Jak zrobić spersonalizowane poszewki na poduszki. 3 najlepsze pomysły

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wykonać spersonalizowane poszewki na poduszki, masz możliwość ich udekorowania. Jest to najłatwiejszy sposób, aby nadać poszewkom swój talent, a ten przewodnik oferuje trzy sposoby na zrobienie tego. Możesz używać markerów, włóczek, a nawet komputera!

Możesz zrobić ochraniacz na poduszkę w domu, ale zaletą personalizacji poszewek jest to, że możesz nadać im swoją osobowość. Może nawet stać się dobrym pomysłem na prezent dla przyjaciół i rodziny. Jeśli nie, wykonanie poniższych projektów to doskonały czas na odstresowanie lub sesję nawiązywania więzi z ulubionymi ludźmi.

Jak zrobić spersonalizowane poszewki na poduszki. 3 najlepsze pomysły

Jak zrobić spersonalizowaną poszewkę na poduszkę

Dodanie osobistego akcentu do poszewki na poduszkę z pewnością sprawi, że będzie ona bardziej niezapomniana. To jak zrobienie poduszki pamięciowej z koszuli o wartości sentymentalnej. Ale skoro robisz poszewkę na poduszkę, możesz szybko przenieść ją z poduszki na poduszkę.

Korzystając z poniższych pomysłów, wybierz materiały, które Twoim zdaniem będą najlepiej pasować do tkaniny Twojej poszewki na poduszkę. Pamiętaj, że chcesz dobrze zachować projekty. Zawsze możesz też sprawdzić farby przyjazne tkaninom.

Markery i akwarela

Być może najłatwiejszym sposobem na spersonalizowanie poszewki na poduszkę jest użycie kolorowych markerów i akwareli. Większość rodzajów tkanin zachowuje te materiały nawet po praniu. Możesz uwolnić swoje kreatywne soki i tworzyć różne projekty przy użyciu różnych kolorów.

Niezależnie od tego, czy jest to prosty cytat, obraz, czy abstrakcyjny wzór, markery i akwarele dają Ci swobodę w udekorowaniu poszewki na poduszkę. Możesz nawet zmienić to w moment nawiązania więzi z przyjaciółmi i rodziną. Dzieci rzeczywiście będą się dobrze bawić dekorując poszewki na poduszkę, więc dlaczego nie zachować grafiki swojego dziecka na czymś, na czym mogą spać?

Frędzle, krawaty i pompony

Jeśli czujesz się trochę bardziej przebiegle, poszewkę na poduszkę możesz ozdobić frędzlami, krawatami lub pomponami. Materiały, których możesz użyć, nie ograniczają się do przędzy i sznurków. W zależności od poszewki na poduszkę i miejsca, w którym zamierzasz jej użyć, możesz wykazać się kreatywnością w zakresie materiałów.

Robienie frędzli, pomponów, a nawet wiązanie węzła i wstążek może być zabawnym hobby. Dodanie tych szczegółów na poszewkach na poduszki pomoże Ci stworzyć większą głębię projektu i stylu, zwłaszcza na poduszkach dekoracyjnych. Z łatwością dobierzesz odpowiednią kolorystykę, która będzie pasować do Twojego pokoju lub osobowości.

Farba i komputer

W dzisiejszych czasach każdy ma komputer, a farbę można szybko kupić w każdym sklepie z rękodziełem. Innym pomysłem na personalizację poszewek jest dosłowne nadrukowanie wzoru na tkaninie. Nawet ci, którzy uważali się za nieartystycznych, mogą drukować słowa, imiona lub powiedzenia na komputerze.

Co może być bardziej spersonalizowane niż podarowanie komuś poszewki na poduszkę z jej imieniem lub ulubionym cytatem? Możesz nawet połączyć poprzednie dwa pomysły z drukowaną poszewką na poduszkę i zadziwić odwiedzających swoimi poduszkami do rzucania. Jak działa ta metoda?

Drukuj

Zacznij od wydrukowania żądanego tekstu przy użyciu wybranej czcionki i rozmiaru, a następnie odłóż go na bok. Następnie szybko zrób poszewkę na poduszkę lub użyj istniejącej i umieść wewnątrz karton, aby chronić tkaninę pod spodem podczas malowania. Powinieneś być gotowy, aby przenieść swój projekt na poszewkę na poduszkę.

Śledź

Podejdź do okna i przyklej swój projekt zadrukowaną stroną do niego. Śledź wokół słów i usuń papier z okna. Przyklej wydruk do poszewki na poduszkę i obrysuj kontur z naciskiem, aby umożliwić grafitowi przeniesienie wzoru za Ciebie.

Malować

Powinieneś bez problemu prześledzić wydruk farbą, pozostawić do wyschnięcia i skończyć! Jeśli masz problem z nałożeniem farby na poszewkę na poduszkę, pamiętaj, aby do farby dodać trochę materiału. Powinieneś być w stanie wypełnić i dokończyć projekt.

Jak wyhaftować poszewkę na poduszkę

Ponieważ trendem jest szycie poszewki na poduszkę, dlaczego nie dodać kolejnego zestawu umiejętności do swoich umiejętności szycia? Haft to tradycyjny sposób na ozdabianie tkaniny, a haftowanie poszewki na poduszkę z inicjałami lub imionami z pewnością przypadnie do gustu. Oto krótki przewodnik po haftowaniu ręcznym dla początkujących.

Haft ręczny ściegiem dzielonym

Możesz również przenieść tekst na poszewkę na poduszkę za pomocą omówionej wcześniej techniki okiennej. Zamiast malować wzór, wyhaftujesz litery za pomocą ściegu dzielonego. Przełóż igłę z tyłu materiału i zdejmij ścieg.

Podnieś igłę z powrotem, aby przeszła przez środek ściegu, który właśnie wykonałeś, i zdejmij ją ponownie. Powtarzanie tych technik za każdym razem doprowadzi do rozszczepienia środka poprzedniego ściegu. W miarę postępów możesz dodać więcej wierszy do niektórych sekcji, aby utworzyć litery o różnych szerokościach.

Wniosek

Każdy ma swoją artystyczną stronę, więc dlaczego nie wzmocnić swoich poszewek na poduszki z osobistym akcentem. Możesz szybko nauczyć się tworzyć spersonalizowane poszewki na poduszki, korzystając z trzech pomysłów, które mogą zrobić nawet dzieci! Najprostszym sposobem jest użycie akwareli i markerów na samej tkaninie.

Jednak personalizowanie poszewek to nie tylko dodawanie wzorów na powierzchni materiału. Możesz również dodać frędzle, krawaty i pompony wokół poszewki, aby dopasować ją do wystroju. Ale jeśli planujesz dać komuś prezent, dlaczego nie wydrukować jego inicjałów na poszewce na poduszkę?

Pomysł polega na narysowaniu na tkaninie nadruku wykonanego komputerowo, a następnie pomalowaniu go lub wyhaftowaniu. Łatwe, prawda? Kontynuuj i spróbuj teraz zrobić spersonalizowaną poszewkę na poduszkę!