Jaki jest najbardziej miękki rodzaj materaca: oceny i więcej

Odpowiedź na to, jaki jest najbardziej miękki rodzaj materaca, określa ich wynik w skali twardości. Omówimy również dokładne rodzaje materacy, które są najbardziej miękkie. Czy wiesz, jakie są typy?

Więcej przydatnych informacji znajdziesz w poradniku dotyczącym wyboru twardości materaca. Prosimy o szybkie przeczytanie, aby pomóc Ci zrozumieć poniższą dyskusję.

Jaki jest najbardziej miękki rodzaj materaca: oceny i więcej

Jaki jest najbardziej miękki rodzaj materaca?

Materace z wynikiem od 1 do 3 w skali twardości

Najbardziej miękkim rodzajem materaca byłby każdy model oceniany od 1 do 3 w skali twardości i jest zwykle nazywany materacem ultra pluszowym. Pamiętaj, że skala jędrności zaczyna się od 1 oznaczającego największą miękkość, a 10 oznaczającego największą twardość. Jednak rzadko zdarza się znaleźć materace poniżej oceny 3, ponieważ są zbyt miękkie, aby zapewnić wsparcie.

Oceny od 4 do 5 można również uznać za miękki materac i są one lepszą opcją zamiast najmiększych z wynikiem od 1 do 3. Powinny zapewniać amortyzację, a jednocześnie nie pozwalać użytkownikowi zbyt głęboko zanurzyć się. Unikaj jednak używania bardzo miękkiego łóżka, ponieważ nie utrzymasz idealnego, neutralnego kręgosłupa podczas snu.

Który materac jest bardzo miękki?

Poszewka na poduszkę

Wybierz materac z poduszką, jeśli chcesz mieć bardzo miękkie łóżko. Materac ten posiada na wierzchu warstwę przypominającą poduszkę z samej nazwy, która zapewnia dodatkową miękkość. Materace z poduszką wierzchnią są idealne dla osób śpiących, które ze względu na swoją miękkość chcą zmniejszyć opadanie i ucisk.

Materac piankowy

Jednym z najbardziej miękkich łóżek byłby materac w 100% piankowy. Chociaż lateks i pianka z pamięcią kształtu są częściej postrzegane jako średnio twarde, powinieneś również znaleźć marki materacy, które oferują je miękkie. Fantastyczne w przypadku tych materacy jest to, że zazwyczaj składają się one z warstw, w których górna część jest bardzo miękka, a jednocześnie dociska się do ciebie dzięki twardszej warstwie pianki na podstawie.

Poza zapoznaniem się ze skalą twardości najlepiej byłoby znać również oceny ILD materaca, zwykle w przypadku łóżek piankowych. Poinformują Cię, jak miękki lub twardy będzie materac piankowy.

Materac wewnętrzny

Może się okazać, że spanie na materacu sprężynowym jest bardziej miękkie niż na łóżku piankowym. Użytkownicy zauważają, że sprężystość sprężyn przyczynia się do miękkości wewnętrznej sprężyny. Jeśli chcesz mieć bardzo miękki materac ze sprężynami wewnętrznymi, znajdź model z warstwą pianki lub dowolnego pluszowego materiału na wierzchu.

Kto powinien używać miękkiego materaca?

Podkłady boczne

Jeśli będziesz spać na boku, skorzystasz z miękkiego materaca. Efekt kołysania podczas leżenia na miękkim łóżku złagodzi nacisk na ramiona i biodra. Co więcej, podczas korzystania z miękkiego materaca zachowasz idealnie neutralny kręgosłup, ponieważ nie zapewnią Ci one kompresji, której nie zapewnią twarde łóżka.

Osoby lekkie

Jeśli masz mniej niż 130 funtów, lepiej użyć miękkiego materaca niż twardego. W przeciwnym razie łóżko może wydawać się sztywniejsze niż jest. Wręcz przeciwnie, nie uzyskasz odpowiedniego wsparcia, aby uniknąć bólu ciała, jeśli ważysz ponad 230 funtów i śpisz na miękkim łóżku.

Czy ultra plusz jest bardziej miękki niż plusz?

Ultra pluszowy materac jest bardziej miękki niż pluszowe łóżko i ogólnie jest to najbardziej miękki rodzaj materaca. Jednak rzadko zdarza się znaleźć ultra pluszowe materace, ponieważ zbyt mocno topią użytkownika. Z drugiej strony pluszowe łóżko ma nieco większy opór, ale nadal odczuwasz przytulanie materiału, gdy się na nim położysz.

Czy materac z poduszką jest bardziej miękki niż plusz?

Poduszkowy materac jest bardziej miękki niż pluszowy materac, ale możliwe jest również, że poduszkę wierzchnią można nazwać pluszowym łóżkiem. Jednak górna część poduszki ma dodatkową warstwę amortyzującą, która sprawia, że ​​jest bardziej miękka niż inne pluszowe łóżka oznaczone jako plusz, ale ma mniejszą wyściółkę. Jeśli znajdziesz również markę nazywającą swoje łóżko pluszową poduszką, byłby to fantastyczny wybór, jeśli chcesz mieć najdelikatniejszy materac.

Czy plusz jest bardziej miękki niż średni?

Materac pluszowy będzie bardziej miękki niż materac średni. Dzieje się tak, ponieważ materiał i ogólna konstrukcja będą bardziej amortyzowane niż łóżko średnie. Jeśli sprawdzisz również skalę twardości, średnie materace mają wynik 6, podczas gdy materace pluszowe mogą mieć około 2 do 4.

Czy miękkie materace są szkodliwe dla pleców?

Lepiej unikać miękkiego łóżka, jeśli wybierasz odpowiedni materac na plecy. Miękki materac może zapewnić ulgę w ucisku, ponieważ dopasowuje się do ciała, ale nie ma wystarczającej struktury, aby utrzymać kręgosłup w linii. Zamiast tego powinieneś użyć materaca o średniej twardości, jeśli masz ból pleców, ponieważ nadal może się pod tobą formować, ale jest wystarczająco twardy, aby nie zatonąć.

Wniosek

I to wszystko! W tym artykule odpowiedzieliśmy, jaki jest najbardziej miękki rodzaj materaca i stwierdziliśmy, że jest to ultra pluszowy materac z oceną od 1 do 3 w skali twardości. Najmiększe łóżka, jakie można uzyskać, zawierają również poduszkę, piankę i sprężynę wewnętrzną.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli masz mniej niż 130 funtów i śpisz na boku, będziesz kompatybilny z miękkimi materacami. Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł Ci zrozumieć najdelikatniejsze łóżka. Daj nam znać, jeśli masz jakieś pytania poniżej.