Jaki jest najwygodniejszy materac, jaki możesz kupić?

Odpowiedź na pytanie, jaki jest najwygodniejszy materac, jaki możesz kupić, wymaga zrozumienia czterech czynników. Najpierw przejdziemy przez jędrność, grubość, wsparcie i oddychalność. W tym artykule omówimy również różne rodzaje łóżek.

Ponadto zastanów się, który materac jest najlepszy do spania. Tam możesz wybrać najwygodniejsze łóżko dla swojej pozycji do spania i budowy ciała. Następnie zastosuj te dodatkowe czynniki z tymi omówionymi poniżej.

Jaki jest najwygodniejszy materac

Jak znaleźć najbardziej wygodny materac, jaki możesz kupić

Łatwo byłoby wymienić kilka modeli materacy i nazwać je najwygodniejszymi na rynku. Odniesiesz jednak więcej korzyści, jeśli poznasz cztery najlepsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę, aby zapewnić sobie najwygodniejszy materac. Każda osoba ma inne preferencje i potrzeby, więc sam dobór materaca z uwzględnieniem tych czynników jest znacznie lepszy.

Gdy już wiesz, czego szukać, oto pięć najlepszych sklepów, w których możesz kupić materac.

Idealna jędrność

Najwygodniejszy materac będzie miał idealną twardość dla śpiącego. Możesz zacząć od zapoznania się z materacem ILD lub skalą twardości, aby zrozumieć oceny twardości producentów materacy. Na przykład, ocena 1 materaca będzie najbardziej miękka, a 10 będzie najtwardszą, aby dać ci szybki pomysł.

Bezpieczna ocena twardości gwarantująca komfort materaca wynosi od 6 do 7 na skali twardości. Nazywa się to średnią sztywnością, w której otrzymujesz pewną amortyzację, ale łóżko jest nadal wystarczająco twarde, aby kręgosłup był neutralny. Jednak osoby, które potrzebują odciążenia, powinny używać bardziej miękkiego materaca do konturowania, podczas gdy osoby, które zapadają się zbyt głęboko, powinny używać sztywniejszego łóżka, aby uniknąć złej pozycji podczas snu, która wpływa na komfort.

Idealna grubość

Grubość materaca znacząco wpłynie na Twój komfort, ale jeśli tak, to jak gruby powinien być materac? Dziesięć cali to dobra podstawa, ale musisz wziąć pod uwagę swoją pozycję do spania. Na przykład osoby śpiące na plecach mogą spać na 12-calowym łóżku, śpiące na boku na 14-calowym materacu, podczas gdy osoby śpiące na brzuchu powinny korzystać z 10-calowego materaca i nigdy niczego grubszego.

Jeśli nie uzyskasz idealnej grubości materaca, nie będziesz czuł się komfortowo, ponieważ Twoje mięśnie nie będą się rozluźniać z powodu nieodpowiedniego podparcia. Musisz również zastanowić się, czy jesteś osobą lekką, ponieważ grube lub wysokie łóżko sprawi, że wchodzenie i wychodzenie z niego będzie niewygodne. Wręcz przeciwnie, jeśli ważysz 230 funtów lub więcej, cienki materac nie zapewni ci wsparcia.

Wsparcie

Podparcie to subiektywna cecha materaca, ponieważ każda osoba jest inna. Na przykład możesz czuć się bardziej podparty w materacu, który dopasowuje się do kształtu twojego ciała, podczas gdy inna osoba może czuć się bardziej komfortowo, jeśli łóżko nie ma żadnego zatopienia. Ponadto musisz porównać rodzaj materaca, ponieważ niektórzy mogą czuć się bardziej komfortowo w sprężystym łóżku sprężynowym, podczas gdy inni wolą dotyk łóżka piankowego.

Oddychalność

Temperatura naszego ciała zmienia się podczas snu, co może wpływać na komfort, zwłaszcza w cieplejszych miesiącach. Dlatego najwygodniejszy materac powinien zapewniać dobrą regulację temperatury i mieć cechy, takie jak oddychający pokrowiec lub elementy rozpraszające ciepło, takie jak materiały żelowe. Niektóre łóżka zapewniają również lepszy przepływ powietrza niż inne, w tym pianka o otwartych komórkach lub sprężyny na dole zamiast czystej pianki.

Jaki jest najwygodniejszy rodzaj materaca?

Materace piankowe

Materac piankowy wykonany z pianki memory lub pianki lateksowej będzie dla Ciebie najwygodniejszy, jeśli potrzebujesz powierzchni do kołysania. Ta cecha jest szczególnie korzystna, jeśli odczuwasz ból ciała, ponieważ pianka uformuje się wraz z punktami nacisku. Jeśli śpisz na boku, skorzystasz również z materaca piankowego, ponieważ może on podtrzymywać ramiona i biodra.

Materace sprężynowe i hybrydowe

Osoby, które śpią gorąco lub doświadczają takich warunków, jak nocne poty, najlepiej poczują się na materacu sprężynowym. Ma lepszy przepływ powietrza niż łóżko w 100% piankowe, ale można je również połączyć w hybrydę. Materac hybrydowy oferuje amortyzację łóżka piankowego, ale sprężystość i oddychalność materaca powietrznego.

Materace powietrzne

Ponieważ komfort jest wyjątkowy dla każdej osoby, możliwość regulacji materaca powietrznego może być korzystna. Na przykład możesz regulować twardość materaca, wypuszczając lub dodając powietrze do łóżka. A jeśli chcesz, aby dmuchany materac przypominał zwykłe łóżko, zawsze możesz użyć wysokiej jakości pościeli.

Inne godne uwagi materace, które mogą być dla Ciebie wygodne, to materace z poduszką lub materace regulowane. Górna część poduszki ma dodatkową warstwę poduszkową, która zapewnia większą miękkość, a regulowany materac do łóżka wykorzystuje podstawę, aby odpowiednio dostosować jego kąt.

Jaki jest materac oceniany nr 1?

Najwyżej oceniany materac podlega zmianom, w zależności od kryteriów, których używasz. Jednak materac piankowy Nectar ma 36 325 recenzji i ocenę 4,8 na 5 na stronie internetowej marki. Ponadto ma różne nagrody od Sleep Foundation, USA Today, Tuck Award i Mattress Advisor od 2019 do 2021 roku.

Wniosek

Mamy nadzieję, że ten artykuł Ci pomógł! Podsumowując, jaki jest najwygodniejszy materac, jaki można kupić, nie ma jednego modelu, ponieważ każdy człowiek jest inny. Zamiast tego musisz wziąć pod uwagę cztery czynniki, które mają wpływ na komfort.

Są jędrnością, grubością, wsparciem i oddychalnością. Porównaj również rodzaje materacy, aby znaleźć odpowiedni dla Twoich potrzeb i preferencji.