Jaki rozmiar ma poduszka lędźwiowa?

Być może zadałeś sobie pytanie: „Jakiego rozmiaru jest poduszka lędźwiowa?” Poduszki służą do podparcia ciała i zapewnienia komfortu, ale jeśli tak, to po co są standardowe wymiary i dlaczego ma to znaczenie?

Niezależnie od tego, czy leżysz na łóżku, czy siedzisz na krześle, byłoby niewygodnie, jeśli twoja poduszka ma niewłaściwy rozmiar. Jeśli jest za mały, nie podtrzymuje głowy ani pleców, a jeśli jest za duży, zajmie zbyt dużo miejsca.

Jaki rozmiar ma poduszka lędźwiowa?

Dotyczy to również poduszek lędźwiowych. Są one produkowane tak, aby zapewnić maksymalny komfort i wsparcie przy użyciu pianki z pamięcią kształtu, więc jeśli rozmiary są nieodpowiednie, nie mogą odpowiednio dopasować się do krzywizn kręgosłupa i ciężaru głowy.

Bliższe spojrzenie na korzyści wynikające z używania poduszki lędźwiowej

Podczas gdy zwykłe poduszki są specjalnie zaprojektowane, aby zapewnić bardzo potrzebne wsparcie szyi i górnej części pleców, poduszka lędźwiowa została stworzona, aby zapewnić wsparcie dolnego odcinka kręgosłupa, gdy siedzisz. Jeśli zastanawiasz się, jak ta poduszka jest używana, po prostu umieść ją między dolną częścią pleców a krzesłem. Oto niektóre z najlepszych korzyści wynikających z używania poduszki lędźwiowej:

Zapewnia doskonałe wsparcie kręgosłupa

Praca lub jazda samochodem przez cały dzień nie są takie złe, jeśli kręgosłup jest otulony poduszką lędźwiową. Nie będziesz musiał radzić sobie z bólami związanymi z brakiem wsparcia w dolnej części pleców przez dłuższy czas.

Zapobiega lub łagodzi przewlekły ból pleców

Jeśli naturalna krzywizna Twojego kręgosłupa nie jest odpowiednio podparta, bolą Cię mięśnie pleców. Korzystanie z poduszki lędźwiowej oznacza posiadanie czegoś, co ochroni mięśnie pleców i kręgosłup przed pochłanianiem działającej w dół siły grawitacji.

Nie kosztuje dużo w porównaniu z innymi rodzajami terapii

Zamiast masażu lub szeregu zabiegów chiropraktycznych w celu rozwiązania bólu w dolnej części pleców, spróbuj zamiast tego użyć poduszki lędźwiowej. Twoje całe ciało z pewnością poczuje się lepiej, gdy zajmiemy się zdrowiem kręgosłupa.

Standardowe i zalecane rozmiary poduszek lędźwiowych

Poduszki lędźwiowe mogą nie występować tylko w jednym rozmiarze, ale kształt jest stały. Został zaprojektowany jako prostokątny, dzięki czemu może odpowiednio wspierać łuk pleców, karku lub boków szyi. Również to, jak długa i szeroka ma znaczenie, ma znacznie większe znaczenie niż myślisz.

Jaki rozmiar ma poduszka lędźwiowa?

Mówiąc o standardowym rozmiarze poduszek lędźwiowych, może to odnosić się do tych używanych w celach estetycznych, jak elementy dekoracyjne, lub do tych, które służą pierwotnemu celowi, jakim jest zapewnienie podparcia ciała i komfortu.

Jeśli chcesz użyć poduszek lędźwiowych jako akcentów do innych poduszek na kanapie lub łóżku, idealny rozmiar to około 14 cali długości i 22 cale szerokości. Możesz użyć go jako wykończenia, centralnego elementu lub możesz również umieścić dwa po obu stronach jako podłokietniki.

Z drugiej strony możesz dostać go w nieco większym rozmiarze, jeśli zamierzasz używać go do podparcia pleców lub szyi. W takich przypadkach zaleca się zakup 60-calowej poduszki lędźwiowej.

Co określa zalecane wymiary?

Przed określeniem odpowiedniego rozmiaru poduszki lędźwiowej, którą otrzymasz, ustal, gdzie będziesz jej używać. Może to być twoje łóżko, sofa lub krzesło. Następnie musisz również określić zakres rozmiarów swoich mebli.

Na przykład poduszki lędźwiowe stosowane w łóżkach znacznie różnią się wielkością od standardowych. W przypadku łóżka typu king-size o szerokości 76 cali i długości 80 cali zalecana jest poduszka lędźwiowa o wymiarach 18 x 44 cali.

Z drugiej strony wiadomo, że łóżka typu queen-size są nieco cieńsze niż ich odpowiedniki. W szczególności ma również długość 80 cali, ale jego długość mierzy tylko do 60 cali. Do łóżka tego rozmiaru zaopatrz się w poduszkę lędźwiową o wymiarach 18×34 cale.

W przypadku sof zależy to od długości miejsca do siedzenia i wysokości jego oparcia. Jeśli jest to interesujące wizualnie, możesz umieścić taki, który ma wymiary 16×28 cali na środku. Jeśli jednak kanapa jest niska, umieść dwie poduszki o wymiarach 14×26 cali po obu stronach.

Szerokość zwykłych sof wahałaby się od 72 do 89 cali. Jeśli tak jest w przypadku Twojej kanapy, Twoja poduszka lędźwiowa powinna mieć długość od 11 do 14. Ponadto szerokość powinna wynosić od co najmniej 19 do maksymalnie 20 cali.

Jeśli twoja sofa nie jest tak szeroka jak zwykła, poduszka lędźwiowa powinna oczywiście mieć również mniejszy rozmiar. Zazwyczaj odpowiada to długości około 10 do 13 cali. W przypadku szerokości zalecany rozmiar to od 17 do 19 cali.

Istnieją również długie sofy, które mają około 90 cali szerokości lub więcej, oraz głębokie, z tyłem mierzącym nawet ponad 25 cali. W przypadku takich kanap zalecane proporcje poduszek lędźwiowych to 13-15×20-22 cale.

Tymczasem w przypadku krzeseł poduszki lędźwiowe są używane głównie w celu uniknięcia bólu pleców po długim okresie siedzenia. Dlatego, aby służyć temu celowi, musi być tak szeroki, jak szerokość ramienia do ramienia i nie przekraczać połowy wysokości pleców.

Dolna linia

W sumie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jaki rozmiar ma poduszka lędźwiowa. W końcu wymiary zależą od wymiarów twojego krzesła, sofy lub łóżka. Niemniej jednak przestrzeganie standardów jest niezbędne do osiągnięcia wyznaczonego celu, bez względu na to, jaki by on był.