Jaki rozmiar materaca pasuje do łóżka wysuwanego? Najlepszy przewodnik

Jeśli ktoś zapyta, jaki rozmiar materaca pasuje do łóżka wysuwanego, możesz poprowadzić go do łóżek podwójnych. W przeciwieństwie do łóżek piętrowych, łóżka wysuwane nie będą większe niż łóżka pojedyncze. Czasami wózek może być nawet zbyt mały, aby pomieścić dowolny materac o standardowym rozmiarze.

Istnieje jednak wiele korzyści z posiadania łóżka wysuwanego. Po pierwsze, może służyć jako dodatkowe miejsce do spania, gdy masz gości. Możesz dowiedzieć się więcej o tym ładnym łóżku poniżej.

Jaki rozmiar materaca pasuje do łóżka wysuwanego? Najlepszy przewodnik

Jakiego rozmiaru materaca potrzebujesz do łóżka wysuwanego?

Wysuwane łóżko to rodzaj łóżka, które można umieścić pod większym lub zwykłym łóżkiem, aby zaoszczędzić miejsce. Dlatego można się spodziewać, że będzie wymagał mniejszego rozmiaru materaca, na przykład podwójnego łóżka. Możesz pomylić kupowanie materaca do łóżka wysuwanego, tak jak przy wyborze czegoś do łóżka piętrowego, ale to drugie jest większe.

Należy również wziąć pod uwagę, że dolne łóżko wysuwanego wózka zawsze będzie mniejsze, ponieważ jest ustawione na kółkach lub rolkach do poruszania się pod głównym łóżkiem. Mimo to łóżko wysuwane działa jak łóżko piętrowe, ponieważ jest to pojedynczy mebel, który oferuje dwa miejsca do spania. O tym, jak dobrać materac do łóżka wysuwanego, porozmawiamy później, ale najpierw, czy łóżko wysuwane jest nawet dla Ciebie?

Czy powinieneś dostać łóżko wysuwane?

Jeśli chcesz mieć kilka miejsc do spania, ale masz ograniczoną przestrzeń, możesz dostać łóżko wysuwane nad łóżkiem piętrowym. Sposób, w jaki został zaprojektowany, zajmie tylko miejsce w pokoju na pojedyncze łóżko. Uważamy również, że te meble są doskonałe do pokoi gościnnych, w których odwiedzający musi dodać pościel i poduszki tylko wtedy, gdy z nich skorzysta.

Jeśli nadal chcesz się przekonać, wiedz, że łóżka wysuwane są dostępne w różnych wzorach z dodatkowymi funkcjami. Na przykład niektóre modele są wyposażone w szuflady do dodatkowego przechowywania akcesoriów do łóżka. Możesz nawet znaleźć łóżko wysuwane, które może stać się leżanką dla osób mieszkających w mieszkaniach i pragnących wszechstronnych urządzeń.

Wreszcie łóżka piętrowe nie są w tej samej ramie. Możesz wybrać żądany materiał, jeśli producent na to zezwolił. Niektóre z nich to metal, drewno, a nawet tapicerka pasująca do Twoich wnętrz.

Jaki jest najlepszy materac do łóżka wysuwanego?

Teraz, gdy potwierdziłeś, że chcesz łóżko wysuwane, wybór konkretnego modelu materaca nie różni się w przypadku innych rodzajów łóżek. Chodzi nam o to, że powinien mieć cechy idealne do Twoich potrzeb i preferencji. Niektóre z popularnych pochodzą od Zinus, eLUX i Signature Sleep, ale przy wyborze najlepszego materaca do łóżka wysuwanego należy wziąć pod uwagę kilka kwestii.

Materiał

Zalecamy zakup łóżek piankowych z pamięcią kształtu do wózka ze względu na ich cechy i trwałość. Jednak w przypadku łóżek wysuwanych coraz większą popularność zyskują również sprężyny wewnętrzne i hybrydy. Należy również wziąć pod uwagę jakość pokrowca, z którego korzysta materac.

Byłoby najlepiej, gdybyś miał coś miękkiego, ale łatwego do prania, aby zachować świeżość, dopóki ktoś nie złoży materaca. Oddychający materiał jest jeszcze bardziej idealny, ponieważ zamknięty pod spodem może sprawić, że łóżko będzie cuchnąć.

Rozmiar

Podwójny materac jest idealny do łóżek wysuwanych. Mimo to zmierz konkretny model, aby upewnić się, że łóżko będzie dobrze pasować po zwinięciu. Typowy rozmiar to materac o średnicy 6 cali, ale możesz użyć czegoś gęstszego lub mieć inną głębokość, jeśli pozwala na to Twój wózek.

Dlaczego rozmiar ma znaczenie? Pamiętaj, że projekt łóżka wysuwanego jest tym, co czyni je wyjątkowym. Jeśli nie możesz z łatwością zwijać lub wsuwać i wysuwać materaca, zniweczy to cel tego mebla.

Jakość

Na koniec zawsze sprawdzaj recenzje i zwroty produktu, który otrzymujesz. Nawet jeśli nie używasz łóżka wysuwanego codziennie, powinno ono zachować swoją integralność strukturalną przez długi czas. Naszą wskazówką jest uzyskanie czegoś z przedłużoną gwarancją i rozsądną próbą snu.

Okresy te mogą oznaczać wiarę producenta w swoje produkty. Niektóre materace oferują 10-letnią gwarancję z 30-dniową próbą snu. Co więcej, sprawdź, czy z firmą można łatwo skontaktować się w przypadku zwrotu lub wymiany.

Czy potrzebujesz specjalnego materaca do łóżka wysuwanego?

Nie potrzebujesz unikalnego materaca do łóżka wysuwanego, ale powinien on dobrze pasować do ramy. Niektóre marki oznaczą swoje modele przeznaczone do łóżka wysuwanego lub możesz mieć materac w rozmiarze podwójnym, aby mieć pewność. Chcesz również uzyskać coś o grubości tylko od 8 do 10 cali, dlatego nasz preferowany rodzaj łóżka wykorzystuje piankę z pamięcią kształtu.

Ponieważ materac pod spodem nie będzie tak gruby, nadal możesz uzyskać dobre podparcie bez sprężyny pudełkowej, jeśli użyjesz pianki z pamięcią kształtu. Ten materiał jest również wytrzymały, więc możesz mieć pewność, że będzie w dobrym stanie, gdy go użyjesz.

Wniosek

Jeśli potrzebujesz dodatkowej przestrzeni do spania, ale nie masz miejsca na łóżko piętrowe, możesz zamiast tego dostać łóżko wysuwane. Ale jaki rozmiar materaca pasuje do łóżka wysuwanego? Materac typu twin byłby idealny ze względu na mniejszy rozmiar łóżka pod łóżkiem wysuwanym.

Zalecamy również sprawdzenie konkretnej ramy wysuwanej, aby zapewnić dokładne dopasowanie do materaca.