Jaki rozmiar materaca pasuje do leżanki? Przewodnik po najlepszych rozmiarach

Odpowiedzią na to, jaki rozmiar materaca pasuje do leżanki, jest bliźniak. Pamiętaj, że te wymiary łóżek są idealne dla osób sypiających solo, małych pokoi, a nawet w podróży. Dlatego nie dziwi fakt, że ten rozmiar to idealna kanapa.

Możesz również przekształcić swój futon w leżankę, ale pamiętaj, że są to różne rodzaje materacy. W końcu futony mają osobne zagłówki, a futony nie. Kontynuuj czytanie poniżej, aby dowiedzieć się więcej o tapczanach.

Jaki rozmiar materaca pasuje do leżanki? Przewodnik po najlepszych rozmiarach

Jakiego rozmiaru materaca należy użyć do łóżka dziennego?

Można powiedzieć, że leżanki to materace podwójne, ponieważ można je wykorzystać jako kanapę i łóżko. Jednak ten rozmiar oznacza, że ​​nie możesz użyć dowolnego materaca. Zamiast tego idealnym materacem, aby stać się leżanką, jest rozmiar bliźniaczy, który ma 75 cali długości i 38 cali szerokości.

Te wymiary umożliwiają nawet udekorowanie salonu wieloma leżankami. Ale co z futonami? Jak wspomniano wcześniej, futony nie są synonimem leżanek, ale używa się ich w ten sam sposób.

Futon a kanapa

Po złożeniu futon zamienia się w kanapę, podczas gdy leżanka korzysta z wezgłowia osobno. Co więcej, żadna zasada nie zabrania ci używania materacy o innym rozmiarze jako leżanki, jeśli chcesz czegoś większego niż bliźniak. Jest nawet wysuwany materac na leżankę wielkości dwóch bliźniaków, ale podparcie go sprawia, że ​​jest to łóżko typu king-size.

Oba materace są uniwersalne do użytku w dzień i w nocy, ale futony są cieńsze, a leżanki nieco wyższe. Nie wymagają również specjalnej pościeli, ale niektóre marki mogą mieć określony typ materaca o odrębnych cechach. Niektóre narzuty na leżanki mają nawet rozcięcia na rogach, aby kołdra się nie zbijała.

Jaki jest najlepszy rodzaj materaca na leżankę?

Rozmiar i jędrność

Masz wiele opcji materacy do leżanki, a najlepsza będzie zależeć od użytkownika i dostępnej przestrzeni. Najpopularniejszy rozmiar to podwójne, ale możesz użyć podwójnych łóżek XL, pełnych, a nawet łóżek typu queen-size i king-size jako leżanki. Ale jeśli chodzi o jędrność, wybierz model średnio-twardy, ponieważ jest to odpowiednia równowaga dla wsparcia podczas leżenia i komfortu podczas snu.

Wsparcie i styl

Warto również wziąć pod uwagę rodzaj podparcia swojego materaca. Wybierz pomiędzy systemem listew i systemem sprężyn linkowych, w zależności od tego, co zapewnia idealną stabilność podczas użytkowania. I wreszcie, ogólny styl leżanki jest czymś, czego nigdy nie można przeoczyć.

Pamiętaj, że postawisz go w salonie, więc powinien pasować do motywu, nie rezygnując z funkcjonalności. Niektóre typowe projekty łóżek dziennych obejmują misję, sanie i wiktoriańskie. Następnie wybierz pościel pasującą do rozmiaru i stylu materaca.

Czy możesz położyć zwykły materac na leżance?

W pewnym sensie możesz użyć dowolnego materaca z leżanką, o ile rozmiar jest wygodny do przekształcenia w kanapę. Możesz nawet zmodyfikować leżankę za pomocą paneli, jeśli maluchy z nich korzystają, lub zrobić leżankę z rattanu, jeśli ustawisz ją na zewnątrz. Ale chociaż leżanki wyglądają jak sofy, są głębsze i będziesz potrzebować poduszek, aby je wypełnić.

Czy można używać materaca piankowego z pamięcią kształtu na leżance? Dopóki listwy są oddalone od siebie o mniej niż trzy cale, możesz używać tego materiału na swojej kanapie. Unikaj jednak używania pianki z pamięcią kształtu, jeśli leżanka jest sprężyną łączącą, ponieważ nie zapewni idealnego podparcia, aby zapobiec zwisaniu.

Jak sprawić, by Twoja kanapa wyglądała jak kanapa?

Możesz szybko sprawić, że leżanka będzie mniej materacem, a bardziej kanapą z akcesoriami. Należą do nich narzuty na łóżka, poduszki, poduszki i narzuty, aby ukryć wygląd łóżka. Nałóż poszewkę na łóżko na materac i dodaj różne poduszki i koce, aby była mniej głęboka i bardziej obszerna.

Chcesz również umieścić go w miejscu, które sprawi, że będzie wyglądał naturalnie. Może być przed telewizorem lub za stolikiem kawowym. Kluczem jest ustawienie go tak, jak kanapy lub fotelika.

Jaka jest szerokość leżanki?

Ze względu na różnorodność rozmiarów leżanki mają szerokość od 38 cali do 54 cali. Mają też różne wysokości od 9 do 14 cali z ramkami od 22 do 28 cali. Niemniej jednak można szybko odróżnić leżankę od innych materacy, ponieważ ma trzy strony imituje kanapę.

Jak głęboka jest kanapa? Ponownie, zależy to od samego rozmiaru, ale tapczany są głębsze niż standardowe kanapy. Kanapy zazwyczaj mają od 18 do 22 cali głębokości, podczas gdy podwójne łóżko dzienne ma już 38 cali głębokości. Aby temu przeciwdziałać, dodaj poduszki wzdłuż tylnej części ramy.

Czy potrzebujesz sprężyny pudełkowej do swojej kanapy? Daybeds zwykle używają fundamentu sprężynowego, więc dodanie sprężyny pudełkowej może sprawić, że kombinacja będzie zbyt ciężka. Sprawiasz również, że leżanka siedzi na ramie wyżej, niż jest to konieczne.

Wniosek

Czy chcesz, aby wielozadaniowa leżanka urozmaiciła Twój salon? W takim razie powinieneś wiedzieć, jaki rozmiar materaca pasuje do leżanki! Możesz użyć dowolnego rozmiaru, ale najczęściej jest to bliźniak.

Następnie nie zapomnij dodać akcesoriów, aby materac wyglądał bardziej jak kanapa. Na koniec rozważ umieszczenie go w pokoju i wzmocnij ramę większą liczbą poduszek, aby przeciwdziałać głębokości. Powinno być łatwe udekorowanie pokoju leżanką i mieć coś uniwersalnego, gdy nadejdzie pora snu.