Kiedy można bezpiecznie przykryć dziecko kocem: 7 podstawowych wskazówek

Wiedza o tym, kiedy można bezpiecznie przykryć dziecko kocem, jest bardzo ważna dla rodziców. Czekanie, aż osiągną odpowiedni wiek na takie wygodne rzeczy, może zapobiec zespołowi nagłej śmierci niemowląt.

Poduszki, kołdry, prześcieradła, kołdry i pościel to tylko niektóre z wielu prezentów, które rodzice otrzymują podczas baby shower. Chociaż są to najsłodsze prezenty, jakie może otrzymać Twoje dziecko, są również dość niebezpieczne dla Twojego noworodka.

Kiedy można bezpiecznie przykryć dziecko kocem: 7 podstawowych wskazówek

Co to jest SIDS?

Wielu rodziców może sądzić, że przykrycie dziecka kocem na noc może pomóc mu poczuć się bardziej komfortowo, ale to właśnie sprawia, że ​​są podatne na udszenie. Usypianie dziecka podczas leżenia na brzuchu może również prowadzić do zespołu nagłej śmierci niemowląt (SIDS).

Ten zespół jest znany jako nagła śmierć zdrowego dziecka. Chociaż przyczyna tego zespołu jest nieznana, wielu badaczy dochodzi do wniosku, że może to być związane z problemami, które wpływają na drogi oddechowe dziecka.

Utrzymywanie dziecka w cieple w nocy

1. Rozgrzej łóżeczko

Zamiast przykrywać dziecko kocem, gdy w domu jest za zimno, możesz użyć butelki z gorącą wodą lub poduszki grzewczej i położyć ją na łóżeczku dziecka na 30 minut przed położeniem go spać.

2. Zakryj ręce i głowę

Twoje dziecko może szybciej tracić ciepło przez ręce i głowę. Z tego powodu wskazane jest noszenie pary rękawiczek i skarpetek w pobliżu łóżeczka, aby zapobiec utracie ciepła w miarę upływu nocy.

3. Twardy materac

Materace wykonane z miękkich materiałów mogą nie tylko narażać dziecko na zachorowanie z powodu przechodzenia zimnego powietrza przez łóżko, ale także mogą być narażone na niebezpieczeństwa, które mogą przez nie przebić. Używanie twardego materaca może uchronić dziecko przed wspomnianymi zagrożeniami.

4. Źródła wiatru

Umieść łóżeczko dziecka z dala od źródeł wiatru, takich jak okna, otwory wentylacyjne i wentylatory. Zawsze zamykaj drzwi i okna, aby zapobiec przedostawaniu się zimnego powietrza.

5. Otulacz

Jeśli jest za zimno dla Twojego dziecka, możesz je otulać grubymi kocykami. Śpiwory mogą również pomóc, jeśli Twoje dziecko wyskoczy z kocyka. Zapewnia komfort snu i zapobiega przedostawaniu się powietrza do rąk i stóp.

6. Ustaw odpowiednią temperaturę

Bycie za gorąco lub za zimno nie pomoże noworodkowi, więc upewnij się, że temperatura w jego pokoju jest odpowiednia. Pokój Twojego dziecka powinien mieć temperaturę od 18 do 20 stopni Celsjusza, aby był uważany za komfortowy pokój, w którym będzie spał noworodek.

7. Ubierz je dobrze

Zimą ubieranie dziecka w łatwe do założenia i zdejmowane warstwy jest bardziej wskazane niż obciążanie go ciężkimi ubraniami. Ciepłe ubrania z cienką warstwą mogą utrzymać ciepło i sprawić, że można je łatwo zdjąć podczas zmiany pieluch.

Kiedy pozwolić dziecku spać z kocem

Pozwalanie dziecku spać z kocem powinno być w wieku około jednego roku, kiedy zaczyna przywiązywać się do określonych kocyków. Ponadto Twoje dziecko będzie mogło odpychać przedmioty, które mogą wpływać na jego oddychanie, gdy osiągnie wiek jednego roku.

Zaleca się, aby rodzice tacy jak Ty pozwolili im spać w łóżeczku przez pierwsze kilka miesięcy bez żadnych miękkich przedmiotów wokół nich. Musisz również sprawdzić, czy ich ściółka jest twarda czy luźna, ponieważ może to owinąć się wokół nich, gdy się przewracają.

Możesz dać swoim dzieciom pluszowe zabawki i więcej dużych kocyków, które otrzymały jako prezenty w wieku jednego lub więcej lat. Twoje maluchy będą na etapie, na którym znajdą swoje „kocyki” i „miś” i będą mogły spać, nie pozwalając im się udusić.

Wskazówki dotyczące bezpiecznego spania

Zabezpiecz swój pokój przed dziećmi

Bądź przygotowany, gdy Twoje dziecko zacznie wychodzić z łóżeczka. Zabezpieczając swój pokój przed dziećmi, nie musisz się martwić, że zrobią sobie krzywdę, jeśli wyjdą z łóżeczka.

Opuść materac do łóżeczka

Kiedy Twoje dziecko nauczy się stać, podciągając się do góry, obniż materac do łóżeczka. Zmniejszenie wysokości łóżka zmniejszy wysokość upadku, jeśli kusi go, aby wspiąć się i zeskoczyć z łóżeczka.

Umieść łóżeczko w swojej sypialni

Umieść łóżeczko dziecka w swojej sypialni przez pierwszy cały rok, aby nie martwić się zbytnio. Nie dziel łóżka z dzieckiem i nie wkładaj poduszek i kocyków do jego kołyski lub kołyski.

Wniosek

Jako rodzice Twojego dziecka dbaj o to, by było ono wygodne, nawet jeśli nie było żadnych poduszek i kocyków z pierwszych 12 miesięcy jego życia. Wiedząc, kiedy można bezpiecznie przykryć dziecko kocem, nie będziesz się martwić.

Koce mogą wyglądać na wygodne, a przykrycie noworodka może wydawać się kuszące, ale są dla nich bardzo niebezpieczne. Dowiedz się, czy rzeczy, które będziesz dodawać do łóżeczka Twojego dziecka, są bezpieczne, czy nie, i zawsze bierz pod uwagę mobilność Twojego dziecka.