Kiedy jest najlepszy czas na zakup materaca? Ściśle tajne

Ci, którzy chcą wiedzieć, kiedy jest najlepszy czas na zakup materaca, mogą zaznaczyć swój kalendarz podczas wakacji. A jeśli będziesz czytać dalej, podamy dokładny miesiąc, w którym najlepiej będzie kupić nowe łóżko. Ale dlaczego to ma znaczenie?

Materac może być dość drogi, ale nie chcesz tracić na jakości. W odpowiednim czasie możesz zdobywać świetne oferty i produkty. Właściwie, dlaczego nie sprawdzić tych pytań, aby zadać sobie pytanie przy zakupie materaca?

Kiedy jest najlepszy czas na zakup materaca? Ściśle tajne

O której porze roku materace zwykle trafiają do sprzedaży?

Święta

Najlepszy czas na zakup materaca to święta amerykańskie, więc masz cały rok, aby wyznaczyć kilka dni na zakupy do nowego łóżka. Dzieje się tak, ponieważ większość marek i sklepów oferuje wyprzedaże i inne rabaty, zwłaszcza w weekendy świąteczne. Wypatruj świąt państwowych, takich jak Święto Pracy, Dzień Pamięci (Memorial Day), 4 lipca i Czarny Piątek.

Jedyną wadą zakupów podczas świąt narodowych jest większa konkurencja z innymi kupującymi. Upewnij się więc, że przyjdź do sklepu wcześnie lub sprawdź swój materac online, gdy tylko wybije północ, aby upewnić się, że otrzymasz model materaca, na który patrzysz.

W którym miesiącu powinienem kupić materac?

Maj to najlepszy miesiąc na zakup nowego łóżka. Ale dlaczego materace są tańsze przed latem? Skorzystaj z zakupu nowego łóżka w maju, ponieważ marki i sklepy wprowadzą nowe produkty przed latem.

Ich nowe modele materacy zazwyczaj pojawiają się od czerwca do września, więc będą musieli sprzedać swoje obecne zapasy, aby stworzyć nowe. Producenci chcieliby uporządkować swoje obecne zapasy, dzięki czemu będziesz mieć większą szansę na uzyskanie rabatów i obniżek cen. Ale jeśli chcesz w tym roku konkretnego nowego modelu, możesz rozważyć poczekanie, aż pojawi się w sprzedaży w przyszłym roku.

Czy Czarny Piątek to dobry czas na zakup materaca?

Czarny piątek to fantastyczny czas na zakup nowego materaca. Marki i sklepy oferują świetne rabaty i oferty, aby przyciągnąć więcej kupujących. Ponadto pamiętaj, że Czarny Piątek następuje po Święcie Dziękczynienia, więc jest to idealna pora roku na zmianę materaca. Co może być lepszego niż wczesny prezent świąteczny i nowe łóżko na nadchodzący rok?

Aby mieć pewność, że uzyskasz jak najwięcej pieniędzy, porównaj kilka sklepów, aby znaleźć najlepszą ofertę. Następnie możesz użyć pozostałych z listy jako zapasu, jeśli Twój materac nie jest już dostępny.

Jak uzyskać najlepszą ofertę na materac?

Poza majem i świętami niektóre firmy organizują specjalne dni rocznicowe, aby zaoferować fantastyczne oferty na materace. Możesz zapisać się do firm, aby otrzymywać powiadomienia o tych terminach. A jeśli sklep ma zostać zamknięty, prawdopodobnie otrzymasz rozsądną cenę na jego produkty.

Sklepy, które są zamykane, chciałyby sprzedać wszystkie pozostałe materace, aby zminimalizować straty. Być może Twoja ulubiona marka przenosi się do innej lokalizacji. Wręcz przeciwnie, możesz również uzyskać kuszące oferty i zniżki w dniu otwarcia.

Jak często materace trafiają do sprzedaży?

Materace trafiają do sprzedaży przez cały rok. Najlepszą ofertę dostaniesz w maju, ale późna zima do wczesnej wiosny to również świetny okres na zakupy nowego łóżka. Oczywiście będziesz musiał czekać na różne święta, a sklepy często wypuszczają różne kolekcje o różnych porach roku.

Ogólnie rzecz biorąc, marka lub producent oczyszczający swoje zapasy najprawdopodobniej będzie oferować oferty i oferty dotyczące swoich produktów. Możesz nawet znaleźć swoich faworytów w niższej cenie, gdy na rynku pojawi się nowa konkurencja. Aby utrzymać sprzedaż, sklepy chciałyby, aby więcej kupujących rozważyło je w porównaniu z innymi sklepami, korzystając ze zniżek i wyprzedaży.

Ile można negocjować w sprawie materaca?

Możesz rozważyć wynegocjowanie materaca od 40 do 50% jego pierwotnej ceny. Jest to jednak możliwe tylko w dużych sklepach stacjonarnych i nie wszyscy detaliści ruszyliby z negocjacjami cenowymi. Niemniej jednak warto spróbować, ponieważ sprzedawca może dorzucić jakieś gratisy lub inne dodatki, takie jak darmowa dostawa.

Oto jak możesz wynegocjować materac:

 • Badaj różne produkty, aby mieć porównanie podczas odwiedzania sklepu
 • Pokaż sprzedawcy lub porozmawiaj z nim o ofertach konkurencji
 • Jeśli nie możesz uzyskać niższej ceny, rozważ prośbę o gratisy i inne oferty
 • Czy warto nowy materac?

  Nowy materac jest tego wart, zwłaszcza gdy Twoje łóżko jest w użyciu od dłuższego czasu. Nie trzeba go często wymieniać, ale nawet oczekiwana żywotność materacy piankowych to tylko 6 do 10 lat. Brak nowego łóżka po tym okresie może prowadzić do dyskomfortu na dłuższą metę.

  Pamiętaj, że materac powinien utrzymywać Twoje ciało w neutralnej pozycji. Stare i zdeformowane łóżko nie zapewni do tego idealnego wsparcia. Jeśli więc Twój materac widział lepsze dni, czas kupić nowy.

  Wniosek

  I to wszystko! Odpowiedzieliśmy, kiedy jest najlepszy czas na zakup materaca, a w maju możesz zaznaczyć swój kalendarz. Święta narodowe to również świetne miejsce na zniżki i oferty.

  Uzyskanie materaca najlepszej jakości powinno być łatwe, nawet jeśli masz ograniczony budżet. Po prostu wiedz, kiedy sklepy mają wyprzedaże, a zaoszczędzisz kilka dolców.