Jaki rodzaj materaca z pianki memory jest najlepszy

W tym artykule odpowiemy, jaki rodzaj materaca piankowego jest najlepszy, porównując cztery rodzaje. Następnie porównamy grubość, gęstość i twardość pianki z pamięcią kształtu. Pod koniec tego czytania powinieneś mieć dla siebie najlepszy materac piankowy z pamięcią kształtu.

Zalecamy również wiedzieć, który materac jest najlepszy do spania. Pomogłoby ci to przeczytać ten osobny artykuł, ponieważ dowiesz się, czy łóżko piankowe z pamięcią kształtu jest kompatybilne z twoją pozycją spania lub typem ciała. Możesz również skorzystać z powyższych rozważań, aby wybrać najlepszy rodzaj pianki z pamięcią kształtu.

Jaki rodzaj materaca z pianki memory jest najlepszy

Jaki jest najlepszy materac piankowy z pamięcią kształtu?

Najlepszy rodzaj pianki z pamięcią kształtu będzie się różnić dla każdej osoby. Dlatego zamiast wymieniać konkretny rodzaj lub model materaca piankowego, najlepiej byłoby je od siebie odróżnić.

Tradycyjna pianka zapamiętująca kształt

Najczęściej stosowanym rodzajem jest tradycyjny materac piankowy z pamięcią kształtu. Jest to rodzaj pianki poliuretanowej, która jest wyraźnie lepkosprężysta w porównaniu z innymi piankami. Tradycyjny materac piankowy z pamięcią kształtu jest idealny dla osób, które odczuwają ból ciała, ponieważ dobrze reaguje na ciało i łagodzi nacisk.

Pianka z pamięcią otwartokomórkową

Tradycyjna pianka z pamięcią kształtu doskonale nadaje się do zmniejszania ciśnienia, ale jej struktura nie pozwala na dobry przepływ powietrza. Dlatego możesz potrzebować materaca z pianki z pamięcią kształtu, ponieważ jego wewnętrzne kieszenie zapewniają lepszą wentylację. Jednak niektóre pianki z pamięcią otwartokomórkową również tracą swoją gęstość, co oznacza, że ​​ci, którzy potrzebują twardszego łóżka, nie poczują się wspierani przez ten rodzaj pianki z pamięcią kształtu.

Żelowa pianka zapamiętująca kształt

Jeśli chcesz zachować twardość pianki z pamięcią kształtu, ale jednocześnie chcesz mieć dobrą regulację temperatury, możesz wybrać materac z pianki żelowej z pamięcią kształtu. Producenci będą mieszać piankę z żelem, dodawać kulki żelowe, a nawet umieszczać warstwę żelu na materacu piankowym z pamięcią kształtu, ponieważ materiał ten zapewnia lepsze rozpraszanie ciepła. Będziesz spać wygodniej, jeśli ciepło zostanie odciągnięte od twojego ciała.

Hybrydowa pianka zapamiętująca kształt

Innym rodzajem materaca piankowego z pamięcią jest łóżko hybrydowe. Zamiast stosować piankę z pamięcią kształtu dla całego materaca, producent stosuje warstwę spiralną w warstwie nośnej i piankę z pamięcią kształtu w warstwie komfortowej. Ten rodzaj łóżka jest idealny dla osób, które chcą sprężystości i oddychalności materaca ze sprężynami wewnętrznymi, ale skorzystałyby z funkcji konturowania pianki z pamięcią kształtu.

Jaka twardość materaca z pianki memory jest najlepsza?

Najlepsza twardość pianki z pamięcią kształtu będzie się różnić w zależności od pozycji spania i typu ciała. Aby dowiedzieć się więcej, oto kompletny przewodnik dotyczący wyboru twardości materaca.

Miękkie 

Możesz chcieć uniknąć miękkiego materaca piankowego z pamięcią kształtu, ponieważ nie zapewni on wsparcia. W rezultacie zagłębisz się zbyt głęboko i zrujnujesz wyrównanie kręgosłupa podczas snu. Jednak miękki materac piankowy z pamięcią kształtu można połączyć z niezawodną warstwą nośną, aby uzupełnić strukturę materaca.

Średnio miękkie

Jeśli chcesz mieć amortyzowany materac bez zbytniego zapadania się, najlepsza twardość pianki z pamięcią kształtu jest średnio miękka. Możesz również znaleźć tę piankę z pamięcią kształtu w górnej warstwie łóżka, ale osobom, które potrzebują wyższego poziomu podparcia, może być lepiej coś twardszego.

Średnio twardy

Zawsze możesz dostać średnio twardy materac piankowy z pamięcią kształtu, jeśli nie masz pewności, jaki poziom twardości uzyskać. Ten materiał jest pomiędzy komfortem a wsparciem. Jest to również najczęstszy poziom twardości pianki z pamięcią kształtu.

Firma

Niektóre osoby, takie jak osoby ciężkie lub śpiące na brzuchu, muszą używać twardego materaca piankowego z pamięcią kształtu. Ten poziom twardości nie zapewnia żadnej amortyzacji, ale jest fantastyczny dla wspomnianych osób, ponieważ utrzymają idealną pozycję do spania ze sztywnym łóżkiem.

Jaka gęstość materaca z pianki memory jest najlepsza?

Niski

Materac piankowy o niskiej gęstości jest tani, ale nie jest idealny, ponieważ nie będzie tak trwały. Niska gęstość oznacza, że ​​łóżko zużywa również mniej piany podczas produkcji. Jednak ten tani materac może stanowić doskonałe dodatkowe łóżko dla gości.

Średni

Materac piankowy o średniej gęstości byłby najlepszy, ponieważ jest mniej krótkotrwały niż materac o małej gęstości. Ta pianka zapewnia również odpowiednią twardość, ponieważ nie jest zbyt miękka ani sztywna.

Wysoki

Materac piankowy o dużej gęstości byłby doskonały dla osób, które chcą mieć bardzo twardy materac. Jego cena jest również rozsądna, ponieważ będzie trwać długo.

Jaka grubość materaca z pianki memory jest najlepsza?

Najlepsza grubość materaca z pianki z pamięcią kształtu wynosi od 10 do 14 cali, aby zagwarantować komfort, wsparcie i trwałość. Oczywiście wybór konkretnej grubości będzie zależeć od osobistych preferencji i potrzeb. Pamiętaj tylko, że cienki materac będzie twardszy niż gruby materac.

Jeśli chcesz bardziej szczegółowo zrozumieć grubość materaca, oto jak gruby powinien być materac.

Czy istnieją różne jakości pianki z pamięcią kształtu?

Materace piankowe z pamięcią kształtu mają różne właściwości, ponieważ różnią się rodzajem, twardością, gęstością i grubością. Trzeba też wziąć pod uwagę wiarygodność marki. Wysokiej jakości pianki z pamięcią kształtu powinny wytrzymać na długo przed zwiotczeniem, podczas gdy tańsze i niskiej jakości pianki z pamięcią kształtu mogą stracić kompresję już po kilku latach.

Wniosek

I to wszystko! Podsumowując, jaki rodzaj materaca piankowego z pamięcią kształtu jest najlepszy, będzie to zależeć od twoich priorytetowych cech. Na przykład tradycyjna pianka z pamięcią kształtu zapewnia konturowanie, ale możesz potrzebować pianki o otwartych komórkach, aby zapewnić lepszą oddychalność. Ale jeśli nie chcesz stracić gęstości, łóżka z żelowej pianki z pamięcią również się chłodzą.

Jeśli chcesz sprężystości sprężyny wewnętrznej, możesz również zdecydować się na hybrydowe łóżko piankowe z pamięcią kształtu. A spośród tych typów znajdź idealną dla siebie jędrność, gęstość i grubość.