Jaki rozmiar wkładki do poduszki kupić. Przeczytaj tę najlepszą wskazówkę

Jeśli nie wiesz, jaki rozmiar wkładu do poduszki kupić, możesz po prostu pamiętać, aby kupić coś, co jest dwa cale większe niż twoja poduszka. Jest to ważne przy zakupie wkładu do poduszki, aby mieć pewność, że będzie przytulna i pulchna. W końcu to podstawowe zastosowanie wkładki do poduszki.

Czasami musimy włożyć wkładki do naszych poduszek, aby nie były obwisłe. W tym artykule omówimy również kilka innych wskazówek, jak najlepiej wykorzystać wkładkę do poduszki. Aby jeszcze bardziej pomóc w zakupie, czytaj do końca, aby dowiedzieć się o rodzajach wkładek.

Jak poznać rozmiar wkładki do poduszki, aby ją kupić

Dwa cale większe niż wymiary poduszki

Różne poduszki będą się różnić rozmiarem, co oznacza, że ​​rozmiar wkładu do poduszki, którego potrzebujesz, będzie zależeć od Twojej poduszki. Pamiętaj, że wkładki do poduszek mają na celu stworzenie wygodniejszej poduszki, więc wkładka powinna być co najmniej dwa cale większa niż poduszka. Użyj tego jako podstawy przy zakupie wkładki do poduszki i dostosuj ją do rozmiaru poduszki.

Producenci poduszek zazwyczaj wypuszczają trzy główne rozmiary: poduszki standardowe, king size i queen size. Zapamiętaj wymiary, których możesz się spodziewać dla każdego rozmiaru poduszki i zaplanuj wkładkę poduszkową, której będziesz potrzebować. Posiadanie o dwa cale więcej niż rozmiar poduszki pomoże uzyskać pulchniejszą poduszkę i zapobiegnie temu, że będzie wyglądać i czuć się obwisła.

Właściwy rozmiar wkładu poduszki jest niezbędny, ponieważ nie wszystkie poszewki na poduszki dobrze mieszczą poduszki. Jeśli poduszka będzie obwisła, nie będzie ona czuła się komfortowo i nie podtrzymuje, co jest problematyczne dla uzyskania dobrej jakości snu. Jednak warto też pamiętać o pewnych względach przy wyborze rozmiaru wkładu do poduszki.

Uwagi specjalne

Jak wspomniano wcześniej, istnieją różne rodzaje i rozmiary poduszek. Zasada dwóch cali naddatku ma zastosowanie do większości poduszek, ale bardzo duże lub małe poduszki wymagają końcówki o innym rozmiarze. Jeśli twoja poduszka ma około 24 na 24 cale lub więcej, użyj wkładki, która jest od trzech do czterech cali większa, aby zapewnić dokładne dopasowanie.

Wręcz przeciwnie, małe poduszki o wymiarach około 18 na 18 cali lub mniej powinny mieć wkładki tylko o cal większe, aby zapewnić dobrą pulchność. Inną kwestią jest sama wkładka poduszki, ponieważ niektóre są wystarczająco duże, aby nie potrzebować tych różnic w rozmiarze z poduszką. Jeśli wkładka może zająć miejsce wewnątrz pokrowca, nawet jeśli ma ten sam rozmiar co poduszka, nie musisz przestrzegać podstawowej zasady dwóch cali.

Co to jest wkładka do poduszki?

Wkład do poduszki jest dodatkiem do poduszki, aby nadać jej pulchny i ​​przytulny charakter. Posiadanie wkładu nie tylko sprawia, że ​​poduszka dobrze się nosi, ale jest również popularna wśród poduszek dekoracyjnych, aby miały ładniejszy wygląd. Wkładki do poduszek zwykle używają puchu i pierza jako materiałów, ale ważne jest, aby mieć odpowiedni rozmiar poduszki, aby uzyskać również idealną ogólną strukturę poduszki.

Jakie wypełnienie wkładki do poduszki kupić

Jak wspomniano wcześniej, standardowymi materiałami na wkładki są puch i pierze. Jeśli jesteś na nie uczulony, możesz chcieć znaleźć inne wypełnienie, które będzie tak samo pulchne jak one, aby uzyskać dobrą formę poduszki, na przykład poliester. Ale jak wybrać współczynnik wypełnienia lub puchu dla wkładu poduszki?

Sprowadzi się do pożądanej jędrności lub miękkości. Nie chcesz ekstremalnych cech żadnej z tych cech, więc idealna powinna być wkładka składająca się w 75% z piór lub 25% z puchu. Jeśli chcesz mieć opłacalną opcję, wybierz większą proporcję pierza, ale oczekuj twardszej poduszki.

Wręcz przeciwnie, możesz mieć bardziej miękką i lżejszą poduszkę, jeśli stosunek jest równy. Może jednak brakować potrzebnego wsparcia, a sama poduszka nie będzie wyglądać tak pulchnie. Jeśli dążysz do wsparcia i elastyczności, rozważ zamiast tego 90% pierza i 10% puchu na wkładkę poduszkową.

A jeśli nie lubię pierza i puchu?

Możesz rozważyć inne materiały dla osób uczulonych na pierze i puch lub jeśli uznasz je za zbyt drogie. Najłatwiejszym do znalezienia i najtańszym materiałem na wkłady poduszek jest polyfill, a te jakościowe mogą nawet przypominać puch. Można je również prać, ale bycie syntetycznym może zniechęcić niektórych ludzi.

Jeśli chcesz mieć bardziej naturalny wkład do poduszki, idealnie sprawdzi się bawełniany mrugnięcie. Ponieważ nie jest syntetyczny, powinien być bezpieczną, ale przyjazną dla środowiska opcją dla użytkowników. Jedyną wadą tego materiału jest to, że z czasem się kurczy.

Wniosek

Nasze poduszki powinny być pulchne i nigdy nie obwisłe, aby zapewnić optymalne wsparcie i komfort. Jednak nie zawsze tak jest, gdy pokrowiec nie pasuje do poduszki, więc dowiedz się, jaki rozmiar wkładu do poduszki kupić, aby rozwiązać ten problem. Bazą, której możesz użyć, jest wkładka do poduszki o dwa cale większa niż sama poduszka.

Zapewni to dokładne dopasowanie i zapobiegnie pustym przestrzeniom wewnątrz pokrowca. Jednak niektóre wstawki są na tyle duże, że nie potrzebujesz tego dwucalowego naddatku. Może być również konieczne dostosowanie rozmiaru wkładu do małych i dużych poduszek, gdzie pierwsza powinna mieć wkładkę większą o cal, a druga trzykrotnie większą od samej poduszki.