Który materac jest lepszy na ból pleców: 3 najlepsze łóżka

Odpowiedź na pytanie, który materac jest lepszy na ból pleców, ujawnia trzy opcje. Porozmawiamy o tym, jak pianka, hybryda, a nawet materac dmuchany przyniosą ulgę w przypadku bólu pleców. Będziesz także wiedział, na co zwrócić uwagę, aby materac nie był przyczyną bólu pleców.

Mówiąc o bólu i dyskomfortu, możesz skorzystać z najlepszego materaca na fibromialgię. Jest to stan charakteryzujący się bólem ciała, a spanie może być niewygodne.

Który materac jest lepszy na ból pleców: 3 najlepsze łóżka

Jaki rodzaj materaca jest najlepszy na ból pleców?

Materac piankowy

Najczęstszym rodzajem materaca na ból pleców jest materac piankowy. Może być wykonany z pianki memory lub lateksu, w zależności od Twoich preferencji i potrzeb. Niemniej jednak łóżko piankowe może być najlepszym wyborem, jeśli cierpisz na ból pleców.

Materac piankowy, zwłaszcza pianka z pamięcią kształtu, dopasowuje się do konturów ciała, co doskonale zmniejsza ucisk. Ale jeśli uważasz, że pianka z pamięcią kształtu jest zbyt gorąca, możesz również rozważyć łóżko z pianki lateksowej jako alternatywę. Korzystne może być również złagodzenie dyskomfortu związanego z bólem pleców, ponieważ nie zanurzysz się zbyt głęboko, co może pogorszyć postawę podczas snu.

Czy jesteś zainteresowany kupnem łóżka lateksowego? Dowiedz się, jaki jest najlepszy materac lateksowy na rynku dzięki naszemu pomocnemu artykułowi.

Materac hybrydowy

Jeśli nie chcesz materaca w 100% piankowego, doskonałym sposobem na złagodzenie bólu pleców jest materac hybrydowy. Ten rodzaj łóżka ma pluszową powierzchnię, ale spirale pod spodem zapewniają stałe podparcie. Wsparcie powinno być jednym z Twoich priorytetów przy wyborze materaca łagodzącego ból pleców, ponieważ materac, który przyczynia się do złej pozycji do spania, pogarsza ból pleców.

Kolejną zaletą materaca hybrydowego na ból pleców jest oddychalność. Możesz odczuwać większy dyskomfort na plecach, jeśli poczujesz się gorąco, więc spanie na łóżku z dobrym przepływem powietrza może sprawić, że twoje noce będą łatwiejsze. I oczywiście zwoje na materacu hybrydowym zapewniają pewne odbicie, aby wspierać ruch podczas zmiany pozycji.

Materac powietrzny

Czy wiesz, że dmuchany materac może być korzystny, jeśli masz ból pleców? Choć rzeczywiście ten rodzaj łóżka nie dopasowuje się do śpiącego, to jego największą zaletą jest jego twardość i możliwość regulacji. Większość materacy powietrznych ma funkcję, dzięki której można je szybko usztywnić lub zmiękczyć.

Możliwość dostosowania powierzchni do spania sprawi, że ból pleców i ciała będzie łatwiejszy do opanowania. Pamiętaj tylko, aby dmuchany materac nie miał dziur i dobrze trzymał swoją konstrukcję. A jeśli masz inne problemy, takie jak chłód podczas korzystania z dmuchanego materaca, oto jak utrzymać ciepło na dmuchanym materacu.

Jak wybrać materac na ból pleców?

Czy zapewnia dobre wsparcie?

Najważniejszą cechą, na którą należy zwrócić uwagę, jeśli wybierasz materac na ból pleców, jest dobre wsparcie. Można to osiągnąć dzięki idealnej strukturze i sztywności łóżka w zależności od typu ciała i pozycji do spania. Możesz przetestować materac, aby wspierać wyrównanie kręgosłupa, gdy leżysz, a twoje mięśnie są rozluźnione.

Czy zmniejsza ciśnienie?

Materac, który jest dość miękki i pozwala ciału się nieco opaść, gdy podąża za krzywiznami, będzie fantastyczny do złagodzenia nacisku. Ta funkcja będzie zależeć od materiału i grubości materaca, a nawet od tego, jak będziesz leżeć w nocy. Pamiętaj, że Twoja pozycja do spania również przyczynia się do zdrowia pleców.

Czy twardy lub średni materac jest lepszy na ból pleców?

Najlepsza twardość materaca na ból pleców to średnia twardość. Bardzo twarde lub bardzo miękkie łóżko nie przyniesie korzyści osobom cierpiącym na ból pleców, ponieważ to pierwsze nie zapewnia ulgi w ucisku, podczas gdy bardzo miękkie łóżko nie utrzyma kręgosłupa w stanie neutralnym. Bardzo twarde łóżko wypycha miednicę do przodu lub wywiera nacisk na barki i biodra, w zależności od pozycji, podczas gdy bardzo miękkie łóżko może prowadzić do bólu w dolnej części pleców z powodu nacisku na stawy biodrowe.

Czy materac naprawdę pomaga w bólu pleców?

Twój materac może pomóc w bólu pleców, ponieważ zła pozycja do spania w nocy może pogorszyć stan. Jeśli Twoje łóżko zapewnia idealne podparcie i odciążenie, eliminujesz również obciążenie kręgosłupa, które przyczynia się do bólu pleców. Jednak nadal chcesz używać innych podpór, takich jak poduszki, które pomogą Ci zachować neutralne plecy.

Skąd mam wiedzieć, czy mój materac powoduje ból pleców?

  • Materac ma wgłębienia lub zwisające części, co oznacza, że ​​powierzchnia do spania jest teraz nierówna
  • Łóżko jest nierówne, co oznacza, że ​​nie jesteś dobrze amortyzowany, aby zmniejszyć ucisk
  • Zawsze budzisz się z bólem ciała
  • Twoja jakość snu jest niska
  • Twoje łóżko przekroczyło oczekiwaną żywotność
  • Wniosek

    Mamy nadzieję, że w tym artykule poznałeś przydatne wskazówki, które pomogą Ci w radzeniu sobie z dyskomfortem. Ale podsumowując, który materac jest lepszy na ból pleców, do wyboru masz piankę, hybrydę i materac dmuchany. Głównym celem jest zapewnienie, że zapewni ulgę w ucisku i komfort.

    Ponadto zawsze skonsultuj się z lekarzem, aby uzyskać więcej zaleceń dotyczących bólu pleców. Twój materac nie jest jedynym czynnikiem, który może wpływać na ból pleców, więc najlepiej jest dowiedzieć się, czy istnieją również przyczyny.