Materac samopompujący Jak to działa

Odpowiedź na samopompujący materac dmuchany, jak to działa, jest podobna do działania samopompujących się poduszek. Chodzi nam o to, że ogólny projekt i konstrukcja materaca wpływają na to, jak napełnia się i utrzymuje strukturę. Chcesz dowiedzieć się więcej?

Omówimy to bardziej szczegółowo poniżej. Ponadto pod koniec tego artykułu powinieneś wiedzieć, czego się spodziewać po tym typie produktu. Kontynuuj czytanie teraz, a być może rozważysz porzucenie pompy na następną podróż!

Materac samopompujący Jak to działa

Jak działa materac samopompujący?

Projektowanie i budowa

Nie ma potrzeby skomplikowanego wyjaśniania działania materacy samopompujących. Wyobraź sobie łóżko składające się z warstwy pianki pomiędzy powłoką z tkaniny z zaworem lub wieloma zaworami. Kiedy musisz użyć materaca, otworzysz ten zawór, aby rozszerzyć warstwę pianki.

Po osiągnięciu pożądanej struktury materaca możesz zamknąć zawór. Zamkniesz również ten zawór podczas przechowywania zwiniętego łóżka powietrznego. Ze względu na tę ogólną konstrukcję nie potrzebujesz pompy powietrza do wysadzenia łóżka.

Rdzeń piankowy

Można powiedzieć, że powodzenie funkcji samopompowania zależy od rdzenia piankowego w środku. Został zaprojektowany przez producenta do kompresji i nadmuchiwania dzięki komorom powietrznym, które otwierają się w razie potrzeby. Musisz jednak również zrozumieć system zaworów i tkaninę, z których składa się samopompujący materac.

System zaworów

Najpopularniejsze łóżka samopompujące na rynku zwykle używają jednego zaworu, ale należy spodziewać się podwójnej ilości, jeśli jest to podwójny materac, który szybko się napompuje lub opróżni. Warto również zauważyć, że oryginalny zawór materacy powietrznych to mosiężny zawór, który później został ulepszony w zawór sterujący przepływem powietrza. Ten pierwszy jest zasadniczo otwarty, więc zawsze masz do czynienia z napompowaniem łóżka, jeśli spróbujesz go zwinąć w celu przechowywania.

Dlatego producenci używają teraz zaworu AFC, ponieważ ma ustawienia napełniania i spuszczania powietrza, aby rozwiązać ten problem. Niektóre modele używają nawet zaworu cyklonowego, który zapewnia również oddzielne ustawienie napełniania i opróżniania. Ogólnie rzecz biorąc, pamiętaj, że skuteczność zasysania powietrza przez zawór będzie dyktować wynikową głębokość materaca.

Powłoka z tkaniny

Jeśli chodzi o powłokę z tkaniny samopompującej się, materiał obejmuje poliester, poliester pongee i nylon. Poliester jest najbardziej popularny, ponieważ jest wytrzymały, a jednocześnie niedrogi. Ale jeśli chcesz czegoś lżejszego i trwalszego, polecamy nylon, ponieważ jest on odporny na zużycie.

A co z pongee poliestrowym? Częściej w matach samopompujących, pongee poliestrowe jest drogie. Jest jednak bardzo miękki w dotyku, ponieważ jest to szczotkowana tkanina.

Jak długo trwa napełnianie materaca samopompującego?

Nadmuchiwanie łóżka samopompującego może zająć od kilku minut do kilku godzin. Musisz zastanowić się, jak długo jest skompresowany lub czy używasz stosunkowo grubego modelu. Zalecamy leżeć na materacu po tym, jak skończył się on rozszerzać, aby sprawdzić, czy osiągnąłeś pożądaną twardość.

Jeśli używasz materaca z dwoma zaworami, nie ma żadnej różnicy w korzystaniu z niego. Bycie większym sprawi, że nadmuchiwanie zajmie więcej czasu. Tylko upewnij się, że otwierasz i zamykasz oba zawory, aby funkcja samopompowania była skuteczna.

Jak napompować samopompujący materac powietrzny?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, na materacu można położyć się po tym, jak skończy się on rozszerzać, aby sprawdzić twardość. Jeśli uważasz, że jest to rozczarowujące, możesz dodać do niego więcej powietrza, kilkakrotnie zaciągając materac. Przypominamy jednak o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas wdmuchiwania powietrza do łóżka.

Pamiętaj, że możesz w ten sposób wprowadzić wilgoć do wnętrza materaca. Jeśli wnętrze nie wysycha, może to prowadzić do rozwoju pleśni. Pamiętaj, aby otworzyć zawór na kilka dni, aby wysuszyć wilgoć, lub zamiast tego użyj pompki (chociaż jest to sprzeczne z przeznaczeniem materaca samopompującego, prawda?)

Jak opróżnić materac samopompujący?

Spuszczanie powietrza z materaca samopompującego jest tak proste, jak napompowanie go. Wystarczy otworzyć zawór lub zawory i lekko nacisnąć łóżko, aby wypchnąć nadmiar powietrza. Następnie zwiń materac z jednej strony w kierunku zaworu, aby jeszcze bardziej wycisnąć powietrze i zamknij go.

W tym momencie możesz złożyć łóżko w kierunku zaworu. Nie musisz ciasno składać materaca, żeby powstał zagniecenia. Wskazówka, o której należy pamiętać, to ponowne otwarcie zaworu, gdy się do niego zbliżysz, aż skończysz zwijać i zamykać go na dobre.

Co zrobić z nowym samopompującym materacem powietrznym?

Jeśli właśnie kupiłeś swoje nowe samopompujące łóżko, postępuj zgodnie z instrukcjami. Zazwyczaj chcesz się rozwinąć i pozwolić, aby łóżko samo się napompowało przez pół godziny przed zamknięciem zaworu. Kluczową kwestią jest tutaj to, że musisz pozostawić pierwszą inflację w spokoju bez interwencji, co możesz zrobić w kolejnych zastosowaniach.

Wniosek

Czy chcesz doświadczyć życia bez pompowania z materacami dmuchanymi? Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak działa samopompujący materac, wyjaśniliśmy wcześniej, w jaki sposób konstrukcja pomaga w tej funkcji. Po otwarciu zaworu rdzeń piankowy rozszerzy się.

Możesz też szybko opróżnić materac, po prostu otwierając zawór. Ogólnie rzecz biorąc, ta innowacja jest bardzo wygodna, zwłaszcza podczas podróży. Nie musisz się martwić o zabranie osobnej pompy, aby mieć coś wygodnego do spania.