Poduszka samopompująca Jak one działają?

Naturalne jest zastanawianie się, jak działają poduszki samopompujące, a w tym artykule omówimy rolę struktury w mechanizmie samopompowania. Możesz również dowiedzieć się, jak zrobić własną poduszkę samopompującą, gdy jesteś w drodze. Ogólnie rzecz biorąc, wygodny rozmiar i funkcjonalność poduszki samopompującej sprawiają, że jest to uniwersalny produkt, który każdy może zaciekawić, jak to działa.

Poduszki samopompujące są popularne na kempingu lub w podróży, ponieważ nie zajmują tyle miejsca, co tradycyjna poduszka, aby zapewnić odpowiedni sen. Ale ponieważ pompuje się samoczynnie, nadal nie wymaga wysiłku, jeśli chodzi o późniejsze używanie i pakowanie. Poniżej powinno pomóc Ci zrozumieć ten mechanizm, a zdobytą wiedzę możesz wykorzystać do wyboru najlepszej poduszki samopompującej na rynku.

Jak działają poduszki samopompujące?

Ogólnie rzecz biorąc, można uprościć mechanizm poduszek samopompujących, pozwalając na wciąganie do ich wnętrza powietrza. Dzieje się tak, gdy użytkownik zwolni zawór, co oznacza, że ​​otwarcie go spowoduje opróżnienie poduszki odwrotnie. Jednak lepiej zrozumiesz samopompujące poduszki, jeśli znasz materiały, z których się kryją.

Poduszki i podkładki samopompujące mają zazwyczaj budowę otwartokomórkową. Robią za Ciebie pompowanie, ponieważ powietrze będzie wchodzić przez otwory, a następnie zapobiegniesz ucieczce powietrza, gdy leżysz na poduszce, zamykając rurkę. Produkty te są również wygodne w podróży, ponieważ całkowicie się kompresują po złożeniu, a jednocześnie dobrze rozszerzają się po ich rozłożeniu.

Czy możesz zrobić samopompującą się poduszkę?

Poduszki samopompujące są łatwo dostępne na rynku, ale w razie potrzeby można je również wykonać samodzielnie. Materiały są stosunkowo łatwe do znalezienia, a wykonanie jest dość proste. Czego więc potrzebujesz, aby zrobić samopompującą się poduszkę?

Czego potrzebujesz i jak to zrobić

Przygotuj torbę strunową, piankę zapamiętującą kształt, folię, szmatkę i żelazko. Będziesz trzymać poduszkę zabezpieczoną paskiem, a jej zdjęcie spowoduje rozszerzenie pianki zapamiętującej kształt i napompowanie poduszki. Aby wykonać samą poduszkę, zacznij wypełniać worek strunowy pianką.

Nie zapomnij podziurawić samej torby, ponieważ umożliwi to opróżnienie poduszki. Następnie zamknij torbę i usuń zamek błyskawiczny przed dodaniem pianki po przeciwnej stronie. Następnie zamkniesz plastik, prasowając torbę.

Użyj foliowego rękawa, aby zabezpieczyć żelazko, a następnie wytnij zamek błyskawiczny. Możesz zrobić poszewkę na poduszkę, korzystając ze wzoru jako przewodnika, a następnie umieść w niej zrobioną torbę. Na koniec zamknij poduszkę zewnętrznym szwem.

Pianka o otwartych komórkach i zamkniętych komórkach

Poznając poduszki samopompujące, usłyszysz o zastosowaniu w nich otwartej struktury komórkowej. Zrozumienie różnicy między pianką otwartokomórkową a pianką zamkniętokomórkową będzie przydatne nie tylko przy wyborze lub tworzeniu poduszki samopompującej, ale także przy wyborze poduszki w ogóle. Możesz również wykorzystać tę wiedzę przy wyborze najlepszego materaca i poduszki na ciało dla optymalnej pozycji do spania.

Pianka o otwartych komórkach

Pianka o otwartych komórkach jest idealna do produktów do spania ze względu na swoją amortyzującą strukturę z powietrza wypełniającego jej przestrzenie. Jest to powszechne w przypadku poduszek samopompujących, jak wyjaśniono wcześniej, a większość producentów poduszek również tego używa, ponieważ pozostaje chłodne przez całą noc. Powstała miękka i chłodna poduszka z otwartymi komórkami jest wygodna, a potrzebne materiały nie będą nawet dużo kosztować.

Ponieważ jednak pianka otwartokomórkowa jest mniej gęsta, musisz sprawdzić jakość produktu, który otrzymujesz. Gęstość może wpływać na trwałość pianki, co oznacza, że ​​w zależności od produktu chcesz dążyć do uzyskania określonych funtów na stopę sześcienną. Pamiętaj, że powinien dobrze amortyzować uderzenia.

Pianka zamkniętokomórkowa

Pianka zamkniętokomórkowa nie jest idealna do pamięci i polipian, jak jej odpowiednik o otwartych komórkach. Przydałby się jednak do izolacji, ponieważ jego gęstość jest idealna do regulacji temperatury i odporności na uszkodzenia. Dlatego pianka o zamkniętych komórkach jest tym, czego zwykle używasz do izolacji ścian, a nie na materacach i poduszkach.

W przeciwnym razie jego struktura będzie opierać się przepływowi powietrza i będzie sztywna, co jest cechą, której nie chcesz mieć w przypadku poduszek lub materaca. Ogólnie rzecz biorąc, pianka o zamkniętych komórkach jest tym, czego potrzebujesz do izolacji, ale nie do produktów do łóżek, które zapewniają wsparcie i komfort. Jest odporny na degradację wody, a nawet zapobiega rozwojowi pleśni.

Wniosek

Dawno minęły czasy, kiedy musimy zostawić poduszki i poświęcić dobry sen, gdy jesteśmy poza domem. Zawsze możesz dobrze spać dzięki nadmuchiwanym poduszkom, ale poduszki samopompujące jak one działają? Poduszki te zazwyczaj wykorzystują konstrukcję z otwartymi komórkami, co oznacza, że ​​zwolnienie zaworu spowoduje wciągnięcie powietrza do środka bez konieczności ingerencji i wdmuchiwania powietrza do środka.

Dzięki zrozumieniu tego mechanizmu można również zrobić własną poduszkę samopompującą z przedmiotów gospodarstwa domowego. Będziesz potrzebować torebki strunowej, pianki, folii, żelazka i szmatki. Warto mieć własną samopompującą się poduszkę, ponieważ dzięki niej można odróżnić dobry sen od bólu pleców podczas podróży.

Ogólnie rzecz biorąc, ten artykuł powinien pomóc ci zrozumieć, w jaki sposób samopompujące poduszki mogą wciągać powietrze do siebie i dlaczego pianka o otwartych komórkach jest idealna do poduszek i innych produktów do łóżka. Pamiętaj, że miękkość i oddychalność pianki otwartokomórkowej są tym, czego potrzebujesz, aby zapewnić wygodę i wsparcie, ale struktura pianki zamkniętokomórkowej jest tym, czego użyjesz do izolacji ścian.