Podstawowe szycie 101: ile ściegów na kocyk dziecięcy

Czy kiedykolwiek próbowałeś robić na drutach coś dla swojego dziecka? Jeśli zastanawiasz się, ile szwów będziesz potrzebować na kocyk dziecięcy, to około 130 szwów. Jest to średni rozmiar zwykłego kocyka dziecięcego.

Osobiste robienie na drutach akcesoriów dla dziecka to przyjemne doświadczenie. To świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy i poczucie więzi z nimi. Koce są częstym wyborem wśród wykwalifikowanych mam i dlaczego nie?

Podstawowe szycie 101: ile ściegów na kocyk dziecięcy

Koce świetnie nadają się do leżenia w domu. Możesz ich używać na zimną pogodę lub jako matę, gdy siedzisz na podłodze. Są rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę, zanim zaczniesz swoje rzemiosło. Możesz wybierać spośród wielu rozmiarów, kolorów, a nawet materiału przędzy.

To może wydawać się przytłaczające, ale nie bój się! Oto przegląd rzeczy, które musisz wiedzieć o robieniu na drutach kocyka dziecięcego.

Jaki jest odpowiedni rozmiar dzianinowego kocyka dziecięcego?

Istnieje wiele różnych rozmiarów kocyków dziecięcych; dlatego wybór może być nieco trudny.

Zastanów się, czego potrzebuje Twoje dziecko. Czy potrzebuje ogromnego koca, czy tylko jednego wystarczająco małego, aby przykryć jego ciało? Czy to kocyk do łóżka, do wózka, czy do fotelika samochodowego?

Oto typowe koce, których może potrzebować Twoje dziecko.

  • Koronka

Kocyk to kocyk, który zakrywa ciało dziecka, nic więcej. Dzieci mogą być duże lub małe; dlatego ten koc ma tak wiele wariantów rozmiarów.

  • Koc miłosny

Kocyk Lovey jest używany jak pluszowa zabawka. Noworodki uwielbiają trzymać ten kwadratowy kocyk dla wygody.

  • Gondola

Gondola to łóżko, które służy do kołysania niemowląt do snu. Zwykle są duże, mierzą 15×30 cali.

Ile ściegów wystarczy na kocyk dziecięcy?

Teraz masz gotowe wszystkie materiały, czas zabrać się do pracy! Czy wiesz, ile szwów będziesz potrzebować?

Sugeruje, że większy koc potrzebuje więcej ściegów, więc dowiedzmy się, ile potrzebujemy!

  • Koc średniej wielkości

Koc średniej lub średniej wielkości wymaga od 120 do 130 szwów. Ten rozmiar jest odpowiedni dla kocyków narzutowych lub Lovey.

  • Duży koc

Na duży koc będziesz potrzebować około 166 oczek z 4 oczkami na cal. Te koce są odpowiednie dla wózków, ponieważ mogą chronić Twoje dziecko, a jednocześnie mieć miejsce do chowania.

  • Bardzo duży koc

Do gondoli można użyć bardzo dużego koca. Ten rozmiar wymaga 200 szwów z czterema ściegami na cal.

To wyczerpująca praca, ale jest tego warta, gdy wiesz, że Twojemu dziecku będzie wygodnie.

Teraz znasz różne rodzaje koców i liczbę ściegów, które należy wykonać. Czas zastanowić się nad innymi rzeczami związanymi z kocem. Jednym z kluczowych czynników jest rodzaj ściegu, którego należy użyć.

Jaki jest najlepszy ścieg dziewiarski na kocyk dziecięcy?

W dzianiu istnieje kilka rodzajów ściegów. Czasami trudno jest zdecydować, który typ jest najlepszy dla twojego rzemiosła.

Koce to doskonały projekt dla początkujących tkaczy, więc ściegi są proste. Dowiedzmy się, które są najlepsze do wykorzystania w kocyku dla dziecka.

  • Wzory ściegów poślizgowych

Dzianie ściegiem poślizgowym to świetny sposób, aby Twoje projekty były kolorowe. Dodaje również faktury wyglądowi koca.

Ten ścieg polega na użyciu dwóch kolorów, przy czym jeden kolor jest wykonywany w każdym rzędzie. Możesz również zdecydować się na użycie wielokolorowej przędzy, aby to uprościć.

  • Kocyk dziecięcy w prążki

Dzianina w prążki dodaje tekstury i objętości Twojemu dziecięcemu kocykowi. W tym stylu zwykle używasz jednolitych kolorów.

Ten wzór na drutach ma bełkot i dzianiny, więc może być trudny dla początkujących. Korzystanie z dziania prążkowanego jest najlepsze, jeśli masz już doświadczenie.

  • Koce dziecięce ze ściegiem do pończoch

Ten wzór jest najlepszym wyborem do robienia na drutach kocyka dziecięcego. Jest to najłatwiejszy wzór ściegu i możesz być kreatywny, używając kolorów. Ścieg do pończoch wykorzystuje dwa nitki włóczki, dzięki czemu kocyk będzie miękki i ciepły. Ta konsystencja sprawia, że ​​jest idealny dla delikatnej skóry Twojego dziecka.

Do wyboru jest więcej stylów, ale te trzy są najbardziej polecane. Zacznij od prostych ściegów. Po opanowaniu podstawowych umiejętności możesz wypróbować bardziej złożone wzory, takie jak purling.

Jakiego rodzaju przędzy należy użyć na kocyk dziecięcy?

Ważną rzeczą do zapamiętania podczas robienia na drutach koca jest wybór odpowiedniego rodzaju włóczki. Bawełna jest popularnym wyborem wśród rodziców, ponieważ nie swędzi i jest łatwa do prania.

Trzeba też pamiętać, że noworodki nie potrafią regulować własnej temperatury ciała ani zdejmować kocyków, więc dobrym wyborem jest również włóczka z merynosów. Zapewni komfort Twojemu maluszkowi latem i zimą.

Wniosek

Robienie na drutach to bardzo satysfakcjonujące zadanie, gdy wiesz, ile ściegów wystarczy na kocyk dziecięcy. Trzeba też pamiętać, że w tym przedsięwzięciu ważny jest rodzaj włóczki. Będziesz mogła wykonać niepowtarzalne rękodzieło pełne miłości dla swojego dziecka. Czy to nie słodkie?