Niesamowite sposoby wieszania zasłon Swag

Może wyglądać na łatwe w instalacji i prawdopodobnie nauka wieszania zasłon swag jest prawdopodobnie taka. W końcu to tylko kilka pomiarów tu i tam, kilka wsporników i instalacja karnisza (lub nie, jeśli już masz).

Gdy już masz swój pręt i gotowy, możesz łatwo wsunąć łup na karnisz, owinąć go, dokonać kilku regulacji i masz uroczą zasłonę. Brzmi dość łatwo, prawda? Cóż, nie do końca.

Niesamowite sposoby wieszania zasłon Swag

Wiszące zasłony swag to dość prosty proces. Ale jeśli szukasz konkretnego wyglądu i zdecydowanie chcesz, aby ten dodatkowy styl rozbłysnął w Twoim wnętrzu, będziesz musiał zrobić coś więcej niż tylko podstawy zawieszania tych falban.

Swag Zasłony

Obsesja na punkcie wspaniałych zasłon i draperii wynika z mody i praktyczności. Ale przyznajmy, że prawdopodobnie wszyscy skłaniamy się w stronę modnej strony. W końcu kto nie lubi szykownie wyglądającej sypialni lub salonu?

Zabiegi na okna obejmują falbany, łupy i gzymsy, które nakładają się na zwykłe, użytkowe zasłony. Właściciele domów i projektanci wnętrz zazwyczaj wieszają te kawałki tkaniny w górnej części okna, aby ukryć sprzęt do pielęgnacji okien.

Zwłaszcza zasłony Swag to luźno zawieszone kawałki materiału na ozdobnym drążku. Może być nawinięty na krawat lub owinięty na krawędziach pręta. Istnieje wiele sposobów na powieszenie eleganckich zasłon, aby nadać oknu nieco stylu i romansu w pokoju.

Proces zawieszania

Jak ustaliliśmy wcześniej, łupy są dość łatwe do zniesienia. Może być konieczne wstępne zainstalowanie wsporników, jeśli montujesz zasłony po raz pierwszy. Nie martw się. Mamy cię objęte. Oto lista procedur, które krok po kroku pomogą Ci uzyskać efektowny wygląd domku dla Twojego domu.

Krok 1: Wybór wsporników i prętów

Zawarliśmy ten krok dla tych, którzy po raz pierwszy wieszają zasłony. Najpierw musisz wybrać pręty i ozdobne wsporniki. Zwykle nie ma znaczenia, czy kolor wsporników nie pokrywa się z paletą kolorów twojego domu, ponieważ zasłona swag może go zakryć.

Jeśli jednak wybierzesz przezroczystą lub inną cienką tkaninę jako swój łup, te metalowe wsporniki widoczne w tkaninie mogą zepsuć wygląd. Możesz otrzymać kolorowe wsporniki, które będą dobrze komponować się z wybranym przez Ciebie ozdobnym drążkiem.

Ważne jest również, aby zastanowić się, czy będziesz potrzebować pojedynczych, czy podwójnych wsporników do powieszenia łupów. Zdobądź podwójne wsporniki, jeśli chcesz powiesić zasłony wraz ze swoim łupem. Wyposażone są w dwie szczeliny, dzięki czemu zmieszczą się w nich dwa karnisze. W przeciwnym razie pojedyncze nawiasy wystarczą.

Twój karnisz zależy w dużej mierze od rodzaju materiału, z którego masz łup. Zwykłe swagi używają cienkiej tkaniny, więc jeśli zamierzasz ich użyć, spróbuj użyć ozdobnego pręta, który pasuje do koloru i jest przyjemny dla oka.

Krok 2: Instalowanie wsporników

Wyjmij taśmę mierniczą i zmierz szerokość okna. Pomoże ci to dowiedzieć się, jak daleko od siebie mogą się znajdować wsporniki. Dzięki temu dowiesz się również o dokładnej długości pręta, której może potrzebować twoje okno. Spróbuj wykonać pomiary przed zakupem prętów i wsporników.

Zrób znak na około czterech do ośmiu cali (4-8 lub 10-20 cm) nad oknem po obu stronach. Nie wolno wieszać ich zbyt wysoko lub zbyt nisko, chyba że celowo celujesz w wysoką lub krótką ramę okienną.

Wywierć otwory w oznaczeniach i przykręć wsporniki do ścian. Upewnij się, że są szczelne i zabezpieczone. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, są spadające karnisze ze względu na cienkie mocowania wsporników.

Krok 3: Wiszące łupy

Podnieś wędkę i zawieś każdy koniec łupu w pobliżu zwieńczenia. Możesz zdecydować, jaka długość będzie płynąć po obu stronach. Niektórzy ludzie wybierają jednostronny wygląd, więc pozwalają, aby nadmiar materiału zwisał luźno z jednej strony, podczas gdy drugą owijasz wokół wędki.

Aby uzyskać względnie symetryczny wygląd, zawieś jeden z łupów w pobliżu zwieńczenia. Jeśli twój karnisz ma kieszeń na karnisz, możesz łatwo wsunąć łup na karnisz. Jeśli nie, owiń łup wokół zasłony, aby stworzyć styl w stylu szalika.

Dopasuj środek i końce materiału do swoich preferencji. Spraw, aby wyglądał luźno, aby uzyskać bardziej zrelaksowany wygląd. Zrób tyle łupów, ile chcesz. Możesz zdecydować się na pojedynczy styl, używając grubszej tkaniny lub zrobić szalik w stylu chusty z jedwabiu lub przezroczystej tkaniny.

Wprowadź tyle ręcznych korekt, ile chcesz. Umieść zasłonę blisko środka lub w kierunku dowolnej krawędzi, aby uzyskać pożądany wygląd. Jeśli chcesz zakryć wędkę i wsporniki, możesz spróbować przesunąć tkaninę nieco bardziej do krawędzi, aby ukryć niczego nie spodziewające się wsporniki.

Podsumowanie

W końcu to zależy od Ciebie. W końcu to twój dom. Teraz, gdy znasz już podstawy wiszących zasłon, możesz eksperymentować z różnymi stylami, aby jeszcze bardziej ulepszyć swój dom. Wygładź je rękami, dodaj plisy, zrób tylną pętlę i wiele więcej.