Jak zrobić poszewkę na poduszkę w pudełku? Ukończono w 3 krokach

Nauka wykonania poszewki na poduszkę w pudełku wymaga tylko trzech kroków. Nie daj się zastraszyć przy tworzeniu ochraniaczy na poduszki do pudełek, ponieważ jest to stosunkowo proste. Jeśli miałeś doświadczenie w tworzeniu poszewek na poduszkę, ten projekt nie różni się zbytnio!

Musimy nauczyć się prostych projektów szycia, takich jak ten, aby chronić nasze poduszki i poduszki. Te ostatnie są używane codziennie, jeśli nie często, i ładnie skorzystają z pokrowców. A ponieważ sam wykonałeś okładki, możesz mieć pewność, że są one idealnie dopasowane.

Jak zrobić poszewkę na poduszkę w pudełku? Ukończono w 3 krokach

Jak uszyć poszewkę na poduszkę w pudełku

Krok 1. Projekt

Wykonanie poszewki na poduszkę w pudełku jest stosunkowo proste, o ile wcześniej wytniesz i oznaczysz swoje materiały. Możesz użyć maty do cięcia i noża obrotowego, aby uzyskać dokładne i czyste kawałki do cięcia tkaniny. Jednak dobrej jakości nożyczki do tkanin również powinny załatwić sprawę.

Pobierz wymiary czterech kawałków tkaniny i wytnij

Jakie wymiary będą potrzebne do pokrowca na poduszkę w pudełku? Aby uzyskać idealne dopasowanie, zwróć uwagę na wymiary poduszki. Uzyskaj grubość, szerokość i głębokość poduszki i odpowiednio wytnij cztery kawałki materiału. Na przykład, wymiary górnego i dolnego kawałka tkaniny to szerokość plus cal na głębokość plus cal.

Otrzymasz również po jednym kroju materiału na osłonę zamka błyskawicznego i boks. Miara tego pierwszego to szerokość poduszki plus 8 cali na grubość plus 3 cale. I na koniec otrzymasz wymiary tkaniny o kroju bokserskim jako obwód poduszki minus osłona zamka plus cal na grubość plus cal.

Krok 2. Szyć

Gdy masz już cztery kawałki materiału, powinieneś być gotowy do zszycia razem poszewki na poduszkę. Łatwiej będzie Ci szyć, jeśli przypniesz wewnętrzną krawędź po złożeniu jej o cal. Jeśli nie wiesz, gdzie znajdują się wewnętrzne krawędzie, pomocnym trikiem jest wycięcie nacięcia po obu stronach osłony zamka po złożeniu go na szerokość.

Zrób nacięcia i załóż zamek błyskawiczny

Przetnij wzdłuż miejsca, w którym złożyłeś, aby uzyskać punkt środkowy, a następnie przetnij go ponownie wzdłuż, aby uzyskać dwie strony obudowy zamka błyskawicznego. Nacięcia, które masz, będą twoimi zewnętrznymi krawędziami. Dlatego wewnętrzna krawędź, którą trzeba zagiąć o cal, to ta bez nacięcia.

Możesz szyć ręcznie, ale łatwiej jest przymocować zamek do zagiętej krawędzi za pomocą maszyny do szycia. Zrób to po obu stronach, aby uzupełnić osłonę zamka za pomocą stopki do zamków. Po tym, jak masz kawałek materiału, który jest tak szeroki, jak krój materiału bokserskiego, powinieneś być gotowy do wykończenia poszewki na poduszkę.

Krok 3. Konstruuj

Ostatnim krokiem jest wspólne zbudowanie poszewki na poduszkę. Przypnij osłonę zamka z prawej strony na obu końcach elementu bokserskiego. Za pomocą maszyny do szycia lub ręcznie zszyj je razem z pół cala naddatkiem.

Mocowanie górnej i dolnej części tkaniny

Weź górny kawałek tkaniny, wyrównaj wycięte nacięcia, a następnie przypnij je prawymi stronami do siebie. Rozpocznij szycie do miejsca, w którym spotykają się boks i zamek błyskawiczny, pamiętając, aby zrobić mały wycinek w boksie, zanim zbliżysz się do rogu, aby uzyskać schludne, ostre wykończenie. Jeśli używasz maszyny do szycia, obróć materiał z podniesioną stopką dociskową, aby kontynuować szycie.

Prawie skończyliśmy, dodając w podobny sposób dolny kawałek materiału, ale sprawdź, czy poprawnie podszyłeś przednie rogi i tylne nacięcia. Zacznij szyć tuż przed pierwszym rogiem, a skończysz z poszewką na poduszkę na lewą stronę. Rozpakuj, odwróć, a pokrowiec jest gotowy, aby chronić poduszkę do pudełka!

Jak zrobić poduszkę w pudełku?

A co jeśli chciałbyś również zrobić samą poduszkę na pudełko? Najprostszym sposobem na to jest przycięcie wybranego materiału piankowego zgodnie z żądanym rozmiarem poduszki. Ostry nóż powinien załatwić sprawę, ale niektóre sklepy mogą również ciąć piankę za Ciebie.

Jeśli zauważysz nierówne wykończenie swojego kroju, nie zniechęcaj się, ponieważ nadal otrzymasz gładką poduszkę, która będzie dobrze wyglądać i czuć się dobrze. Owiń piankę mrugnięciem, jakbyś robił prezent i przypnij ją na miejscu. Sprawdź ułożenie mrugnięcia, jeśli jesteś zadowolony, a następnie przyklej je na miejscu, usuwając szpilki.

Wniosek

Nawet nasze poduszki lub poduszki do pudełek również wymagają ochrony. Dobrą wiadomością jest to, że możesz nauczyć się robić poszewkę na poduszkę z pudełka i skończyć w trzech krokach w domu. Ponieważ będziesz mierzyć i ciąć materiały zgodnie z poduszką w pudełku, otrzymasz dobrze dopasowany pokrowiec, który idealnie sprawdzi się w pracy.

Najważniejszą częścią tego projektu jest prawidłowe określenie wymiarów dla każdego kawałka tkaniny. Upewnij się, że wcześniej sprawdziłeś opisane formuły i przestrzegaj ich pilnie. Następnie zszyj elementy z zamkiem błyskawicznym za pomocą maszyny do szycia, ponieważ i tak jest to wygodniejsze.

Zamek błyskawiczny można łatwo przymocować np. za pomocą stopki do zamków maszyny do szycia. Ale poza wykonaniem poszewki na poduszkę do pudełka, dlaczego nie zrobić poduszki na pudełko lub samej poduszki? Wystarczy wyciąć kawałek pianki o żądanym rozmiarze i wygładzić go za pomocą mrugnięcia.