, co jest za miękkie lub za twarde; zależy to głównie od percepcji.

W tym artykule dowiesz się, co zrobić, aby poradzić sobie ze zbyt miękkim materacem i nie tylko. Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Twardość materaca z poduszką

Jak myślisz, dlaczego znajomość twardości materaca jest ważna? Cóż, z jakiegoś powodu może zapewnić jakość snu, a także zapobiegać bólom pleców.

Jeśli podczas snu masz przekrzywioną pozycję, powiedzmy przez osiem godzin każdego dnia, najprawdopodobniej odczujesz ból pleców. Na pewno twój sen będzie mocno zaburzony.

Mówiąc to, kluczowa jest „właściwa” twardość materaca.

Który jest którym; miękki lub twardy materac z poduszką?

Oto, co powinieneś wiedzieć:

Jeśli chcesz mieć lepsze wsparcie, wybierz twardszy materac.

Jednak nie zawsze jest to dobra wiadomość, ponieważ twardszy materac może prowadzić do intensywnego nacisku na Twoje ciało. Na pewno odczujesz straszny ból i dyskomfort.

Z drugiej strony, bardziej miękki materac powoduje, że zatapiasz się w środku, powodując niewspółosiowość kręgosłupa.

Nie ma prostej odpowiedzi na pytanie, które pomiędzy zbyt miękkim a zbyt twardym powinieneś otrzymać; ale najbezpieczniejszym jest oczywiście „w sam raz”.

Oto, co powinieneś zrobić:

Spróbuj zbadać porównanie materacy, z których chcesz skorzystać.

Oczywiście każdy z was będzie miał inne preferencje, w zależności od wielu czynników, takich jak wiek, wzrost i waga.

Inni ludzie również pomyśleliby o bólach pleców i innych problemach zdrowotnych. Nie wspominając o pozycji, w której śpisz, również odgrywa ogromną rolę.

Pozycje do spania i rodzaj materaca dla Ciebie

Rodzaj materaca, który powinieneś mieć, może również zależeć od Twojej pozycji do spania.

Podkłady boczne

Jeśli śpisz na boku, twoje biodra i ramiona wywierają większy nacisk. W takim przypadku będziesz potrzebować bardziej miękkiego materaca.

Podkłady tylne

Twój kręgosłup jest częścią, która jest poddawana naciskowi, gdy śpisz na plecach. Dlatego jeśli śpisz na plecach, potrzebujesz materaca o średniej twardości; pomaga wspierać dolną część pleców.

Podkłady pod brzuch

Jest oczywiste, że w takiej pozycji do spania, Twój żołądek trzyma ciśnienie. W takim przypadku będziesz potrzebować materaca, który nie pozwoli twojemu ciału się w nim zatopić.

Czekaj, jest więcej!

Twardość materaca może również zmieniać się w czasie, ponieważ zależy od wahań wagi, ciąży i urazów.

Co zrobić, jeśli górny materac poduszki jest zbyt miękki

Czy twój materac wierzchni jest zbyt miękki, co z nim zrobić?

Pierwszą rzeczą, która przyjdzie ci do głowy, jest zmiana tego. Oczywiście, czemu nie?

Ale jeśli jakieś okoliczności nie pozwalają na zakup kolejnego, być może ze względu na finanse, jest na to proste rozwiązanie!

Rozwiązanie nr 1. Płyty ze sklejki

Chyba masz w domu deski ze sklejki. Umieść je między ramą łóżka lub sprężyną skrzynkową a materacem poduszkowym.

Rozwiązanie nr 2. Materac nawierzchniowy lub podkładka

Nakładka wykonana z materiałów na poduszki może pomóc w zmiękczeniu zbyt twardego materaca. Z drugiej strony mocna nakładka na materac lub gruba podkładka może zapewnić większe wsparcie.

Rozwiązanie nr 3. Temperatura pokojowa

Czy wiesz, że jeśli jest ciepło, materiały materaca, takie jak pianka z pamięcią kształtu, stają się bardziej miękkie? Mówiąc, że powinieneś dostosować w swoim pokoju.

Rozwiązanie #4. Odwróć

Jeśli Twój materac na poduszkę jest miękki, możesz spróbować go odwrócić. Zwykle nieużywana strona jest twardsza.

Rozwiązanie nr 5. Zdobądź regulowany materac

Każdy z nas ma inny poziom komfortu; wiesz co mam na myśli. Więc najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to zdecydować się na regulowany materac.

Poza tym z pewnością Twoje potrzeby będą się zmieniać z biegiem czasu. Jeśli zdecydujesz się na określony poziom stanowczości, najprawdopodobniej będziesz musiał go od czasu do czasu zmieniać.

Jeśli chcesz dużo zaoszczędzić, zdobądź regulowany materac.

To okładka!

Czy materac wierzchni jest zbyt miękki, co robić?

Mówię ci, istnieje pięć prostych rozwiązań twojego problemu.

Możesz użyć materiałów takich jak sklejka i podkładki, dostosować temperaturę w pomieszczeniu lub uzyskać regulowany materac. To zależy od Ciebie.

Pamiętaj, że będziesz brać pod uwagę wiele czynników decydując o twardości materaca na poduszkę.

Mam nadzieję, że wiele się nauczyłeś z tego artykułu!