Jaki rozmiar wyciąć tkaninę na formy poduszek. Przeczytaj to

Jeśli zastanawiasz się, jaki rozmiar przyciąć materiał na formy poduszek, będzie to również zależeć od rodzaju poduszki. Można łączyć z tym, że formy poduszek mają na celu poprawę ogólnego wykończenia poduszki. Znany również jako wkładki do poduszek, dodanie kształtu poduszki sprawi, że każda poduszka będzie wyglądać na pełniejszą i bardziej przytulną.

Możesz zrobić poduszkę w domu, ale ważne jest, abyś wiedziała, ile materiału będziesz potrzebować. Pomoże to przewidzieć materiały, a także zapobiec problemom z pomiarami. W końcu forma poduszki musi być idealnie dopasowana do poduszki, aby uzyskać jak najlepsze wykończenie.

Jaki rozmiar wyciąć tkaninę na formy poduszek. Przeczytaj to

Jaki rozmiar tkaniny do cięcia na formy poduszek

Wkładki do poduszek lub formy do poduszek są niezbędnymi dodatkami do poduszek, ponieważ sprawiają, że wyglądają na bardziej pulchne i przytulniejsze. Dobrą wiadomością jest to, że możesz je samemu uszyć, aby mieć pełną kontrolę nad ich personalizacją. Musisz jednak znać rozmiar tkaniny dla każdego rodzaju poduszki, aby pomóc Ci w planowaniu.

Jak zmierzyć materiał na formy poduszek

Poniżej znajdują się rozmiary, których można oczekiwać dla każdego rodzaju poduszki. Korzystając z tych wymiarów, dodasz cal materiału i naddatek na szew zgodnie ze swoimi upodobaniami. Na przykład, jeśli poduszka ma wymiary 30 na 30 cali, będziesz potrzebować materiału o jeden rozmiar większego, czyli 31 na 31 cali, a następnie dodać naddatek na szew, zwykle pół cala.

Standardowe rozmiary poduszek

Korzystając z poniższej ściągawki dla standardowych rozmiarów poduszek, zmierzysz materiał zgodnie z omówionymi wytycznymi. Gdy będziesz mieć naddatek na tkaninę, odpowiednio wytnij kawałki tkaniny, a następnie połącz ich niewłaściwe strony. Obszyj je dookoła, pozostawiając jedną stronę otwartą do wypełnienia wybranym wypełnieniem, a następnie zszyj.

I to wszystko! Właśnie stworzyłeś najlepiej dopasowaną formę poduszki. Należy jednak położyć nacisk na staranne wykonywanie pomiarów. Ponadto najlepiej sprawdzać poduszkę, czy ma standardowe rozmiary.

Kwadratowe formy poduszek

Kwadratowe lub euro kształty poduszek zwykle mają wymiary 30 na 30 cali, ale mniejsze odmiany mają wymiary 26 na 26 cali, 18 na 18 cali i 16 na 16 cali. W zależności od rozmiaru poduszki, którą posiadasz, dodaj jeden rozmiar i przydziel naddatek na szew na szycie. Pamiętaj, że te wymiary mogą się różnić w zależności od producenta, dlatego należy wcześniej zmierzyć poduszkę.

Prostokątne formy poduszek

Prostokątne kształty poduszek różnią się rozmiarami od 20 na 36 cali, 20 na 26 cali i 14 na 36 cali. Niektóre marki mają nawet kształty poduszek o wymiarach 12 na 24 cale i 12 na 16 cali. Szyjąc materiał w tych rozmiarach, pamiętaj o wcześniej omówionym rozmieszczeniu materiałów.

Okrągłe i wzmocnione formy poduszek

W przypadku poduszek cylindrycznych i zaokrąglonych wymiary będą nieco inne. Okrągłe formy poduszek mają zwykle średnicę 20 cali z 4-calowym klinem. Istnieją również okrągłe formy poduszek o średnicy 14 cali z 3,5-calowym klinem.

Z drugiej strony, kształty poduszek bolster mają wymiary 10 na 27 cali, 8 na 30 cali i 6 na 16 cali. Cięcie tkaniny na te formy poduszek jest również podobne do wcześniejszych typów. Pamiętaj, aby dodać dodatkowy materiał na szwy i zwiększyć rozmiar do szycia.

Jak znaleźć odpowiedni rozmiar poduszki na poduszkę

Znalezienie odpowiedniego rozmiaru poduszki do użycia jest stosunkowo łatwe, ponieważ nawet wykonanie jednej jest tak proste, gdy znasz ilość tkaniny, której potrzebujesz. Na podstawie omówionych wcześniej wskazówek już wiesz, że wkładka powinna być o cal większa niż poszewka na poduszkę. Jednak nadal istnieją pewne odmiany tej zasady.

Rozmiar poszewki na poduszkę

Na przykład w poszewkach na małe poduszki o wymiarach 14 na 14 cali lub mniejszych można zastosować wkładkę poduszkową o tym samym rozmiarze co poszewka. W ten sposób wynik będzie odpowiedni. Co więcej, wypełnienie, którego użyjesz do formy poduszki, również wpłynie na rozmiar.

Pamiętaj o tych wskazówkach podczas cięcia materiału na formę poduszki.

Materiał wypełniający

Na przykład użycie wkładki o cal większej niż okładka jest pomocne, jeśli wypełnienie formularza jest wypełniaczem. Możesz jednak dostosować rozmiar wkładki do dwóch lub trzech cali większych niż okładka, jeśli masz wypełnienie z pierza lub puchu. Pamiętaj, że użycie formy poduszkowej ma poprawić jej puszystość, a te materiały będą wymagały większych rozmiarów wkładek.

Wniosek

Czy Twoja poduszka wygląda płasko i matowo? Określ, jaki rozmiar wyciąć tkaninę na formy poduszek i samodzielnie wykonaj wkładkę. Korzystając z omawianej ściągawki, sprawdzisz rozmiar poduszki i wytnij kawałki tkaniny, mając na uwadze dodatkowe materiały.

Oznacza to sprawdzenie rozmiaru poduszki i dodanie jednego rozmiaru dla tkaniny. Nie zapomnij przydzielić naddatku na szew i przyciąć kawałki tkaniny zgodnie z kształtem poduszki. Należy jednak zmierzyć również kształt poduszki, jeśli producent zastosował inny wymiar niż standardowe.

Czy nadal jesteś zdezorientowany z doborem? Pamiętaj, aby poduszka była o cal większa niż poszewka na poduszkę. Możesz również dodać od dwóch do trzech cali rozmiaru, jeśli używasz farszu, takiego jak puch i pióro.