Jaka powinna być Twoja poduszka? Najlepszy przewodnik dotyczący snu

Jeśli zastanawiasz się, jak wysoka powinna być twoja poduszka, ma około czterech do sześciu cali. Istnieją jednak różne warianty tej wysokości, a ten artykuł poprowadzi Cię do znalezienia tego, co jest dla Ciebie idealne. Aby dać ci szybki przegląd tego, czego się spodziewać, każda pozycja do spania skorzysta z określonej wysokości poduszki.

Pamiętaj, że musisz zapoznać się z tym, jak spać na poduszce z pianki memory? Niektóre podobne koncepcje zostaną omówione poniżej, ale Twoim celem jest ogólne wsparcie głowy i szyi. Wysokość lub wysokość poduszek ma znaczenie, ponieważ wpływa na pozycję podczas snu.

Jaka powinna być Twoja poduszka? Najlepszy przewodnik dotyczący snu

Jaka powinna być wysokość poduszki

Ustalenie odpowiedniej wysokości poduszki lub poddasza będzie zależało od Twojej pozycji do spania. W ten sposób możesz zagwarantować, że jesteś w dobrej pozycji do spania, niezależnie od tego, czy śpisz na plecach, boku czy brzuchu. Poniższy obszerny przewodnik powinien nauczyć Cię prawidłowej wysokości poduszki dla każdej pozycji, ale jeśli musisz znać konkretną liczbę, idealny zakres wynosi od 4 do 6 cali.

Jak wysoko powinna być Twoja poduszka do spania na plecach

Spanie na plecach jest prawdopodobnie najczęstszą i zalecaną pozycją, ponieważ jest to najbardziej zbliżona do naturalnej postawy. W przypadku osób śpiących na plecach, chcesz użyć poduszki o wysokości od 4 do 5 cali. Ten loft wystarczy, aby utrzymać głowę i szyję na poziomie reszty ciała, aby zapobiec bólowi szyi.

Jak wysoko powinna być Twoja poduszka do spania na boku

A jeśli wolisz spać na boku? Spanie na boku jest również dobrą pozycją, szczególnie dla osób z refluksem żołądkowym, problemami z oddychaniem, a nawet kobiet w ciąży, które nie powinny spać na plecach. Jeśli tak śpisz, użyj poduszki z poddaszem od 5 do 7 cali.

Jak zauważysz, poduszka do spania na boku jest wyższa niż ta, której użyjesz, jeśli będziesz spać na plecach. Dzieje się tak, ponieważ chcesz wypełnić lukę między szyją a ramionami, aby uniknąć odchyleń kręgosłupa. Wyższe osoby powinny mieć maksymalnie 7 cali wzrostu, aby zapewnić, że ich kręgosłup jest w neutralnej pozycji.

Jak wysoko powinna być Twoja poduszka do spania na brzuchu

Pracownicy służby zdrowia nie zalecają spania na brzuchu, ponieważ ta pozycja jest najbardziej nienaturalna dla kręgosłupa i szyi. Jednak niektórzy ludzie mają warunki, które uniemożliwiają im spanie w innych orientacjach. Jeśli tak jest w twoim przypadku, chcesz użyć poduszki od 4 do 5 cali lub nawet bardziej płaskiej.

Po co używać płaskich poduszek do spania na brzuchu? Używanie wysokiej poduszki podczas snu na brzuchu obciąża szyję. Niektórzy nawet spłaszczyli poduszkę lub zgubili poduszkę pod głowę i zamiast tego umieścili ją w okolicy miednicy.

A co z podkładami kombinowanymi?

Ci, którzy są winni częstego poruszania się w nocy, są uważani za śpiących kombinacją. Możesz spać w określonej pozycji, ale budzisz się w innej orientacji. Najlepsza wysokość poduszki dla Ciebie powinna być zgodna z zaleceniami dotyczącymi Twojej dominującej pozycji.

Jeśli bardziej znajdziesz się w określonej pozycji, musisz ustawić wysokość poduszki dla tej pozycji. Byłoby najlepiej, gdybyś rozważył również zakup poduszek, które owijają się wokół ciała. W ten sposób wsparcie pozostaje na swoim miejscu, niezależnie od orientacji.

Jak znaleźć odpowiednią wysokość poduszki dla siebie?

Oprócz określenia pozycji do spania, możesz również wybrać idealną dla siebie wysokość poduszki za pomocą ręczników. Ułóż cztery ręczniki, które układają się w kwadraty. Następnie oprzyj nad nimi głowę i zdejmij ręcznik, aż uszy, ramiona i biodra się zrównają.

Gdy osiągniesz neutralną postawę, możesz zmierzyć stos ręczników. Warto również wybrać poduszkę z regulowaną wysokością, dzięki której można zdjąć lub dodać farsz. Twoja poduszka musi uzupełniać twoje ciało i pozycję do spania.

Co to jest poduszka Loft?

Poduszka loft może być zamienna z wysokością poduszki, ponieważ jest to grubość poduszki. Kupując poduszki, zauważysz, że producenci używają etykiet opisujących loft swoich produktów. Poduszka z niskim poddaszem ma zwykle 3 cale i niższą, a następnie średni loft około 5 cali, a najwyższa, czyli wysoki loft, jest wyższa niż 5 cali.

Jak wspomniano wcześniej, jeśli śpisz na brzuchu, wybierz niski strych. Wręcz przeciwnie, boczne podkłady będą wygodne przy wysokich poduszkach loftowych. I wreszcie, podkłady na plecach są najlepsze z poduszkami mid loft.

Wniosek

Jeśli robisz zakupy lub robisz nową poduszkę, powinna ona najlepiej pasować do Twojego typu sylwetki i nawyków związanych ze snem. Dlatego zadaj sobie pytanie, jak wysoka powinna być Twoja poduszka? Zakres od 4 do 6 cali to dobry wzrost, ale musisz również znać swoją pozycję do spania.

Ogólnie rzecz biorąc, osoby śpiące na plecach mogą używać poduszki średniej wysokości, podczas gdy osoby śpiące na boku powinny używać poduszek na poddaszu. Jeśli chodzi o osoby śpiące na brzuch, wybierz niską lub płaską poduszkę, aby upewnić się, że nie pojawi się ból szyi. Jeśli nie masz pewności, połóż się na stosie ręczników i zmierz ich wysokość do miejsca, w którym kręgosłup jest neutralny.

W przeciwnym razie zdecyduj się na regulowane poduszki, w których możesz dodać lub usunąć wypełnienie. Aby to osiągnąć, możesz dodać zamek błyskawiczny na poduszce, którą robisz.