Jak zrobić własną poduszkę na ciało. Szybko i łatwo

W dwóch prostych krokach opanujesz tworzenie własnej poduszki na ciało. A co jest doskonałe w tym poradniku, możesz użyć dwóch poduszek, które już musisz zrobić, aby zrobić poduszkę na ciało. To najszybszy i najłatwiejszy sposób na posiadanie poduszki na ciało i nadal możesz ją dostosować do swoich potrzeb.

Chociaż istnieje wiele rodzajów poduszek do ciała o różnym przeznaczeniu, najbardziej uniwersalnym typem jest poduszka na całe ciało lub prostokątna. Możesz go używać, aby utrzymać prosty kręgosłup w każdej pozycji do spania i łatwo jest się zrobić w porównaniu z zakrzywionymi. Możesz jednak użyć tego przewodnika jako podstawy do wykonania innych kształtów i rozmiarów poduszek.

Jak zrobić poduszkę na ciało w najłatwiejszy sposób

Krok 1. Tworzenie sprawy

Pierwszym krokiem jest wykonanie obudowy poduszki, a jak wspomniano wcześniej, rodzaj poduszki, którą wykonujesz, to tradycyjny typ prostokątny. Dlatego użyjesz pokrowców na dwie zwykłe poduszki. Po usunięciu wypełnienia odwróć obie poszewki na poduszkę na lewą stronę i zabezpiecz je razem.

W tym momencie będziesz mieć pełną kontrolę nad szerokością poduszki, więc odpowiednio je przytnij. Upewnij się, że pozostawiłeś co najmniej cal wolnego miejsca na boczne szwy przed złożeniem poszewek na poduszki z ich prawej strony. Szwy powinny być również dobrze wyrównane na środku przed szyciem obu stron.

Możesz również wykonać własną technikę łączenia dwóch poszewek na poduszki, o ile gotowy produkt jest trwały i zabezpieczony. Pamiętaj, że zawsze możesz poeksperymentować i wykazać się kreatywnością w łączeniu dwóch poduszek, aby uzyskać większą poduszkę, która pomieści Twoje ciało. Zmierzenie wszystkiego z wyprzedzeniem ma kluczowe znaczenie, dlatego poduszka na ciało ma odpowiedni rozmiar, zapewniający wygodę i wsparcie.

Krok 2. Farsz

Po skończeniu pokrowca na poduszkę odwróć ją na lewą stronę i wypełnij wybranym materiałem. Możesz również po prostu użyć nadzienia, które otrzymałeś wcześniej z dwóch poduszek lub zmieszać materiał z innymi rodzajami, aby uzyskać określony styl lub loft. Pamiętaj, że możesz uszyć zamek błyskawiczny jako zamknięcie, jeśli chcesz później dostosować wypełnienie.

W przeciwnym razie możesz zszyć otwór na ślepo, aby zablokować poduszkę. Uważaj na szczeliny, aby zapobiec rozsypaniu się poduszki. Wreszcie, możesz postępować zgodnie z podobnymi wskazówkami dotyczącymi tworzenia poszewek na poduszkę, używając odpowiednich wymiarów dla swojej poduszki.

Rodzaje poduszek

Istnieje wiele rodzajów poduszek do ciała, nie tylko ze względu na ich materiały, ale także ze względu na ich kształty. Jak można założyć, najwygodniejszą do wykonania poduszką na ciało są poduszki prostokątne lub proste w porównaniu do tych z krzywymi. Niemniej jednak możesz kontrolować postawę kręgosłupa i skutecznie zmniejszać nacisk z dowolnym rodzajem poduszki, o ile wiesz, jak prawidłowo używać poduszki.

Prosto

Najpopularniejszym typem poduszek jest ta prosta, która również przypomina literę I. Tę poduszkę można łatwo wykonać łącząc dwie poduszki i zmniejszając ich szerokość. A ponieważ jest długa, ta poduszka powinna wygodnie wspierać całe ciało od głowy po kolana.

W kształcie litery U

Drugi rodzaj poduszki na ciało, który znajdziesz, to poduszka w kształcie litery U. W porównaniu z pierwszą, ta poduszka jest najlepsza do spania na boku i jest ogólnie popularna wśród kobiet w ciąży. Może wspierać zarówno górną, jak i dolną część ciała, aby zmniejszyć nacisk, a także zapewnić coś do przytulenia.

W kształcie litery J

Jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca w swoim łóżku, możesz rozważyć poduszkę na ciało w kształcie litery J. Zapewnia również wsparcie dla całego ciała, ale możesz je łatwo dostosować do głowy, szyi, ramion i kolan. Niektórzy śpiący używają go również jako zagłówka, aby złagodzić ból szyi.

Kształt litery C

Wreszcie, możesz również skorzystać z zakrzywionych ramion poduszki w kształcie litery C. Zaletą tej poduszki jest możliwość dostosowania jej do docelowych punktów nacisku poprzez składanie i obracanie poduszki. Możesz jednak również wykazać się kreatywnością i użyć tej poduszki do podparcia całego ciała.

Czym mogę wypchać moją poduszkę?

Materiały, których możesz użyć do wypełnienia poduszki, są praktycznie nieograniczone. Pamiętaj jednak, że potrzebujesz czegoś, co wesprze i zmniejszy ucisk w organizmie. Popularnym wypełnieniem do poduszek do ciała jest pianka z pamięcią kształtu, ponieważ jest twarda, a jednocześnie łatwo dopasowuje się do ciała.

Wadą pianki z pamięcią kształtu jest to, że zatrzymuje ciepło, co oznacza, że ​​odpowiednim oddychającym zamiennikiem byłaby bawełna. Dodatkowo poduszki na ciało z bawełny są łatwe w utrzymaniu czystości i pielęgnacji. Jednak bawełna z czasem traci swoją formę.

Wniosek

Poduszki do ciała są przydatne w zapobieganiu bólom ciała i łagodzeniu punktów nacisku. Ale czy wiesz, jak zrobić własną poduszkę na ciało? Możesz stworzyć jedną, używając dwóch zwykłych poduszek i łącząc je.

Zmniejsz szerokość do takiej, która jest dla Ciebie wygodna, aż osiągniesz odpowiedni rozmiar dla wsparcia całego ciała. Wypchaj poduszkę do pożądanego loftu i jędrności wypełnieniem, które odpowiada Twoim potrzebom. Na koniec wybierz między szyciem zapięcia lub użyciem zamka błyskawicznego w celu późniejszej opcjonalnej regulacji.