Jak zrobić zasłony z zakładkami? 9 łatwych i prostych kroków

Zasłony zakładkowe to jeden z mniej popularnych rodzajów zasłon. Zapewnia cień, a także stanowi element wystroju sypialni i salonu. Postępując zgodnie z krokami przedstawionymi w tym artykule, dowiesz się, jak wykonać zasłony z zakładkami w swoim domu z podstawowych materiałów.

Jak każda inna zasłona, zasłony z zakładkami mogą służyć jako przegroda w jednopokojowym mieszkaniu, w którym jest tylko jeden pokój. Właściciel może chcieć przerobić jedno pomieszczenie na pomieszczenie wielofunkcyjne.

Jak zrobić zasłony z zakładkami? 9 łatwych i prostych kroków

Nie wymaga żadnych umiejętności technicznych. W przypadku zasłony z otwartą zakładką, która sprawi, że karnisz będzie widoczny, najlepiej zastosować karnisz ozdobny.

10 prostych kroków do wykonania zasłon z zakładkami

Krok 1: Przygotuj materiały

Pierwszym krokiem podczas planowania, jak zrobić zasłony z zakładkami, jest przygotowanie do walki. Do wykonania zasłony z zakładkami używamy następujących materiałów: nożyczki, materiał tekstylny, taśma miernicza, nić, szpilki, linijka miernicza, długopis/ołówek, żelazko do maszyny do szycia i deska do prasowania. Przygotuj je.

Specyfikacje tkanin zależą od Twoich preferencji.

Krok 2: Zmierz szerokość i długość tkaniny

Zmierz długość zasłony i długość okna za pomocą taśmy lub innego urządzenia do pomiaru odległości. To bardzo ważne przy planowaniu wykonania zasłon z zakładkami.

Krok 3: Zmierz odległość szerokości i długości okna

Po zakończeniu pomiaru szerokości i długości tkaniny. Mierzona jest szerokość okna i rozstaw przęseł.

Krok 4: Wytnij region części karty

Zmierz długość i szerokość części materiału, aby utworzyć zakładkę.

Krok #5: Zszyj zakładkę

Złóż region zakładek po wycięciu. Użyj maszyny do szycia, aby zszyć go razem, aby uniknąć wyciągania się nitek. Sprawia również, że praca jest bardzo schludna.

Krok #6: Prasuj kartę

Gdy te zakładki są gotowe, załóż żelazko i dociśnij materiał od końcówki w dół, aby zapewnić prawidłowe zamocowanie na końcu procesu.

Krok 7: Ułóż tkaninę zasłonową za pomocą szpilek

Rozłóż dużą część materiału, który pokryje okno na podłodze. Wypustki są pozostawione na krawędzi za pomocą szpilek i odpowiednio ułożone. Odpowiednie ułożenie pozwoli na dopasowanie karniszy.

Krok #8: Zszyj zakładki razem z materiałem tkaniny

Ułożone zakładki oraz materiały tkaniny są ze sobą zszyte. A w niektórych przypadkach, gdy maszyna do szycia jest niedostępna. Taśmy obrębowe służą do przytrzymywania wypustek na materiale tkaniny. Żelazo jest dociskane i trzymane razem.

Krok 9: Prasuj zakładkę i materiał

Po zszyciu zakładek z materiałem, który pokryje okno, wyprasuj żelazkiem elektrycznym lub węglowym, aby upewnić się, że dociera do ściany. Zasłony są gotowe, gdy uda ci się ułożyć wypustki na miejscu i bardzo mocno zszyjesz.

Jak tworzyć ukryte zasłony?

Podobnie jak w przypadku otwartej zakładki, wykonujesz podobne kroki w tworzeniu ukrytych zakładek zasłon. Jedyna różnica polega na tym, że nie wycinasz zakładki. Wycinasz kawałki materiału, z których uformujesz wieszak na słup (wypustki).

Umieszczasz kawałki na wierzchu tkaniny i łączysz je, tworząc pustą przestrzeń, jak pokazano poniżej; Odstęp między kolejnymi zakładkami jest wyrównany.

Jak tworzyć zasłony z górnymi zakładkami?

Różnica między zasłoną a zasłoną to pokonana odległość. Zasłona pokrywa odległość między położeniem drążka a poziomem podłogi, podczas gdy zasłona wisi na drążku i nie dotyka podłogi. Kurtyna podąża za otwieranym parapetem. Zasłona ma długość do podłogi.

Wykonanie serwety z górną zakładką jest bardzo proste. Postępuj zgodnie z krokami przedstawionymi przy tworzeniu zasłon z zakładkami. Kupując tkaniny na zasłonę, kup długość, która pokryje długość podłogi.

Odległość między pozycją pręta a podłogą. Szerokość również powinna być dłuższa niż szerokość otworu, aby uzyskać pełnię i równowagę.

Jak mierzyć tkaninę na zasłony z zakładkami?

Pomiar materiału na zasłony z zakładkami odbywa się w dwóch krokach:

Krok 1: Wykonaj pomiar długości

W zależności od odległości, jaką ma przebyć zasłona. Zmierz odległość od pozycji drążka do pożądanej pozycji, w której opadnie zasłona. W przypadku drapowania długość kurtyny musi dotykać podłogi.

Krok 2: Wykonaj pomiar szerokości

Aby uzyskać pełnię, bierze się 1,5 szerokości otworu i używa do wycięcia szerokości kurtyny. Szerokość zasłony musi być szerokością otworu plus połowa szerokości otworu.

Jak długo zakładki powinny znajdować się na zasłonach z zakładkami?

Każda zakładka powinna mieć osiem (8) cali długości, a odstęp między kolejnymi zakładkami powinien wynosić sześć (6) cali wzdłuż górnej części kurtyny. Szerokość zakładki nie powinna być większa niż rozstaw.

Wniosek

Pierwszym widokiem w każdym domu są zawsze zasłony. Projekt zasłon na zakładkę podkreśla estetyczne piękno w domu. Aby zaoszczędzić wystarczająco dużo kapitału na inne potrzeby gospodarstwa domowego, możesz zdecydować się na zakup materiałów do produkcji tych zasłon.

Jedynym ograniczeniem w tworzeniu zasłon z zakładkami jest to, że materiały są niekompletne. Gdy materiały są kompletne, z całkowitym poświęceniem, umiejętnościami i czasem, można zaopatrzyć rodzinę i przyjaciół w te zasłony. Nie jest to zbyt żmudne, zwłaszcza gdy dwie lub więcej osób zajmuje się produkcją.

Wybierz najlepszą jakość i piękny materiał, jakiego pragniesz. A dzięki prostym krokom, jak zrobić zasłony z zakładkami powyżej, będziesz mógł zrobić zasłony z zakładkami, które mają potrzebne funkcje.

Nadal masz problemy z robieniem zasłon z zakładkami? Upuść komentarz poniżej.